Nategatorji !!!!

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Itak. Dobri rabljeni avti so tudi v tujini dragi in se jih potem ne splača uvažati, ker ni vsaj 2~3k zaslužka na njemu...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Mogoče kot zanimivost še to (velja za vozila VW, za ostale ne vem)... Če je bil avto servisiran kjerkoli v EU na pooblaščenem servisu, ti lahko to tudi pri nas preverijo v računalniku, razen za Italijo (baje nimajo podpisanega nekega sporazuma). A glih največ avtomobilov pri nas je, se mi zdi, uvoženih iz Italije...

Preveriš lahko za vse iz VAG koncerna.

Samo ne mislit, da boš kar tako prišel na Audi servis in hotu zvedet kilometre, ker ti ne bodo povedali.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik kwa pravi:


P.S. pred kratkim sem pustil pri dilerju C5 z 500Kkm, prodal se je za 100Kkm pa neki....in ti to zagovarjaš
bonk.gif

Zakaj pa potem tega dilerja ne prijavis ... ali pa vsaj poisces novega lastnika in mu poves, kaj je kupil
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Mogoce zato, ker se zgraza nad cizyjem, ki to "kao" zagovarja... on pa dela prav to... Edini je, ki tocno ve kaj je dal iz rok oz. v kaksnem stanju in s koliko kilometri... Dokler pa si vsi pred tem zatiskajo oci... pa ne bo nic bolje
smile-1.gif
...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pa sej ni čudno, da se dogajajo takšne svinjarije okoli avtov če pa povprečen janezek misli, da je avto z 150k+ na števcu za na odpad (ali pa ga je treba praktično "šenkat"), ker bi itak vsi radi imeli rabljen avto z minimalno prevoženimi kilometri za minimalno ceno. Sorry, odpade, koliko denarja toliko "muzike". Rabljeni avti (dobri primerki) niso v tujini nič kaj cenejši (kvečjemu obratno), večja je le izbira zgonjenih primerkov, katere pa naši dilerji seveda z veseljem na veliko uvažajo, kako bo pa drugače še kaj zaslužil če bi pa vsi vse radi imeli praktično za "džabe", če pa ne bo zasukal števca ga pa ne bo mogel prodati, ker polovica ljudi še vedno živi v časih stojadin in yugotov kateri res niso zdržali kaj več kot 100k brez generalke.

WORD WORD WORD!!!

500% res kaj si napisal. Prodajaš pasata dizla, ki je bil servisiran in vse, veš da je avto dober, ampak
ga neboš mogo prodat z 200k km na cajgerju. Prodal ga boš že lahko samo kaj če boš dobil 2k manj
kot je tržna cena. Folk je zaradi tega tut prisiljen zbijat kilometre, zbiješ km in dobiš denar katerega bi moral
dobit že pred tem, ampak ga nebi ker... Janezeki...

In tisto ko si napisal z jugoti in stojadinami, spet 500% res, stoenka je pač ob tistih materialih in olju
na nivoju bučnega leta 91' pač šla tam 70-80k km, k temu prištejmo da je bilo to 50k km drkarije po mestu,
servisi brez komentarja sposobni in dobimo logiko da mora danes 10 let star avto met max 100k km,
z 200 je za na odpad.


Bratranec, služben A6 06', 3.0TDI, vsi servisi, tip top nikol razbit, šel te kilometre kot švicarska ura, 430k km,
prodajajo zadevo z polno možno opremo, realna vrednost 17k, zarad km dajo ceno 14.990. Itak vsak ki kliče
prvo vpraša kilometre, in "se čujemo", tako je 3 tedne, nato vpiše kilometre na a.net, ni skoraj nič klicev, še
te ki pa dobi pa ponudbe v obliki menjav in doplačil za deset let stare pasate ipd. ali pa "12 jurjev vam dam danes".

Ni blo druga, so dali km na 198k, in zadevo prodali za 16k da se ne zlažem če ne v prvem pa drugem tednu.

To je to.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik kwa pravi:


P.S. pred kratkim sem pustil pri dilerju C5 z 500Kkm, prodal se je za 100Kkm pa neki....in ti to zagovarjaš
bonk.gif

Zakaj pa potem tega dilerja ne prijavis ... ali pa vsaj poisces novega lastnika in mu poves, kaj je kupil
smile-1.gif

Če diler tega nebi delal, nebi meli niti za kruh kajšele za mrežico proti toči čez parkplac kjer so vozila parkirana.

Zarad "naše" logike je pač tak kot je, zbij km in dobi svojo vsoto dnarja ki je ja avto vreden, al pusti tak kot je in
ga boš prodal za dost manj dnarja.


Podpiram zbijanje km. Kdor ma s tem težavo naj kupi novega. Pač bo večina folka potem na dačijah in prosidih.


Mene nebi blo strah kupit enega nemca s servisno knjigo, ki je resnično nerazbit in ima 200k. Ti motorji gredo
500k km. In bilokaj že crkne, daš dva jurja imaš drug motor not, starega pa po delih.
 

Drifter

Fizikalc
22. jul 2007
1.167
14
38
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Pa sej ni čudno, da se dogajajo takšne svinjarije okoli avtov če pa povprečen janezek misli, da je avto z 150k+ na števcu za na odpad (ali pa ga je treba praktično "šenkat"), ker bi itak vsi radi imeli rabljen avto z minimalno prevoženimi kilometri za minimalno ceno. Sorry, odpade, koliko denarja toliko "muzike". Rabljeni avti (dobri primerki) niso v tujini nič kaj cenejši (kvečjemu obratno), večja je le izbira zgonjenih primerkov, katere pa naši dilerji seveda z veseljem na veliko uvažajo, kako bo pa drugače še kaj zaslužil če bi pa vsi vse radi imeli praktično za "džabe", če pa ne bo zasukal števca ga pa ne bo mogel prodati, ker polovica ljudi še vedno živi v časih stojadin in yugotov kateri res niso zdržali kaj več kot 100k brez generalke.

In ti garner si tipičen primer zgoraj opisanega janezeka. Gledati hodiš najcenejše možne kante na a.net in potem pizdiš nad ohranjenostjo. Pa kaj bi ti rad, novi avto za 300 eur?
crazy1.gif


Enkrat za spremembo raje na a.net namesto "po ceni-cenejši naprej" uporabi še kakšno drugo opcijo in ni vrag da ne boš našel dobrega avta (ampak bo verjetno presegal tvoj budget za katerega še dobrega kolesa ne dobiš kaj šele avta).
crazy1.gif

podpis
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Mene nebi blo strah kupit enega nemca s servisno knjigo, ki je resnično nerazbit in ima 200k.

Bi ga kupil od sebe?

Kupujem strogo pod ceno, nikoli pa tako ne prodajam, tako da se nebi niti poklical na oglas.
smile-1.gif


Če pa se gremo ohranjenost, ja. Še noben me ni poklical in nadrl kak avto sem mu prodal.

Vsak avto ki mi je padel na streho sem takega tudi prodal. Nikol nisem rekel "nikol razbit" Vbistvu pa sem
bil v bolnici 3 mesece.

Vsak moj avto je varen, če pa bo šel še 300k km, pa težko rečem, tut dohtar ti nemore garantirat da boš dočakal
šesdeseto leto pa čeprav si v vrhunski formi, ker kap te lahko čaka za ovinkom pred abrahamom, tako tudi
glava motorja lahko poči pred 100k km.



 

B81

22. jul 2007
34.479
8.954
113
...malo je tud hecno, da je mama še potem pri njih vzela avto...
grin1.gif
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Tukaj pa en tipično vrhunsko ohranjen, čaka na svojega Janezeka.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3652517&show=1 (vidim okolico kjer je slikan pa mi je vse jasno)

Pa kje eni staknejo te kilometre. Ta avto je narejen, da se vsak dan naredi po 200km.
Tale jih mora met sigurno 300.000km+

Pri tistih 150.000km bi mogu bit ta BMW, kot nov v notranjosti.
 
Nazadnje urejeno:

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Mogoče kot zanimivost še to (velja za vozila VW, za ostale ne vem)... Če je bil avto servisiran kjerkoli v EU na pooblaščenem servisu, ti lahko to tudi pri nas preverijo v računalniku, razen za Italijo (baje nimajo podpisanega nekega sporazuma). A glih največ avtomobilov pri nas je, se mi zdi, uvoženih iz Italije...


Preveriš lahko za vse iz VAG koncerna.

Samo ne mislit, da boš kar tako prišel na Audi servis in hotu zvedet kilometre, ker ti ne bodo povedali.

Zraven mora biti še lastnik vozila. In on dovoli vpogled v stanje.

lp
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.672
829
113
Citat:
Uporabnik mitja155 pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik SE_P1i pravi:
Mogoče kot zanimivost še to (velja za vozila VW, za ostale ne vem)... Če je bil avto servisiran kjerkoli v EU na pooblaščenem servisu, ti lahko to tudi pri nas preverijo v računalniku, razen za Italijo (baje nimajo podpisanega nekega sporazuma). A glih največ avtomobilov pri nas je, se mi zdi, uvoženih iz Italije...


Preveriš lahko za vse iz VAG koncerna.

Samo ne mislit, da boš kar tako prišel na Audi servis in hotu zvedet kilometre, ker ti ne bodo povedali.

Zraven mora biti še lastnik vozila. In on dovoli vpogled v stanje.

lp

Ok, no, dobro je da poznaš nekoga na servisu da ti pogleda.
 

Podobne teme