2.0 TDI in DSG

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
piše en post nad tabo?

vsakih 60.000 km in 250€, tu nekje, načeloma je pri večini avtomatskih menjalnikov tako ...

Načeloma ima 7 stopenjski DSG po katerem sprašuje uporabnik Slovenet suho sklopko in menjava olja ni predpisana.
smile-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Enako, kot pri navadnem ročnem menjalniku.
Zobnike maže olje, katerega menjava ni predvidena - pred 30+ leti so nekateri še priporočali menjavo olja v ročnem menjalniku na 100 kkm, zdaj tega ne dela nihče več. Ni potrebno, olja toliko boljša.
.
Btw. tudi za motorna olja "off the record" oljarji pravijo, da bi lahko izdelali olje, ki bi zdržalo celotno življenjsko doba avta, a to seveda nikomur ni v interesu.
Bodo prej električni avti, ki motornega olja ne potrebujejo sploh.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Enako, kot pri navadnem ročnem menjalniku.
Zobnike maže olje, katerega menjava ni predvidena - pred 30+ leti so nekateri še priporočali menjavo olja v ročnem menjalniku na 100 kkm, zdaj tega ne dela nihče več. Ni potrebno, olja toliko boljša.

Tako. Enako je pri 7 stopenjskem dsg-ju z mokro sklopko, ki pa ima ločeni komori olja za sklopko in zobnike. Je v okviru rednega vzdrževanja predpisana samo menjava olja v komori sklopke.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Vidim, da tle veliko VAG znalcev, sigurno bo kdo imel odgovor na moje vprašanje. Gledam novi UP!. Pa vidim da ima možnost 5 st. avtomatike. Malo bolj podrobno pogledam, pa vidim da piše sekvenčni 5 stopenjski ročni menjalnik ASG. V opisu piše da je to avtomatika? Kakšna? Morda robotska verzija ročnega ala včasih citroen in cukanje, ali je kej drugega. Je kdo slučajno probal. Se obnese, vzdržljivost, možnost potencialnih okvar in stroškov?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Me je zanimalo kaj je to zaeno čudo tako da sem moral it surfat. Zgleda da je to vagova verzija cukomatika. Se pravi navaden ročni menjalnik kjer računalnik z nekaj servomotorji krmili sklopko in prestave. Počasen, čuden, nenaraven. Nič lepega nisem našel o njem.

Je Polo s tapravim DSG jem ful dražji?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Kakšna je razlika v vožnji napram priusu plug-in.

Prius plug-in ima enostavno premajhen prtljažnik in gledam druge zadeve.

Sem klical na Porsche Maribor in nimajo za peljat ne golfa ne passata plug-in.

Mogoče počakam še na Kio optimo karavan.

Prav tako je v ožjem izboru Lexus GS300h.

Mnenja?
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Pri nas je neke model težko dobit za testirat. Sem zadnjič pisal za štos v Avstrijo na Porsche Austrija, če lahko pridem bencinarja vozit(pa ne porsche, čist običajen avto ) pa so takoj odgovoril da sploh ni problem, brezplačna vožnja kot za vse stranke. Pa jim je jasno da glede na razliko v ceni ne bomo tam kupovali.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Mi smo dizel land, ker radi sparamo in vse kar ni traktor lahko samo sanjas da bos pri nas dobil za testno voznjo, ker jih ni.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Me je zanimalo kaj je to zaeno čudo tako da sem moral it surfat. Zgleda da je to vagova verzija cukomatika. Se pravi navaden ročni menjalnik kjer računalnik z nekaj servomotorji krmili sklopko in prestave. Počasen, čuden, nenaraven. Nič lepega nisem našel o njem.

Je Polo s tapravim DSG jem ful dražji?

pa to je znano še iz časov lupa... reci robotiziran ročni menjalnik, se lažje bere, kot cukomatik
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Lani sem nekaj o tem napisal na blogu.
Zadeva je zelo v redu. Močno podoben ročnemu menjalniku po občutku, čeprav seveda DSG veliko hitreje prestavlja.
Najbolj me moti, da ima dva načina (D in S), pa nobeden ni čisto po mojem občutku. D je silno varčen in res prestavlja v višjo prestavo takoj, ko je to možno. Če voziš malo bolj umirjeno, se bo števec vrtljajev težko dvignil do 1500, večino voženj pa naredi s 1200 obrati. Kar je meni (vsaj) nekoliko premalo. Seveda se na bolj konkreten pritisk na pedal takoj odzove z bolj športno vožnjo, čeprav gre vseeno težko preko 2000 obratov pri normalnih voznikih. Torej udobno, varčno, ampak tisti občutek, ko poslušaš motor, je res malo čuden dokler se ne navadiš. In dokler stokrat ne slišiš, da "so inženirji to vse predvideli in da je tako najbolje za motor". Potem se navadiš
cool-1.gif

Če prestaviš v S, je druga skrajnost. Ne prestavi, pa da ga jebeš. No, tako hudo tudi ni, vseeno pa drgne za moj okus preveč. Ampak ok, v tem načinu se pač predvideva športna vožnja. Meni pa nikakor ni uporabno, saj takšnega hrupa (znotraj in zunaj) ne maram.

Naslednja stvar, ki pa ni težava DSG, pač pa vseh avtomatikov - veliko je delov, kjer sam ne bi prestavil, ker človek pač vidi, da bo čez sekundo ali tri ali .. pač potreboval isto prestavo. Ampak tega avto ne ve in pač prestavi. Tako je kar nekaj nepotrebnega prestavljanja. Ker pa je prestavljanje hitro in nežno, ni težav. Edino, če bi vozil bolj agresivno, se to pozna.
Podobno je, ko bi kdaj rad samo malo pospešil. Avto to mogoče zazna, da potrebuješ več moči in prestavi v nižjo prestavo. Pač malo neudobno, ampak ok, spet to ni posebnost DSGja.

Naj ti tole ne zveni tako, da avtomatik ni v redu. Nasprotno - super je. Le takšne stvari občutiš sem ter tja, če o njih razmišljaš, sicer pa jih sploh ne bi opazil.
Poleg tega imaš možnost ročnega prestavljanja (na ročki in ob volanu). Ročno prestavljanje je prav tako bliskovito. Ima pa vseeno neko posebnost, kjer se loči od običajnega ročnega menjalnika. Ker je v ozadju avtomatik (pač računalnik), skrbi za to, da ne bi bilo vrtljajev preveč ali premalo. In tukaj je zelo konzervativen. Recimo, da imaš v ročnem načinu in v tretji prestavi. Prideš na počasnejši del, kjer bi z ročnim vseeno povsem normalno odpeljal s tretjo, ta vragec pa prestavi v drugo. Mislim, da bi mu te meje (spodaj in zgoraj) lahko mirno malo razširili.
Toliko na kratko. Če te kaj konkretnega zanima, pa kar vprašaj.
pozdrav.gif

Po prvih vtisih bi rekel da prestavlja glede na to koliko kolikor si nežen/grob z gasom. Lahko prestavi pri 1.500 (kot v Eco načinu) ali pa pri 4.000...ter vse vmes. Plus tega je razlika ali držiš enakomerno gas in čakaš pospeševanje/ prestavljanje ali ga pritiskaš bolj/manj med samim pospeševanjem...

Je pa, kot je nekdo omenil,..velik prestavljanja, zadeva je komfortna, vseeno pa nima možganov (če odmislimo par bitov zaradi dvojne sklopke
grims-1.gif
).

Zanimivo.. v povprečju vozim počasneje (tudi se mi zdi da pospešujem počasneje)..pa sam ne vem zakaj
grin1.gif
(mogoče zaradi različnega občutka, ker zadeva koj prestavi in si ne mores dati duška pospeška določene prestave...ko pač to delaš sam).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
To drži, da tudi pri D načinu lahko prestavi šele pri višjih obratih. Ampak za to moraš bolj pritisniti, česar pa kdaj nočeš ... rad bi le ohranil hitrost, vrag pa navdušeno prestavlja v višjo in mu padejo obrati. V skrajnih primerih se moj vozi s 1100 obrati.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.956
113
Kako pa kaj olje menjujete na dsg in ali je hudo narobe, ce pri 100 k se ni bilo menjano (bencin 200 KM, prvi 6 st. dsg)?
Bral sem, da je pogoj olje na 60 k km, drugace garancija ne velja.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kako pa kaj olje menjujete na dsg in ali je hudo narobe, ce pri 100 k se ni bilo menjano (bencin 200 KM, prvi 6 st. dsg)?
Bral sem, da je pogoj olje na 60 k km, drugace garancija ne velja.

Menjam na 60k kot je predpisano.

Sem precej prepričan da se lahko od garancije, jamstva in tudi kulance posloviš, če ni bil servisiran po regulah. Mene so celo opozorili, da bi znali pri jamstvu komplicirat, če bi prinesel svoje olje za DSG, ki ne nosi VW štampiljke, četudi ustreza ostalim specifikacijam.

Avta ki menjalnika ni imel garantirano redno servisiranega bi se pa ognil v veliiiikem loku. Je vseeno predrag hec kadar gre kaj narobe.