Garancija na pnevmatike - nov avto

rotek

Pripravnik
10. okt 2007
170
1
18
Pozdrav,

iščem kakšne izkušnje z reklamacijo novih gum na novem avtu.
Novembra 2012 sem namreč kupil nov avto z letnimi gumami Bridgestone Turanza ER300 (195/55/15).
Zaradi zime so šle na avto takoj zimske gume. Nove pa sem pospravil v pokončnem položaju (tako piše tudi v navodilih).
Teden nazaj pa sem gume premenjal in zadeva trese. Opazno pri ca 80 - 110 km/h. Tudi pri rahlem zaviranju pri ca. 60 km/h.
Je pa zanimivo, da je avto pri 160 čisto miren. Bil nato pri drugem vulkanizerju, ki je gume obračal itd. vendar nič bolje.
Potem sem se ustavil še pri tretjem z malce bolj napredno montirko. Poizkušal je ca. eno uro. Tresenje je rahlo ponehalo vendar ni izginilo. Na eni gumi ima utež 50 gramov. Jutri se odpravljam na servis kjer sem avto kupil da vidim kako in kaj.

Tako, da kakšne izkušnje in mnenja so dobrodošli.
Bom pa seveda z vami delil informacije kaj bom uredil na servisu.

lp
Peter
frown-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Letne sem shranil leže, na platiščih, nafilane. Pred par dnevi zmontiral, nič ne trese :)
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.324
7
38
47
Okolica južne LJ.
Jaz imam Bridgestone Ecopio, eno sezono rabljene (dobil zastonj letos zaradi prodaje avta) in tudi tresejo podobno kot tvoje. Vulkanizer pri Citroenu se je 2x matral in mu ni uspelo umiriti zadeve. Ni pa jih (še) dal dol in jih zavrtel okoli na platišču.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.134
113
40
MB
če je avto dolgo stal kje, kar je pri odpiralcu teme čist možno, pa da se ne držijo navodil, kar se jih v veliki večini trgovcev ne. da imajo avti na parkirišču 3,5 bara v pnevmatikah ... pol pač trese nekaj časa, nekak dvomim da bo bilokaka rotacija to rešla
grin1.gif


je pa čez čas boljše ....

@avtor ... edino da ti uspe je če si fajn stranka pa ti bojo prešraufali gume s kakega drugega avta, tvoje pa naslednjemu uvalili
smile-1.gif
 

rotek

Pripravnik
10. okt 2007
170
1
18
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
če je avto dolgo stal kje, kar je pri odpiralcu teme čist možno, pa da se ne držijo navodil, kar se jih v veliki večini trgovcev ne. da imajo avti na parkirišču 3,5 bara v pnevmatikah ... pol pač trese nekaj časa, nekak dvomim da bo bilokaka rotacija to rešla
grin1.gif


je pa čez čas boljše ....

Avto sem dva meseca čakal, ker je bil po naročilu.
@avtor ... edino da ti uspe je če si fajn stranka pa ti bojo prešraufali gume s kakega drugega avta, tvoje pa naslednjemu uvalili
smile-1.gif

Avto sem dva meseca čakal, ker je bil po naročilu.
 
Nazadnje urejeno:

buggy

Pripravnik
23. sep 2007
198
0
16
prvic slisim, da nekdo priporoca hranjenje pnevmatik v pokoncnem polozaju!?
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Prazna guma sama sebe nosi brez kakršnihkoli poškodb in posledic v kateremkoli položaju. To ni atomska znanost, porkaflika!
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Kdo pa pravi da pride avto direkt iz tovarne v salon in potem do tebe.

Zraven firme, kjer delam, je parkirišče, kjer dnevno dovažajo in odvažajo nove avtomobile. Pripeljejo, od 1 dneva do meseca avti stojijo, potem pa se spet nabašejo in odpeljejo. Pa to od A do Ž znamke.

Tolko o čakalni dobi za avte.

Lp,
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Torej po tvoje saloni strankam rečejo kar tako iz dolgčasa 'za počakat bo 2 meseca'?
bonk.gif


Če bi uporabil vsaj malo logike bi pa lahko ugotovil, da gre v primeru 1 mesec čakajočega avta preprosto za model, ki ga mesec dni niso prodali, ne pa da so stranko pustili čakat 1 mesec
rolleyes-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.134
113
40
MB
A si pa ti pomislo da od trenutka ko avto zapelje s traka pa dejansko da pride do trgovca je hitro en mesec ?:d
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ma kaki en mesec, razen če je iz ZDA ali Japonske.

Nimajo tovarne neomejenih parkingov.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Kdo pa pravi da pride avto direkt iz tovarne v salon in potem do tebe.

Zraven firme, kjer delam, je parkirišče, kjer dnevno dovažajo in odvažajo nove avtomobile. Pripeljejo, od 1 dneva do meseca avti stojijo, potem pa se spet nabašejo in odpeljejo. Pa to od A do Ž znamke.

Tolko o čakalni dobi za avte.

Lp,

V Luki Koper, kamor pridejo avti, stojijo tudi kar nekaj časa
smile-1.gif

Pa jih je nekaj tudi za SLO trg (predvsem VW grupa).
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Od fotra avto je 1 leto stal v garaži, na gumah (iste dimenzije, kot jih ima avtor) katere je še 2 sezoni vozil brez kakršnegakoli tresenja.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik buggy pravi:
prvic slisim, da nekdo priporoca hranjenje pnevmatik v pokoncnem polozaju!?

Vse je enlrat prvič.

Avtorju teme:

gume se hranijo v pokončnem položaju, če so pa gume na platiščih pa obvezno v ležečem. Saj je logično...
p.s.: sam imam popolnoma enake težave in sem se že sprijaznil s tem, da je ER300 dobesedno jajc od gume.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Živ. Tvoj problem ni v skladiščenju ampak v šrot gumi, ki si jo dobil za prvo vgradnjo. Večina znamk na cenejše avte (sklepam iz dimenzije gum) montira gume, ki jih kontrola kakovosti v fabriki zavrne in jih potem praktično zastonj prodajo avtomobilskim proizvajalcem za prvo vgradnjo. Tako gumo spoznaš po barvni piki, ki jo ima na boku (rdeča, modre, rumena). Sam sem imel podoben problem z dunlop gumami na novem peugeotu in sem hodil pol leta od servisa do zastopnika za danlup, kjer so me d... v glavo. Na koncu sem kupil nove gume in to je bilo to. Nove gume te dimenzije te pridejo cca 250 evrov.
Prihrani si živce in pošlji servis u k.....
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
A si pa ti pomislo da od trenutka ko avto zapelje s traka pa dejansko da pride do trgovca je hitro en mesec ?:d
Sem bil v tovarni VW v Nemčiji. Tam pri s traku gotov avtomobil vsako minuto. Nekje na sredini proizvodnje linije kjer se podvozje in karoserija "poročita" se ve, za koga delajo tisti avtomobil. Skladišče v dveh steklenih stolpih je le za nekaj dni. Torej avtomobil od takrat, ko ga začnejo delati zate (v EU!!!) in ga ti prevzameš dobiš v nekaj dnevih in ne v mesecu ali več dni.

PS- ko sem prebiral nekatere komentarje o tem, kako hitro se gume okvarijo, če avto stoji sem že imel prst na miški, da bi ekspresno preko spleta kupil avto dvigalo, katero bi montiral v garažo. Kot mi sedaj daljinec odpre vrata bi mi kasneje še dvignil avtomobil, da gume ne bi bile fuč do naslednjega jutra, ko grem v službo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.134
113
40
MB
če ga prevzameš v tovarni, če pa pri nas v avtosalonu pa je še "par" dni vmes
smile-1.gif
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
verjetno bo z garancijo težko. drugače bi bilo, če bi gume pustil pri njih na skladiščenju.

lp
 

rdr1000

Pripravnik
14. okt 2010
46
4
8
Imam podobno izkušnjo z Renaultom in Michelin Energysaver: rahlo tresenje takoj od začetka, ravno toliko, da človek ni povsem prepričan, ali gre za asfalt ali za gumo. Imel sem nekaj povratkov na servis, centriranja, zamenjave gum levo-desno, naprej-nazaj, brez uspeha.

Bil sem tudi v absurdni situaciji, ko sem se moral pogovarjati neposredno z Michelinovim zastopnikom (dobro, da se mi ni pokvaril LCD, ker bi se morda moral pogovarjati s Korejci).

Rezultat: na koncu so pnevmatike odpotovale v Francijo na testiranje za nekaj tednov, stvarna napaka, menjava za nove minus nek odstotek za starost.

Svetujem ti, da vztrajaš, če imaš živce. Sam sem to vzel kot osebni izziv za hobi.