Vpis za status?

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik masterr pravi:
Citat:
Uporabnik njokic pravi:
Živjo. danes sem izgubil status, novembra pa bom popolnil 26 let. Ali je to 100% res, da po 26. letu ne moreš več delati preko študentske /dijaške napotnice?
Hvala za pomoč!

Lahko delaš, mislim pa da ti odbijejo 25% od zaslužka pri dohodnini.
Status izrednega dijaka in starost 26 let, ne boš mogu več delat preko servisa.

Nič ne utrgajo, kar je pod 400 evrivf in ne več kot cca 3000 evrov.
 

njokic

Zelenc'
1. okt 2010
2
0
1
Aha, pol se nima smisla vpisovat v Koper, ker bom lahko delal samo 1 mesec ... Ali kdo ve če so še kje kakšna prosta mesta na kakšnem rednem VSŠ ali UNI programu?

Najlepša hvala!
 

sunshade

Zelenc'
7. okt 2010
1
0
1
Citat:
Uporabnik FoxyLady pravi:
silvestra.razman@guest.arnes.si

Zivjo! Men sevedn ni cist jasn vse tole. Na tale mejl napisem da bi se zdele(ko je ze konc prijav ce se ne motim in je vse zasedeno) vpisal samo za status(ni mi treba biti niti dostojen in se jim zlagat da me zanima studij) in se lahko sevedno vpisem k njim, s tem pa dobim status in fajn stvari k pridejo zraven: mesecna, boni zavarovanje? A je to za ziher da vpisujejo cez celo leto?

LP
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Tukaj dobiš status (izrednega) dijaka, kar pomeni da študentski boni odpadejo. Lahko pa delaš prek študenta (do 26ega leta), upravičen si do otroških dodatkov, do zavarovanja po starših. Meni so v mail napisali da je vpis celo leto, tako da najbolje da jim pošlješ mail pa vprašaš. Saj te nič ne stane.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Zadnjič mi je kolegica rekla, da lahko s statusom dijaka po 26. letu delaš samo pol leta.
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
V nov sistem za bone se je možno prijaviti z študentsko z nalepko za tekoče leto. Drugo je pa če te dobijo oz. če sploh preverjajo ?
 

Xenja

Zelenc'
13. sep 2012
3
0
1
Živjo.
Mene zanima, letos sem stara 25 let in bi se vpisala na izobraževanje odraslih zgolj zaradi statusa, da bi lahko še delala in si zaslužila za plačilo diferencialnih izpitov za nadaljevanje magisterija na drugem programu. Zanima me ali se s 26 leti še lahko vpišem redno na magisterij?? Kaj je potem z študentskim delom, zavarovanjem, štipendijo,... mi te ugodnosti še pripadajo ali ne več??
Hvala
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Citat:
Uporabnik Xenja pravi:
Živjo.
Mene zanima, letos sem stara 25 let in bi se vpisala na izobraževanje odraslih zgolj zaradi statusa, da bi lahko še delala in si zaslužila za plačilo diferencialnih izpitov za nadaljevanje magisterija na drugem programu. Zanima me ali se s 26 leti še lahko vpišem redno na magisterij?? Kaj je potem z študentskim delom, zavarovanjem, štipendijo,... mi te ugodnosti še pripadajo ali ne več??
Hvala

http://www.svetovalnica.com/index.php
 

Xenja

Zelenc'
13. sep 2012
3
0
1
Hvala, se bom obrnila na njih...
Bi pa vseeno še vprašala, če kdo kaj ve oz ima kakšno info. na katero šolo - izobraževanje odraslih se lahko vpišem letos samo za status, saj mi diplome ne bo uspelo dovolj hitro končati, in da bi lahko še delala, da bi si lahko plačala diferencialne izpite. Torej kje ne sprašujejo preveč, vpisnine niso predrage in podobno....
Hvala
 

Xenja

Zelenc'
13. sep 2012
3
0
1
Žal v Kopru ne vpisujejo več na B2 pa je potrebno plačati vpisnino in nato še 8x po 204€ za šolnino... kar mi je pa samo za status malo preveč, pa še možno je da se kateri od programov potem sploh ne izvaja in ubistvu "zvisiš"... :/
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Bi mi lahko razložil naslednjo situacijo. Recimo se vpišeš na frizersko oz. katerokoli drugo podobno šolo samo zaradi statusa (čeprav že pred vpisom težijo z izključitvijo, če ne obiskuješ predavanj). Plačaš tisto vpisnino, dobiš potrdila o šolanju itd... Ker se ti je šlo zgolj za status (in najbrž tudi študentskega dela), ne hodiš na predavanja in pride do izključitve s strani šole. Kako stvar funkcionira naprej? Od izključitvije dalje sam plačuješ zavarovanje? Še lahko delaš prek študenta naprej (do konca šolskega leta)?
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Na sta forumu so napisali, da se da vpisati na program v Gornji Radgoni . Predlagam klic jutri navsezgodaj zjutraj.

Lepo je nekdo heknu stran.
grin1.gif
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
jao niti enga faksa nemorte skupaj spravit
evil.gif


obstaja nek zavod cene štupar mogoče se tam lahko tisto izobraževanje odraslih ipd.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
862
113
Sam sem zrihtal na ljudski univerzi v slovenski bistrici. Pozanimi se, če je še kako prosto mesto. Plačaš pa 275€ (itak vejo, zakaj si tja pršu) :D