Vpis za status?

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Zdej sm prebral, da je drugi vpis samo na višji šoli sami, tako da ni nekega skupnega obrazca. Majo pa zlo različno te šole. Na enih moraš prošnjo sam napisat in oddat, na drugih so tudi obrazci. Je pa kul ker so različni datumi vpisov, tko da če ti nekje ne uspe, greš lahko še vedno na drugo probat.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Malo zbujam staro temo......

Meni manjka samo še diploma, verjetno ne bom diplomiral do oktobra, tako da bi rabil status, ne toliko za bone kot bolj za to da lahko malo delam poleg. Bo letos tudi tako, da bo v začetku septembra objavljeno kje so še prosta mesta? Sicer je 2. vpisni rok teden prej.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Za svoj poklic se ne morem, razen če grem delat pripravništvo ki traja 9 mesecev ( zdravstveni tehnik, šel direkt iz srednje na fax)... jaz pa rabim nekaj za 3 ali 4 mesece samo..... podaljševanje absolventa je itak totalno brezveze na našem faxu, ker če ti ne manjka roka ali kaj podobnega lahko podaljšanje samo sanjam.
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Če nisi nikol ponavljal, se lahko vpišeš še na univerzo, drugače ti preostane le visoka strokovna šola, na katero je pa po mojih lanskih izkušnjah kar težko priti v drugem roku.
Lahko se zmeniš pri delodajalcu, da delaš na kakšno drugo napotnico (kar je nezakonito), ali pa na pogodbo (sicer mal več plačaš dohodnine, sam ni panike).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tkole je bilo lani.

http://www.zurnal24.si/Zakon-sam-omogoca-zlorabo/novice/slovenija/70975

hysterical-1.gif
 

Viky

1600. registrirani uporabnik
27. okt 2007
747
0
16
42
Ynos, teb je pol ratalo kam pridt lansko leto?
Men je
smile-1.gif
.
Na BIC, sam sem mel razgovor, kjer sem zgleda prepričal komisijo.
smile-1.gif
Je šlo pa res zelo tesno, kar mi je tudi ob vpisu omenila ena izmed profesoric, ki so bili v komisiji.

Res ni preveč fer, da takole vlečemo status, samo če pa te nikjer nočejo zaposliti. Čeprav jaz se bom letos zmeni za delo preko pogodbe, ker bom itak v oktobro diplomiral.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
evo, jaz mam tud podobno vprasanje. oktobra potece status abs, ponavljal/pavziral nisem nikol, uni, izpiti vsi narejeni, manjka mi se samo diploma, ki pa do oktobra ne bo fertig. naj probam, da mi podaljsajo abs. ali vpis na kateri drugi program, fakulteto?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Če še nisi podaljšal absolventa potem nebi smel biti problem glede nato da si vse redno naredil, pri nas je bil pogoj za podaljšanje absolventa da imaš vse izpite narejene ne vem pa če je sedaj še tako
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ne vem, mislim da je boljsa varjanta da se vpisem kaj. se mi zdi da je bolj ziher?

tisti ki ste to ze delali, do kdaj je treba, kam, kaj je treba zraven vzet?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
4 leta sem posvetil študiju in naredil izpite vse redno z dobrim povprečjem v teh štirih letih. Delal kvečjemu čez poletje... Absolventsko leto in leto za tem pa sem namenil pridobivanju delovnih izkušenj, referenc, vez.... na šihtu, ki je dejansko povezan z mojim faksom.

Nekateri pa so kelnarili ipd..., komaj shajali s faksom, po 6 letih končali z izpiti, diplomirali in brez pravih delovnih izkušenj šli iskat šiht...

Kakor komu sede.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:
no, anybody? kak najboljse zdaj naredit? kdaj it vpisat?

Jaz sem lani z oktobrom izgubil status in sem se pol v začetku oktobra vpisal na Ljudsko univerzo (program ekonomski tehnik). Takoj sem plačal 250€, za kasnejše obroke pa sem se zmenil, da mi jih ni treba plačat (vse skupaj bi prišlo tam okrog 1000€). Status imaš pol do konca avgusta in ne moreš jest na bone (srednješolski program pač).