Korčula...

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

A se splaca na korculo po stari cesti da se malce okolice vidis? Kolk pride priblizno trajekt in ali je konec avgusta se vedno toliko toplo da se da kopat?

Na korculi so kaksne trgovine, nekaj restavracij ali je to bolj svoh vseskp?

V Korčuli, Veli Luki in Blatu se da dobit večino stvari, ki jih rabiš. Rabiš pa od Vele Luke do Korčule skoraj celo uro. Je pa res, da že 10 let nisem bil dol in da so neki ceste obnavljali.

Po kateri stari cesti misliš? Načeloma smo šli mi vedno okoli čez Pelješac, rajše peljem, kot da stojim v koloni za trajekt.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, korčula vela luka je okol 45km, nova cesta, lahko tišiš, pol urce...

Jaz tudi vedno raje okoli, lepa cesta in ac
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

A se splaca na korculo po stari cesti da se malce okolice vidis? Kolk pride priblizno trajekt in ali je konec avgusta se vedno toliko toplo da se da kopat?
Na korculi so kaksne trgovine, nekaj restavracij ali je to bolj svoh vseskp?

Ne nikakor, konec Avgusta je čas ko se na te otoke naselijo pingvini in polarni medvedje.

Jaz sem se 1.novembra lani kopal na Pagu. Pa je ta nekoliko severneje. Tako da če bo normalno poletje se tudi Septembra da preživet na Jadranu. Lahko pa pride kaka ohladiev ... tega nihče ne ve. Sem pa ravno Sptembra vsako leto preživel na Jadranu kar nekaj čudovitih dni. Morje še vedno toplo, čez dan do 28 stopinj, Čehov in Italijanov pa nikjer.

 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Trgovin je dost za kar boš verjetno rabil. So pa nardil nek nov center nad mestom Korčula sam še nisem bil tam. Mogoče grem letos pogledat. Drugače smo šli nazadnje dol 3 leta nazaj in takrat smo šli na trajekt v Drveniku in je bilo kake 2h vožnje. Sm pa zdajle pogledal in piše, da naj bi bila ta linija letos ukinjena. Se pa sam osebno raje peljem s trajektom, kjer se lepo zicneš in popiješ kakšno pivo.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

A se splaca na korculo po stari cesti da se malce okolice vidis? Kolk pride priblizno trajekt in ali je konec avgusta se vedno toliko toplo da se da kopat?

Na korculi so kaksne trgovine, nekaj restavracij ali je to bolj svoh vseskp?

Korčula je top destinacija.

Priporočam ti vas Prižba.

Morje je kristalno čisto, toplo, narava fenomenalna.

Imaš dve večji mesti, Korčula in Vela Luka, vsaka je na svoji strani otoka.

Zalivi in otočki okoli Korčule super.

Kar se tiče poti, pa se moraš zavedati, da je Korčula bogu za nogami.

Če misliš iti po jadranski magistrali, potem ti priporočam, da prespiš v Splitu in potem drug dan naprej.

Pot se vleče in vleče, ko misliš da bo konec poti vidiš da imaš se 300km...

Hitreje je po avtocesti, dokler se ne konča, potem pa do Orebiča in na trajekt.

Izlet na Proizd je top
cool-1.gif


Proizd: https://www.google.si/search?q...ved=0CAYQ_AUoAQ
 

blackberry

Pripravnik
29. jul 2008
409
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja, korčula vela luka je okol 45km, nova cesta, lahko tišiš, pol urce...

Jaz tudi vedno raje okoli, lepa cesta in ac

Tudi sam sem opazil, da je cesta vrhunska in lahko lepo letiš.

Na splošno se mi zdi, da je Korčula primerna za kakšno cestno-hitrostno dirko z avtom ali motorjem.

Sem opazil, da se z veseljem odpeljem v trgovino po hrano in si dam duška z avtom.

aplauz.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Obstaja možnost, da ti bo na Korčuli tako všeč, da boš želel še nazaj
smile-1.gif
Marsikomu se vtisne v lep spomin, ker je res lep otok. Tudi domačini so prijazni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Trgovin je dost za kar boš verjetno rabil. So pa nardil nek nov center nad mestom Korčula sam še nisem bil tam. Mogoče grem letos pogledat. Drugače smo šli nazadnje dol 3 leta nazaj in takrat smo šli na trajekt v Drveniku in je bilo kake 2h vožnje. Sm pa zdajle pogledal in piše, da naj bi bila ta linija letos ukinjena. Se pa sam osebno raje peljem s trajektom, kjer se lepo zicneš in popiješ kakšno pivo.
smile-1.gif

Ja, pa nov rondo je tam gori.
Na 3:50 rondo in nakupovalni center
smile-1.gif



Kopal sem se sredina oktobra lani, okol 22,23 voda.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Do Splita, če ni gneče si iz Maribora (samo AC) v 5. urah...

Potem pa imaš še do Orebiča 220km, precej AC, recimo še 3 urce so to mirno...

Tak da komot si s prve doli v "enem" dnevu.

Po magistralki brez AC pa zna biti druga pesem, tam Split-Omiš je nonstop gužva, se leze.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
ksz...
Korcula je zakon...super destinacija zame, odlicne plaze, za ovinke je super cesta mimo pupnatske luke, zgoraj cez pa je skoraj kot avtocesta v primerjavi z par leti nazaj. Z motorjem sem sel dvakrat po stari cesti cez celino, z avtom pa vedno grem tja grede cez Peljesac do Orebica in tam cez, nazaj grede pa sprobal varianto cez Peljesac, na Drvenik z trajektom ter z trajektom Vela Luka - Split in Korcula - Split. Nekak najbolj se mi je dopadlo Vela Luka - Split. Kot zgoraj omenjeno je velika moznost da ti bo vsec in da se bos vracal...jaz grem letos desetic...do zdaj sem se vedno nasel kaj novega, se da marsikaj raziskat po otoku. Ostalo so pa itak ze ostali napisali.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

A se splaca na korculo po stari cesti da se malce okolice vidis? Kolk pride priblizno trajekt in ali je konec avgusta se vedno toliko toplo da se da kopat?

Na korculi so kaksne trgovine, nekaj restavracij ali je to bolj svoh vseskp?

Ni čisto jasno kaj te zanima. Če misliš komplet po stari cesti (jadranki) potem ne boš videl malo okolice ampak preveč okolice, toliko da boš imel vsega pun k... že pri Zadru. Priporočal pa bi pot čisto do konca AC (Ploče), potem pa lagano po dolini Neretve (ne škodi če se ustaviš pri kakem štantu ob cesti in nabaviš kako mekano ali pa travarco), čez Neum in naokoli po Pelješčcu. Mi smo šli lani tako naokoli s kamp prikolo (ker je trajekt za kompozicijo enostavno predrag) in mi ni niti malo žal. Pa še preko Pelješca imaš prekrasno okolico in razglede. Časovno je pa isti k...... kot če greš v Pločah na trajekt.
Konec avgusta je super, toplo (vroče) čez glavo, na Korčuli imaš pa vse kar rabiš, brez skrbi. Če je potrebno, se najde tudi mehanik ki ti zamenja sklopko na avtu
aplauz.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Korčula je tudi meni krasna destinacija, zaradi specifike kompozicije (cena trajektov) smo se zaenkrat omejili na celino in celini bližje otoke, tako da smo se "preselili" na Pelješac, pa raje ne povem kam, da ne bo prevelike gužve
grims-1.gif
Zelo je podobno vzušju na Korčuli (domačnost, prijaznost domačinov, cene zelo sprejemljive), tako da bomo letos ponovili....
 

LaMar

Zelenc'
3. maj 2011
22
2
3
Ptuj
Bil na Korčuli že nakajkrat - vedno šel po AC do Makarske, potem pa v Drveniku na trajekt (ki je res poceni - ker ni od JadroLinije - ampak preveri če še vozi), ki vozi cca dobri 2 uri. To pot sem vedno naredil čez noč - v cca 8-9 urah sem bil vedno na otoku(šel iz Ptuja).
Sicer pa samo mesto Korčula res fenomenalno - Vela Luka se mi ne dopade.
Bil v hotelu v Brni hotel Feral(bolj za pare, ker plaža ni za otroke) in v Korčuli Liburna - fenomenalen pogled na mesto Korčula.
Sam otok ima nešteto skrivnih kotičkov-plaž. Do nekaterih so zelo slabe ceste, ampak se splača.
Sicer pa za trgovine ne skrbi - več kot dovolj je tega. Na korčuli sem se kopal tudi že konec oktobra. Lahko pa se ti zgodi, da se neboš mogel konec julija kopat, če bo prišla kaka hladna fronta.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
ksz
Korčula je tudi meni krasna destinacija, zaradi specifike kompozicije (cena trajektov) smo se zaenkrat omejili na celino in celini bližje otoke, tako da smo se "preselili" na Pelješac, pa raje ne povem kam, da ne bo prevelike gužve
grims-1.gif
Zelo je podobno vzušju na Korčuli (domačnost, prijaznost domačinov, cene zelo sprejemljive), tako da bomo letos ponovili....

Divna?
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ok vidu na posnetku od snecerja da je tam konzum kar je vec kot dovolj.
Za nastanitev sem gledal vela luka zaenkrat, studio se dobi za 32eur/dan za dva v avgustu, nizje pomojem ne gre kar je pa prej ej pa drazje.

Ok pac magistralka odpade, ceprav sem se ze peljal na pag pa se mi ni zdel hudo, definitivno pa mislim vse v enem susu odvozt.

Edino sedaj nevem kje se splaca it iz avtoceste na trajekt ker ste dali veliko kombinacij. Tam cist na koncu k prides po celini mors pa tud nakoncu s trajektom
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi v Vela Luki je velik Konzum oz se drugače reče

Pelji se nonstop po AC dok gre, v sezoni ni fajn eksperimentirat
smile-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ok vidu na posnetku od snecerja da je tam konzum kar je vec kot dovolj.
Za nastanitev sem gledal vela luka zaenkrat, studio se dobi za 32eur/dan za dva v avgustu, nizje pomojem ne gre kar je pa prej ej pa drazje.

Ok pac magistralka odpade, ceprav sem se ze peljal na pag pa se mi ni zdel hudo, definitivno pa mislim vse v enem susu odvozt.

Edino sedaj nevem kje se splaca it iz avtoceste na trajekt ker ste dali veliko kombinacij. Tam cist na koncu k prides po celini mors pa tud nakoncu s trajektom

Raje pošiči kak drug kraj na Korčuli kot je Vela Luka. Sem bil 3 leta nazaj, samo mesto je nikakvo. Sem se pol vsak dan vozil po otoku na različne plaže.