Kje na jadranu kupiti apartma?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj te popolnoma razumem samo ufff.. 150 jurčkov, pomisli ti koliko je to v življenju čistega najema da sploh ne upoštevam stroškov in amoritzacije ter ostalega sranja. Če preračunam samo koliko me stane povprečen dan najema apartmaja na Jadranu... skratka tukaj ni variante da gre matematika skos, res kot je nekdo zgoraj rekel, gre le za tisto ljubo Slovensko lastninsko pravico. Razumem da vržeš 50-60k za apartma in koristiš, ampak 150k ali celo 180k na Krku, hvala
smile-1.gif
Za tak dnar morem met vključene še longlife 2 kurvi kadar sem doli tistih 30 dni na leto v času sezone (več tak nimaš časa) pa še takrat je drago...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
KSZ
Ne gre toliko za matematiko, gre za udobje. Greš, kadar hočeš, ne rabiš pakirat, ker imaš stvari dol (malo obleke, kolikor pač na morju rabiš, pa posteljnino, pereši itak dol in dol ostane), stvari počakajo v hladilniku, če te teden ali dva ni ...
Da je to 100x bolj udobno od rentanja, je jasno. Vprašat se moraš le eno: bom res tolikokrat doli, da mi to kaj pomeni? Pa bit pri temu realen.

Kar pa se tiče matematike: koliko pride 4 tedne (od tega 3 v glavni sezoni) rente apartmaja za 2+2? Pa še recimo 5-10 vikendov zraven? V primerjavi z recimo eni povprečnim lastniškim, 80k vrednim apartajem? Ker razlika med 80 in 180 je pač enaka, kot tam, ko nekdo mirno živi v srednje velikem (recimo 90 kvadratov), povprečno zrihtanem in vzdrževanem stanovanju, drugi pa si omili 250m2 pethaus zrihtan v nulo.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Sem se pravkar vrnil iz Novalje!
Imam ponudbo za popolnoma nov apartma ki je še v gradnji - 44m2 ( 2 spalnici,... ), lahko si izberem katerega hočem v bajti. Opremijo mi ga po mojih željah ( ploščice, parket,... ). Izjemen pogled na morje. Terasa cca. 8m2.
Hm.... cena 65000! Meni se to zdi ugodno!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Vem da se prodajajo v Novalji res lepi apartmaji. Ampak si se vprašal kam se boš šel kopat? Koliko je meni znano da okoli Novalje ni prave plaže. Razen če greš v Staro Novaljo, Straško, Zræe... ampak do tja se moraš peljati z avtom... Apartma mora biti na taki lokaciji, da lahko peški skočiš do njega po hladno pivo. No to je moje mnenje. Če že enkrat kupiš, se res prepričaj kaj in kako in če ti 100 procentno ugaja. Zraven tega je v Novalji v vrhuncu velik vrvež. No lahko, da si gledal apartma kje v obrobju mesta in da se o vsem motim. Jaz sem videl veliko lepih apartmajev tam, ampak vsi na čudni lokaciji zraven glavne ceste.

Glede Senja, pa bi opozoril, da je to kraj kjer velikokrat piha burja. Ko je (če se že pogovarjamo o Pagu) relativno mirno, kar se tiče burje, zna v Senju konkretno pihat.

Torej malo opiši (mogoče daj link) ... me zanimajo te reči
smile-1.gif
)))
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
KSZ
Ne gre toliko za matematiko, gre za udobje. Greš, kadar hočeš, ne rabiš pakirat, ker imaš stvari dol (malo obleke, kolikor pač na morju rabiš, pa posteljnino, pereši itak dol in dol ostane), stvari počakajo v hladilniku, če te teden ali dva ni ...
Da je to 100x bolj udobno od rentanja, je jasno. Vprašat se moraš le eno: bom res tolikokrat doli, da mi to kaj pomeni? Pa bit pri temu realen.

Kar pa se tiče matematike: koliko pride 4 tedne (od tega 3 v glavni sezoni) rente apartmaja za 2+2? Pa še recimo 5-10 vikendov zraven? V primerjavi z recimo eni povprečnim lastniškim, 80k vrednim apartajem? Ker razlika med 80 in 180 je pač enaka, kot tam, ko nekdo mirno živi v srednje velikem (recimo 90 kvadratov), povprečno zrihtanem in vzdrževanem stanovanju, drugi pa si omili 250m2 pethaus zrihtan v nulo.

Te razumem kaj hočeš povedat ampak si predstavljaš vse življenje hodit na eno in isto lokacijo zato ker pač "moraš" it ker bi na koncu izpadel največji [censored] če bi šel kam drugam ker pač imaš vikend? V tem primeru je super če imaš apartma, kaj pa če imaš kakšno hišico in še kaj okolice in je treba to rihtat, kosit, obnavljat, urejat itd...? Pol pa ni več tako udobno ali...? Kar se tiče 10ih vikendov izven sezone ki jih omenjaš, pri bogu mi povej, kaj si naj človek tam počne 10 vikendov izven sezone? Pa ne mi začet z mirom in podobnimi forami, določeni ljudje smo iz vasi doma in nismo sred betona in imamo tukaj dost miru pa še lepše je. Ne me narobe razumet, fajn je met vikend ampak zdaj se pač momentalno tukaj pogovarjamo zakaj ga ni fajn imet in kakšni so plusi ter kakšni so minusi. Verjamem da je fino ko se navežeš na določeno okolico ampak v nedogled ne moreš hodit na eno lokacijo, pač simpl...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
poznam človeka ki mi renta flat na slo obali. On je povprečno 5 dni letno v njem. Čez zimo ga oddaja, če zpoletje mu ga mi malo (žlahta in prijatelji)poflikamo, sam pa se raje pase po toplicah in tujini.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja saj ista zgodba kot z babo po mnogih letih, na njej si samo še 5x letno, flikajo ti jo vsi ostali ti pa raje na vsaki drugi samo da doma ni treba
hysterical-1.gif


PS1:. Ker vem da je tukaj gori veliko zvestih pridnih možicev ki imajo idealno življenje se vam vsem iskreno opravičujem za izrečen sarkazem oz. neokusno šalo!
zmaga.gif


PS2:. PS1 je bil izrečen samo zaradi tega da ne bo zdaj nepotrebnih debat in replik v stilu kakšni jebači ste vsi ter kako zveste ženske imate! Naj se tema nadaljuje kot se mora!
wink-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
hm mislim, da je vprašanje logike pri nakupu apartmaja kjerkoli povsem zgrešeno. Nakup ni niti racionalen, niti stroškovno upravičen, niti potreben. Človek se pač odloči in kupi, kar pa ne pomeni da nikamor drugam več ne mislim it. vsako leto še na glavni vsaj 3 tedenski dopust kam bolj daleč vstran. apartma je pa luksuz in komot zadeva, ki bo v družinski uporabi in verjetno precej poln. Selce in Crikvenica so zakon tudi izven sezone, skoz neki ribarski vikendi, 2 mesečni pustni karnevali, otvoritve sezone izven sezone, koncerti...ipd...maš kaj za delat tistih 10 vikendov. Morje če ni burje mi je zakon in se mi ne da zajebavat z iskanjem lokacije in apartmajev za vikend pakete...pač čisti luksuz z malo računice...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
hm mislim, da je vprašanje logike pri nakupu apartmaja kjerkoli povsem zgrešeno. Nakup ni niti racionalen, niti stroškovno upravičen, niti potreben. Človek se pač odloči in kupi, kar pa ne pomeni da nikamor drugam več ne mislim it. vsako leto še na glavni vsaj 3 tedenski dopust kam bolj daleč vstran. apartma je pa luksuz in komot zadeva, ki bo v družinski uporabi in verjetno precej poln. Selce in Crikvenica so zakon tudi izven sezone, skoz neki ribarski vikendi, 2 mesečni pustni karnevali, otvoritve sezone izven sezone, koncerti...ipd...maš kaj za delat tistih 10 vikendov. Morje če ni burje mi je zakon in se mi ne da zajebavat z iskanjem lokacije in apartmajev za vikend pakete...pač čisti luksuz z malo računice...

Ti dam popolnoma prav kar si napisal ampak nekaj si pozabil napisat, to si v tem primeru lahko privošči nekdo ki je poln dnarja kot šibica in se mu j*** za vse... To ni za normalnega človeka. Torej imaš pač vikend vredn 150 jurčkov za špas, ga malo izkoristiš in je to to, drugače pa greš še letno 1x na Maldive, 1x na smučanje za 14 dni in še kam. Torej to je samo varianta za bogataše...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
hm mislim, da je vprašanje logike pri nakupu apartmaja kjerkoli povsem zgrešeno. Nakup ni niti racionalen, niti stroškovno upravičen, niti potreben. Človek se pač odloči in kupi, kar pa ne pomeni da nikamor drugam več ne mislim it. vsako leto še na glavni vsaj 3 tedenski dopust kam bolj daleč vstran. apartma je pa luksuz in komot zadeva, ki bo v družinski uporabi in verjetno precej poln. Selce in Crikvenica so zakon tudi izven sezone, skoz neki ribarski vikendi, 2 mesečni pustni karnevali, otvoritve sezone izven sezone, koncerti...ipd...maš kaj za delat tistih 10 vikendov. Morje če ni burje mi je zakon in se mi ne da zajebavat z iskanjem lokacije in apartmajev za vikend pakete...pač čisti luksuz z malo računice...

Ti dam popolnoma prav kar si napisal ampak nekaj si pozabil napisat, to si v tem primeru lahko privošči nekdo ki je poln dnarja kot šibica in se mu j*** za vse... To ni za normalnega človeka. Torej imaš pač vikend vredn 150 jurčkov za špas, ga malo izkoristiš in je to to, drugače pa greš še letno 1x na Maldive, 1x na smučanje za 14 dni in še kam. Torej to je samo varianta za bogataše...

tu se pogovarjava v razponu od 60- do 120 jurjev, to ni ravno neka bogataska zadeva, poglej kolko avtov se vozi po cesti ranga 40-60 jurjev...in jim cena z vsakim dnevom pada (kar je zame še hujše razmetavanje z denarjem), če pa kdaj rabiš denar pa lahko apartma vedno prodaš po dokaj ugodni ceni, če ne celo višji kot si dal za njega...vsakemu svoje bi jaz rekel...tebi se zdi apartma za 150 jurjev dosti, meni recimo se zdi da vsak, ki da za avto vec kot 20 jurjev da je bogatas, ker jaz vec kot 17 ne mislim dat...recimo...lahko pa poveš kam bi ti naložo recimo 100 odvečnih jurjev?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Napačno razmišljaš, večina avtov na cesti vrednih 40-60k fojtrajo in plačujejo firme, kdor kupi avto za 50-60k kot fizična oseba pa bodi prepričan da je bolj ali manj poln dnarja
wink-1.gif
Pusti pa zdaj ti tiste avtomobile ki so nekoč novi stali 60k in ga je potem Slovenski Janez iz Nemčije pripeljal za 13 brez DMVja.. Pa druga zadeva je, avto za 20 še vsak lahko kupi ter plačuje leasing, vikend za 100 jurčkov pa res težko težko kdo kupi, ljudje celo življenje varčujejo in plačujejo za usrano stanovanje ne pa da bi se zdaj pogovarjali o vikendih za 100k+. Če mene vprašaš, če že vikend potem tam do 50k. Seveda pa je o tem glupost govorit, če imaš miljon na strani daš brez težav 200 za vikend, se strinjam. Kam s 100 jurji? Pa ti veš da je to vprašanje za miljon €urov? 10 ljudi boš vprašal pa boš dobil 8 različnih odgovorov. Odvisno kaj bi s temi 100 jurji rad v prihodnosti v kolikor želiš ohranit teh 100 jurčkov da ti jih ne žre inflacija + še mogoče kaj zaslužit + uživat potem poskusi res kupit apartma za 100 jurčkov ampak to takšnega ki je dejansko tržno vreden 120. Uživaj ob vikendiranju, ko pa ti dopizdi oz. ko rabiš cekin za kaj bolj pametnega pa prodaj. Vikend kot naložba se mi zdi OK ampak tukaj v tej temi ne govorimo o naložbah temveč o tem da dolgoročno gledano vikend ni pameten nakup kr ti slej kot prej dopizdi. Kot sem rekel, če dobiš vrhunsko ceno je dobra naložba sicer pa so vse te luknje po Istri predrage, ne se šalit.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
OK ampak tukaj v tej temi ne govorimo o naložbah temveč o tem da dolgoročno gledano vikend ni pameten nakup kr ti slej kot prej dopizdi. Kot sem rekel, če dobiš vrhunsko ceno je dobra naložba sicer pa so vse te luknje po Istri predrage, ne se šalit.

Zanimivo.

Po postu avtorja teme sem bil prepričan, da se debatira o tem kje kupiti apartma, ne o smiselnosti take naložbe.
tongue-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Pa folk, odprite si temo "Smiselnost nakupa apatmaja/vikenda" kje drugje. Tukaj je clovek vprasal KJE se splaca kupit in NE CE se splaca kupit. Drzite se teme in ne bodite taki otroci no.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Se strinjam, jaz bi ga kupil npr. na Braču, Hvaru. Pol pa se bo spet nekdo našel ko bo rekel da ni smiselno ker bi on šel dol vsak vikend in smo spet tukaj
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
OK ampak tukaj v tej temi ne govorimo o naložbah temveč o tem da dolgoročno gledano vikend ni pameten nakup kr ti slej kot prej dopizdi. Kot sem rekel, če dobiš vrhunsko ceno je dobra naložba sicer pa so vse te luknje po Istri predrage, ne se šalit.

Zanimivo.

Po postu avtorja teme sem bil prepričan, da se debatira o tem kje kupiti apartma, ne o smiselnosti take naložbe.
tongue-1.gif

Verjamem da si bil prepričan ampak tudi najbolj prepričani so se že motili
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
KSZ
Ne gre toliko za matematiko, gre za udobje. Greš, kadar hočeš, ne rabiš pakirat, ker imaš stvari dol (malo obleke, kolikor pač na morju rabiš, pa posteljnino, pereši itak dol in dol ostane), stvari počakajo v hladilniku, če te teden ali dva ni ...
Da je to 100x bolj udobno od rentanja, je jasno. Vprašat se moraš le eno: bom res tolikokrat doli, da mi to kaj pomeni? Pa bit pri temu realen.

Kar pa se tiče matematike: koliko pride 4 tedne (od tega 3 v glavni sezoni) rente apartmaja za 2+2? Pa še recimo 5-10 vikendov zraven? V primerjavi z recimo eni povprečnim lastniškim, 80k vrednim apartajem? Ker razlika med 80 in 180 je pač enaka, kot tam, ko nekdo mirno živi v srednje velikem (recimo 90 kvadratov), povprečno zrihtanem in vzdrževanem stanovanju, drugi pa si omili 250m2 pethaus zrihtan v nulo.

Te razumem kaj hočeš povedat ampak si predstavljaš vse življenje hodit na eno in isto lokacijo zato ker pač "moraš" it ker bi na koncu izpadel največji [censored] če bi šel kam drugam ker pač imaš vikend? V tem primeru je super če imaš apartma, kaj pa če imaš kakšno hišico in še kaj okolice in je treba to rihtat, kosit, obnavljat, urejat itd...? Pol pa ni več tako udobno ali...? Kar se tiče 10ih vikendov izven sezone ki jih omenjaš, pri bogu mi povej, kaj si naj človek tam počne 10 vikendov izven sezone? Pa ne mi začet z mirom in podobnimi forami, določeni ljudje smo iz vasi doma in nismo sred betona in imamo tukaj dost miru pa še lepše je. Ne me narobe razumet, fajn je met vikend ampak zdaj se pač momentalno tukaj pogovarjamo zakaj ga ni fajn imet in kakšni so plusi ter kakšni so minusi. Verjamem da je fino ko se navežeš na določeno okolico ampak v nedogled ne moreš hodit na eno lokacijo, pač simpl...

Točno to sem napisal: pluse in minuse.
Ko se naveličaš, šač prodaš (in kupiš drugje). Sam se po 7 letih še nisem naveličal. Sploh pa: saj greš lahko še kam drugam ...
10 vikendov izven sezone? Ni problema, dokler je dol topleje kot tukaj ...
Ampak kot rečeno: to so plusi. Minus je pač cena. Ampak dokler si lahkjo privoščiš, zakaj pa ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
hm mislim, da je vprašanje logike pri nakupu apartmaja kjerkoli povsem zgrešeno. Nakup ni niti racionalen, niti stroškovno upravičen, niti potreben. Človek se pač odloči in kupi, kar pa ne pomeni da nikamor drugam več ne mislim it. vsako leto še na glavni vsaj 3 tedenski dopust kam bolj daleč vstran. apartma je pa luksuz in komot zadeva, ki bo v družinski uporabi in verjetno precej poln. Selce in Crikvenica so zakon tudi izven sezone, skoz neki ribarski vikendi, 2 mesečni pustni karnevali, otvoritve sezone izven sezone, koncerti...ipd...maš kaj za delat tistih 10 vikendov. Morje če ni burje mi je zakon in se mi ne da zajebavat z iskanjem lokacije in apartmajev za vikend pakete...pač čisti luksuz z malo računice...

Ti dam popolnoma prav kar si napisal ampak nekaj si pozabil napisat, to si v tem primeru lahko privošči nekdo ki je poln dnarja kot šibica in se mu j*** za vse... To ni za normalnega človeka. Torej imaš pač vikend vredn 150 jurčkov za špas, ga malo izkoristiš in je to to, drugače pa greš še letno 1x na Maldive, 1x na smučanje za 14 dni in še kam. Torej to je samo varianta za bogataše...
Ne pretiravaj. Se ne štejem (in nisem) med bogataše. Pred leti je bila stvar sicer precej cenejša, kot zdajh, amapk vseeno. Ko ga enkrat imaš, te stane malo. Dovolj malo, da si lahko vsako leto priviščiš kak teden kje drugje + kaj pozimi, praktično enako, kot fleta na morju ne bi imel. Je pa plus, ko si česa drugega ne moreš privoščit - še vedno imaš kam iti, in to za malo denarja (again: po tem, ko je stvar sicer kupljena in plačana).
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Verjamem da si bil prepričan ampak tudi najbolj prepričani so se že motili
wink-1.gif

Ja.

Recimo tisti, ki so temo zafurali stran in vehementno napizdevali ostale, ki se niso pogovarjali o, po njihovem mnenju, pravi temi...