Radarji za iGO navigacije

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Odpiram novo temo, namenjeno izključno radarjem za iGO navigacije, s tem bomo olajšali iskanje, saj so se dosedanji "izgubili" nekje med ostalimi temami.

V priponki vsi radarji , ročno predelani iz ažurirane Garmin verzije (POI Slovenija). Zahvala za predelavo v iGO format, gre Popotniku.
Radarji delujejo na vseh Nav N Go navigacijah (iGO8, Primo, Amigo, MyWay)

navodilo:
datoteko speedcam.txt kopiramo v mapo "\content\speedcam\"

PRENOS Radarji 18.06.15 [/COLOR] [/B]
 
Nazadnje uredil moderator:

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Tudi ta oblika zapisa kamer na androidih ne dela, ampak rabite .spud zapis.


V zgornji priponki je .rar file. Odrarajte ga in "SpeedcamUpdates.spud" skopirajte v ...\content\speedcam mapo. Če že imate notri .txt fajl, ga pobrišite.
 

Priponke

  • 1286329-SpeedcamUpdates.rar
    3,1 KB · Ogledi: 979

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Na windowsCE verzijah iGO navigacij se "SpeedcamUpdates.spud" in "speedcam.spdb" samodejno zgenerirata ob prvem zagonu navigacije, ko je v mapi \content\speedcam prisotna speedcam.txt in potem so relevantne vse 3 datoteke. Očitno pri Android verzijah ni tako...no, kakorkoli, dobro, da zdaj vem(o) za naprej
wink-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Se zgenerira, ampak napačno. File je velik 0 bytov. Potreben je converter za ta file. Plus to, da je treba .txt (potem ko skopiraš noter .spud) odstranit iz mape.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ne morem prilepit, ker mi napiše da je fajl prevelik.
confused-1.gif
(900kb)

Sem pa pod zgodovino našel link, pa si ga dolpotegn. Upam da še dela. Če ne mi pa mail pošlji na ZS.
Spudtxt converter
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
malo offtopic - Opozoril na radarje se pri simulaciji navigacije ne da stestirati, ane?
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ne. Sem tudi jaz najprej poskusil, pa ni delalo. Moraš se zapeljati do najbližje inkasant škatle za probo
grin1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Uporabniki Primo navigacij:
če si je kdo belil glavo zakaj mu ne kaže radarjev v Švici, kjub temu, da si jih je naložil in omogočil v nastavitvah, naj povem, da je uporaba opozoril za radarje v Švici prepovedana. Iz tega razloga so to očitno spoštovali tudi razvijalci programa in so v sami kodi programa onemogočili opozorila za to državo. No kakor koli že, obstaja rešitev in sicer patchana verzija Primo.exe zagonske datoteke, ki odpravi to blokado in opozorila normalno delujejo.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Vprašanje - če dodam tole datoteko (speedcamupdates.spud) v mapo speedcams, zadeva deluje. Vendar bi človek želel dodati še druge radarje (recimo v drugih državah, položaje mobilnih radarjev ...).
Kako to narediti?
Pred časi (še na WM) sem zadevo združil v datoteki .txt - kot pa vidim, pa na Androidu tak sistem ne deluje. Kako torej združiti več speedcam datotek?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Rešitev sem našel. Naredil sem takole, če komu pomaga:
- na poiplaza sem potegnil za Slo in sosednje države radarje za amigo (torej txt oblika)
- združil sem vse skupaj v eno datoteko
- uporabil sem konverter SPUDTXT, da pripravi .spud datoteko, ki jo zahteva Androidni Igo
- prekopiral v /content/speedcams ...

Sedaj so na zemljevidu označeni radarji. Ne vem pa še, zakaj v Settings/Sound and warning ni možnosti za opozarjanje na radarje. Vem, da je enkrat tam bila.

Popravek: prej omenjena možnost se pojavi, ko ima GPS signal, v sobi pa te možnosti ni
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Oktoberska verzija radarjev worldwide (2.51 MB - mobilni, stacionarni)
 

Priponke

  • 1316078-Worldwide_SpeedCamText(okt.2011).rar
    717,5 KB · Ogledi: 726
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
In še obvestilo v izogib težavam, za vse ki potujete v ali skozi Švico in ki niste seznanjeni s tamkajšnjo zakonodajo:

If you get fined but not stopped (e.g. caught by a Speed Camera) the police will send you the fine even if you live abroad. In Switzerland, speeding is not a violation of a traffic code but a Legal Offence, if you fail to comply there is a good chance that an international rogatory will be issued and you have to go to court in your home country. This is enforced by most countries, including all of Europe, United States, Canada, Australia, New Zealand, and many countries in South America and Asia. Failure to comply can result in a warrant being issued for your arrest by your home country.

Also, starting from 2007, Switzerland banned all GPS appliances with built-in speed cameras databases as they are equipped with "Radar Detectors".

According to some GPS navigator producers, it is advised to remove the Swiss radar database while driving in the country as the police may give you a fine and impound your device even if it is turned off and placed in the trunk of your vehicle!
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Samo vprašanje, če imajo policisti toliko znanja, da na mojem Androidu najdejo speedcam (sploh, če stvar malo preimenujem)
evil.gif