WayteQ (WinCE) naprave - mnenja, izkušnje in pomoč

Batman15

Zelenc'
21. jan 2015
3
0
1
A ta je android.Hvala. Katera je pa zadnja za Win CE ? Ker v teh verzijah in popravkih nisem najbolj na tekočem.
 

urzy911

Zelenc'
1. sep 2014
5
0
1
Slo vmesnik deluje, hvala
smile-1.gif
 

rlb

Zelenc'
16. sep 2014
3
0
1
Pozdravljeni.
Imam navigacijo wayteq x990 in me zanima glede sygica ki bi ga rad naložil na navigacijo. Je kdo tako prijazen pa mi da link kje lahko to dobim. Hvala.
 

urzy911

Zelenc'
1. sep 2014
5
0
1
Pozdravljeni,

Imam navigacijo x980BT, ki naj bi imela DUN, vendar mi ga nikakor ne uspe nastaviti. Zato bi lepo prosil, če lahko kdo pomaga.
Torej sem pri operaterju Bob (simobil). Navigacijo povežem preko BT s telefonom. Grem v WinCE pod dial-up connections,
kot modem izberem BT dun Modem (na voljo je še Hayes compatible on COM1), pod bluetooth nastavim/uporabim svoj telefon, nastavitve porta, security, tcp/ip settings pustim na default, potem pa na zadnji strani vpišem cifro *99***1# in zaključim. Vpišem še username "simobil" ter geslo "internet". Ob poskusu vzpostavitve povezave mi vedno javi, kot da port ni na voljo?!?

Se je mora kdo srečal s čim podobnim? Meni je enostavno zmanjkalo idej...

Slike: Slike Waytex x980BT DUN




Hvala za pomoč,

LP Uroš
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Po mojem je problem v kompatibilnosti DUN povezave s telefonom. To sem tudi jaz pred časom testiral in sem preko DUN lahko takrat povezal edino svojo staro Nokio E52. Androida mi nikoli ni uspelo povezat..Delovala mi je samo klasična BT povezava. Je pa res, da se tudi nisem toliko ukvarjal s tem, saj me razen firbca, to niti ni zanimalo preveč. Treba je vedet, da je Dial-up networking (DUN) v času sodobnih telefonov in načini povezav ter operacijskih sistemov, pravzaprav že zelo zastarel način komunikacije, zato me tudi ne čudi, da ne deluje.

Sicer pa po tvojih slikah sodeč, ne vem, kaj si sploh počel v winsih naprave, tam zagotovo ne boš rešil povezave, saj mora biti DUN funkcija vključena tudi v samem ROM-u. Če te funkcije nimaš v nastavitvah za BT (govorimo o možnih nastavitvah v osnovnem meniju navigacije), potem je vse skupaj zguba časa. Sicer nisem šel gledat BT specifikacij za x980BT ampak po mojem te funkcije ni več v firmweru tega modela, kar me tudi niti najmanj ne preseneča. To je bilo aktualno le v prejšnjem modelu x960BT.
 

urzy911

Zelenc'
1. sep 2014
5
0
1
Pozdravljen,
ja vse zgleda da z DUNom res ne bo nič, kajti v samem rom-u ni nastavitev za dun. Le v winCE se vidi modem za dun. Čeprav mi je pa to potem zelo smešno, glede na to, da ima ta model na uradni wayteq strani pod specifikacije naveden tudi dun za internetno povezavo.
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
Ali je ta model za motoriste že kdo sprobal oz zanima me če obstaja kakšen testni, da bi ga lahko malo probal?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, morda pa testa sploh ne bo, če v štartu ne bo prave "vidljivosti"
smile-1.gif