Za vse NUVIJE popravek Raeunam v Računam

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Lahko poizkusim. Vendar mislim, da ne bo delovalo, ker čka č je definirana z dvema HEX kodama, črka c pa samo z eno in če opraviš to zamenjavo se zmanjša velikost file. Lahko bi npr. vstavil blenk, vendar potem bi izgledalo namesto Raeunam
npr. Rac unam, ali Ra cunam, odvisno od tega, kje je blenk. Je pa vprašanje, če bi to odpravilo napako. No vseeno bom poizkusil.
 

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Mislim, da "Dokler ta "pravopisna" napaka ne bo s strani Garmina po defaultu odpravljena v naslednjih updejtih FW-jev", kakor pravi @Janch, napake po tej poti ni mogoče odpraviti. Bo pač potrebno počakati Garminove programerje.

Že samo popravek ene napačne črke v failu (glej sliko)



in flashanje v nuvija sproži napako, če v istem failu potem povrneš spremenjeno kodo v prejšnje stanje, pa po flashanju ne povzroči napake. Meni popolnoma nerazumljivo.

Menim pa, da popravljen fail ne vpliva na delovanje naprave.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Golazen nesposobna. Sami naj bi popravili napako v firmware, časa in opozoril so imeli več kot dovolj.
Grem sam popravljat, manjka očitno samo izračun CRC in popravek csum bita.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Nisem nič slabega napisal ali kaj proti tebi . Lahko pa pripišem sem , kaj sem ti poslal .4 x ZS sem ti poslal v DOBRO tebi in vseh nas uporabnikov .Lahko pa tudi sam pripneš kaj sem ti pisal na ZS . Če sem te pa s tem užalil , se pa OPRAVIČUJEM . Samo pohvale zame niso slabe .
 
Nazadnje urejeno:

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Poeditiral gupdate.gcd in popravil nesrečni "č", spustil skozi rgn_tool in poflešal garmina. CRC se je seveda spremenil, ampak 2360 to mirno prebavi in ne javi "fail", zato nisem mogel probati, kaj muči starejše naprave (crc, md5 ???). Če dobim v kratkem kaj primernega v roke, se igram naprej.
Upam pa, da se bo garmin tudi zmigal in končno popravil sramoto, da nam ne bo treba poganjati hexedita po njihovem firmware.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Ja, ampak ker mi pri "pokvarjenem" moj garmin ne zajamra, ne morem sprobat popravljenega.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Alioth

Kaj pa če popraviš za nuvija 465 in potem Mirko sproba?

Sem poslal na Garmin opis z sliko kje je napaka in kako se jo odpravi kot tudi,da če to spremeniš se pojavi na starejših nuvijih pod System napis fail.
Odgovor ,ki sem ga dobil od njih:

Citat:
Thank you for contacting Garmin International. I will be happy to help
you with this. I have forwarded your email to our engineers. They will
work to correct the issue and they have your information so if they need
assistance, they will email you and let you know. If you have any other
questions, please reply to this email. Thank you.

With Best Regards,
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Spet neki "dueli" na forumu? pa nista vidva že mela nekih scen?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mamo en del foruma, kjer se "jezimo", tako da vabljeni tja
smile-1.gif
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Moja razlaga je taka. Če ti bilo kaj spremeniš v fajlu spremeniš kompleten fajl in ni več to original software. Zgleda da preverja samo če je vse "original" tako da dokler ta napaka ne bo popravljena s strani garmina bo verjetno ostal fail
 
I

Izbrisan uporabnik #488

A checksum is a number mathematically calculated from the contents of a file, for the purpose of checking its integrity. A script might Jarefer to a list of checksums for security purposes, such as ensuring that the contents of key system files have not been altered or corrupted.
-----

Tako je. Spremeniš simbol s hex editorjem in je "game" over. Najbrž je problem v hex editorju kako shrani spremenjen file, očitno se takrat "nekaj" zgodi.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
8bitni checksum dela fw_all.bin mora biti x00,
če ni, spremeniš prilagadobiš zadnji byt

Zakaj misliš, da mora biti csum 00?
Preveril sem par originalnih fw, pa ni nikjer. Mislim, da mora po popravkih ostati enak kot prej, pred editiranjem.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
samo fw_all.bin moras gledat, ne celotnega FW.
Program RGNtool od turboccc rabis za export
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Ok, od fw_all je csum res 00. Jaz sem pa izračunal csum celotne datoteke, jo poeditiral in nato popravil csum na vrednost, kot je bila prej. Ker se boot ni spreminjal, je bil csum od fw_all zato na koncu spet 00.
"Nekomu" sem poslal patchan fw in čakam na info, če je še vedno fail.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Postopek je menda uspel, faila ni več.

Gre pa takole:
- na originalnem *.rgn izračunaj 8-bitni checksum (v hex sešteješ vse byte v datoteki, spodnjih 8 bitov je rezultat - v hex 00 do FF)
Checksum zna izračunati večina hex editorjev, preprost je tudi programček v cmd oknu, ki ga je omenil Matko
- s hex editorjem popravi vse ponesrečene č-je (C3 A8 (ASCII = è) zamenjaj z C4 8D (ASCII = Ä«)) - hvala Mirko!
- Izračunaj checksum popravljene datoteke *.rgn
- Če je nova vrednost checksum večja od originalne, za razliko med njima zmanjšaj (hex) zadnji byte v *.rgn datoteki (s hex editorjem)
- Če je nova vrednost checksum manjša od originalne, razliko med njima prištej (hex) zadnjemu bytu v *.rgn datoteki (s hex editorjem)
- Checksum popravljene datoteke mora biti zdaj enak, kot je bil pri originalni

OPOZORILO: Firmware je Garminova lastnina, zato je vsak poseg v njega kaznivo dejanje. Omenjen postopek je bil zamišljen le kot raziskovalno delo
redface-1.gif
 

Podobne teme

  • Ne prezri
  • Zaklenjeno
  • Ne prezri
Odgovori
0
Ogledi
57.742
Odgovori
1.212
Ogledi
576.477