DVB C / T / S....

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Vem, da nista enaki, zato vprasam. Ni pa to, da nista enaki, ovira, da signala DVB-T, katerega predvidevam da tako ali tako sprejemajo, ne bi mogli posiljati dalje preko kabla (v drugo smer pac ne gre, prevec ucinkovita modulacija pri DVB-C in motnje v luftu ne grejo dobro skupaj). TVju je vseeno, kaj je fizicno obeseno na drugem koncu kabla, da le pride nekaj smiselnega po njem, drzi ?

Zakaj bi to ponudnik pocel ? Kaj pa vem, morda bi kateremu od zaposlenih prislo prav
smile-1.gif
Vsekakor bi prislo prav tistim, ki ne premorejo DVB-C tunerja, tehnicno pa ne more biti nic tezje izvedljivo, kot je zdaj posiljanje kateregakoli od analognih domacih programov. Meni bi prislo prav zato, ker so DVB-T tunerji za racunala bistveno (3 in veckrat) cenejsi kot tisti, ki poznajo tudi DVB-C, ce odmislim se dodatno tezavo, da po ogledu trgovin sodec pri nas vgradnih DVB-C tunerjev prakticno ne mores dobiti, med DVB-T je pa kar precej izbire. Sem v bloku in nimam zelje vrtati se ene luknje za anteno, dvomim pa, da bi sobna zadoscala zaradi armature in kovinskih zaluzij. Analogni signal je sicer na voljo, a je grd za bruhat, racunalo je pa tako ali tako dovolj zmogljivo, da bi mirno lahko premetavalo slikice ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
DVB-C in DVB-T sta drugatni tehnilogiji. Ne vem, zakaj bi Telemach "posiljal" DVB-T v kabel, ce je to zemeljska (antenska) tehnologija.
Analogni radijski signal je tudi zemeljska (antenska) tehnologija, pa se vseeno pošilja po kablu.
Smisel in namen pa je Radirko tudi razložil.

Bi pa dodal, da zaradi omejitev zraka, signal DVB-T nosi manj podatkov (beri slabša slika) kot DVB-C. Bo kaki poznavalec podal konkretne cifre.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ce odmislimo tehnikalije: ali je kdo, ki poseduje TV oziroma kakrsenkoli drug tuner brez DVB-C, ki pa prezveci DVB-T, poskusal na Telemachovi kabelski brez digitalnega paketa pritisniti iskanje digitalnih kanalov ? Ce ja, kaksen je bil rezultat (je signal pritoen ali ne) ?
 

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
A imate uporabniki pri EVJ vsi lepo sliko pri digitalni shemi pri RTV SLO kanalih in ostalih slovenskih poptv in kanal a?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Tudi mene zanima, če ima LCD televizor samp DVB-T sprejemnik (nek LG), ali bom lahko na kabelskem priključku gledal digitalne programe? Zaenkrat jih gledajo v analognem načinu (doma pri punci) in še niti probal nisem skenirat programe v digitalnem načinu...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Tudi mene zanima, če ima LCD televizor samp DVB-T sprejemnik (nek LG), ali bom lahko na kabelskem priključku gledal digitalne programe? Zaenkrat jih gledajo v analognem načinu (doma pri punci) in še niti probal nisem skenirat programe v digitalnem načinu...

Bi lahko probal in nam sporocil kako in kaj, preden se zapodimo v nakupe ?
cheer.gif
Jaz nimam moznosti preizkusati, dokler ne kupim, in se ne bi zelel ustreliti v koleno (oz. denarnico), sicer bi ze objavil rezultat.

Napisi se s katerim TVjem si poskusal in pri katerem ponudniku (ali je Telemach ali kateri od njegovih partnerjev) oziroma v kateri regiji (Stajerska, Ljubljana, Gorenjska, itd.) in s katerim narocniskim paketom, tako se bodo ljudje lazje odlocili ...
 
22. jul 2007
12.797
1.313
113
123
na naši lokalni kabelski - kabelnet oddajajo v "kvazi" digitalni signal 576-25Hz, tv imam sony w4000 serijo katera podpira dvb-c, slika je primerna resoluciji- ni ne vem kako dobra, programov v HD-ju pa sploh ne nameravajo furat, mislim da tudi ne morejo stara napeljavaLPWWY
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Eno vprašanje:

Kaj se zgodi, če si nekje na meji in loviš multipleks A tako vzhod kot center? Boš imel vse programe, ki jih vsebuje shema "vzhod" in "center"?

alotmenti.jpg
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
DVB-C in DVB-T sta drugatni tehnilogiji. Ne vem, zakaj bi Telemach "posiljal" DVB-T v kabel, ce je to zemeljska (antenska) tehnologija.
Analogni radijski signal je tudi zemeljska (antenska) tehnologija, pa se vseeno pošilja po kablu.
Smisel in namen pa je Radirko tudi razložil.
Ze ze, ampak na koncu dobis po kablu analogni signal oz. na DVB-C digitalni signal. On je mislil, da bi po kablu oddajali se DVB-T, in ne, da sprejemajo DVB-T signal in ga ponucajo za svoj DVB-C. To pa, zal, ne bo slo...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Dokler ne pride do tunerja, je signal samo signal, pa kakrsenkoli ze. Ce na eni strani "pade" v sprejemno anteno ponudnika, se (po potrebi) nekoliko ojaca in/ali pasovno precisti, in gre potem naprej (v oddajno anteno ali kabel ali karkoli ze), je cisto vseeno ali je signal na tistem kanalu en analogni program, ali pa vsebina enega multipleksa (digitalna vsebina). V cem je potem razlika med posredovanjem npr. kanala 21 ( SLO2) in 37 (mux A, oboje na Krvavcu) ? Ni je, ce imajo moznost, da signala dodatno ne obdelujejo (kar je najlazje narediti - nic).

Zakaj bi to kabelski ponudniki poceli ? Da bi imeli uporabniki cistejso sliko za teh par programov, ker jih to (ponudnike) najbrz nic pretirano ne stane, in bi uporabnike tako lazje namamili v nakup digitalnega paketa (kjer potem ponudniki zasluzijo). Ali je to njim v interesu poceti ? Ne vem, zato bi rad vedel ali to v praksi pocnejo ali ne. A ce dajejo gor cel kup sodra, ki ga nihce ne gleda, pa jim to ni pretezko, potem bi menda lahko naredili tudi nekaj, kar bi jim koristilo ($$$).
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Glede razlike med DVB-T in DVB-C sem iskal po internetu in pravijo, da se razlikujeta v modulaciji in frekvencah tako, da če TV podpira samo DVB-T, DVB-C ne bo delal. DVB-T ima poleg tega še dodatne protokole za izboljšanje signala (eliminacija odbojev), DVB-C pa tega ne potrebuje, ker se predpostavlja, da je signal na kablu kvaliteten.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Natanko tako, in ravno zaradi tega ni nobene tehnicne ovire, da ne bi mogel spraviti sprejetega signala, ki ga odposiljajo DVB-T antene, direktno v kabel. Ja, bo manj ucinkovito kot DVB-C, a ni ravno tako, da bi imeli tezave s prezasedenostjo spektra v kablu, ce lahko gor tlacijo kanale tipa ziva_slika_iz_ene_stolpnice_v_Ljubljani, kar ne zanima nikogar.
 

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
sprejeti signal iz dvb-t v dvb-c pri meni da bolj švoh kvaliteto sliko. Nimam pa pojma zakaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Vse lepo in prav, samo raja na podeželju bo spet plačevala nekaj kar nam v mestih ne bo treba.
Res da moramo mi kabel oz. IP plačat, ampak oni nimajo te možnosti in bodo lepo dali 100+ evrov za nek sprejemnik, katerga bodo pač morali imeti če bodo hoteli gledat tv.
Razmišljam da bi enostavno rekel RTV: Če želite da po 1.12.2010 plačujem rtv prispevek mi boste dal ta famozni sprejemnik, drugače položnica z januarjem roma v smeti.
 

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Si ziher, da ti DVB-C tuner lovi DVB-T signal in ne navadnega (analognega) signala iz lufta?
wink-1.gif

kabelski operater dvb-t signale pošlje v dvb-c omrežje. Slika teh programov je pa dosti slabša kot če bi jih jaz ulovil z dvb-t.
 
Nazadnje urejeno: