Telemach!!!

max2010

Pripravnik
3. jan 2018
30
0
6
tudi SD slika na EON TV bi lahko bila boljša,,,podnapisi so nazobčani kot žaga...če primerjam sliko na SIOL TV ( Telekomu) in EON TV je na Siolu veliko boljša slika
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
26e stane da mi mongoloid iz telemacha pride zamenjat conax kartico za digitalni sprejemnik, ker imam vklopljen časovni zamik kateri na conax kartici pač ne deluje? se da kako drugače rešit, študentka prek telefona katera itak nima pojma prav, da ne morem zamenjat sam? kdo je tu nor?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nevem čemu žaljivke čez nič krivega tehnika ampak predvidevam, da ne pustijo priklopa v lastni režiji, ker ima box vgrajen kabelski modem in za delovanje potrebuje povratni pas. To pa pomeni, da mora bit tudi napeljava do boxa ustrezno pošlihtana (predvsem ustrezni razdelilci), sicer zadeva ne deluje ali pa ne bo stabilna, če bo signal na meji. Na koncu imajo več sranja z reševanjem teh težav, kot če nekoga pošljejo, da zdevo uredi v štartu.

Jaz sem recimo probal box iz dnevne priklopit na eni drugi vtičnici v zgornjem štuku, kjer DVB-C sicer čisto lepo laufa, ampak se modem v boxu enostavno ne postavi. Kje točno je problem, nisem potem nikoli raziskoval, ker sem uporabljal časovni zamik prek D3GO oziroma sedaj preko EONa na AppleTVju.

Če je govora o optiki, bi morala bit zadeva malo bolj enostavna, edino UTP je treba polex Coaxa spravit do boxa.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
ponavadi se še kretnice oziroma delilci morajo menjati. Ker ta stari prepuščajo signal samo proti tebi nazaj pa ne.
Tak da dedc se lahko tudi fajn nadela.
Pri meni je lepo plazil po podstrešju.

Za bonus pa sem bil bogatejši za ene klešče in izvijač.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Tehniki so žal nesposobni z razlogom sem napisal mongoloid
smile-1.gif


Conax kartico ven in priklop sprejemnika. Imam optiko.. kabli so vsi napeljani do tvja, delilec in ojačevalec sta že priklopljena..

dedec nima 1 minute dela, sem pri gradnji zasnoval da je vse plug&play, moti me samo to da nemorem enostavno vrnit kartice in vzet boxa ter zamenjat sam in aktivirat preko telefona kakor to lahko narediš npr pri t2.
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Seveda lahko sam, v trgovini ti vzamejo kartico in ti aktivirajo sprejemnik. Kasneje če ne boš znal (kar skoraj ne verjamem), pa lahko pokličeš support, ker imaš ojačevalec na optiki.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Tisti, ki uporabljate EON in imate Phillips TVje iz leta 2016, ima mogoče kdo katerega izmed teh modelov? PUS6401, 6501, 6521, 6551, 6561, 6581, 7101, 7181, 7601
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Ta Telemach si žal ne more zazlužit drugo kot žaljivke. Pred leti si dobil v poslovalnici Conax kartico jo prinesle domov in vtaknil v TV. Sedaj ti mora priti domov tehnik in to naredit
stupid-1.gif
.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Citat:
Uporabnik vomedo pravi:
Seveda lahko sam, v trgovini ti vzamejo kartico in ti aktivirajo sprejemnik. Kasneje če ne boš znal (kar skoraj ne verjamem), pa lahko pokličeš support, ker imaš ojačevalec na optiki.

Po pogovoru z punco na šalterju menda to ni mogoče?

Ojačevalc in splitter sta zmontirana že od prvega dneva.





Si imel v mislih ta ojačevalec?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Verjetno je mislil ojačevalec o katerem si zgoraj pisal in v tem primeru nima kaj delat, zato ga tudi na sliki ni....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Govorim za MB - včasih so imeli vso opremo na lagerju v poslovalnicah, sedaj je pri tehnikih, oz. jo le-ti dvignejo v centralnem lagerju. Pač sprememba organizacije (večina poslovalnic niti nima placa za neki lager). Če zamenjaš box za conax pa lahko še vedno vse urediš sam v poslovalnici.

In strošek zamenjave (nazaj) na box je kao "kazen" ker se nisi prej pozanimal o časovnem zamiku. Ko sem jaz imel tak primer sem se rahlo "razburil" in podal reklamacijo na slabo delo na šalterju in so mi zastonj nazaj zamenjali.
wink-1.gif
 

tomx

Zelenc'
10. maj 2011
11
0
1
Sam imam zadnje dva dni problem na fire tv in sicem mi EON TV noče več delati...Ima kdo kakšno idejo? Npr ostale stvari mi na playerju delajo BP. Je možno ker nimam čisto latest verzije nameščene?


 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik tomx pravi:
Sam imam zadnje dva dni problem na fire tv in sicem mi EON TV noče več delati...Ima kdo kakšno idejo? Npr ostale stvari mi na playerju delajo BP. Je možno ker nimam čisto latest verzije nameščene?

Najprej probaj namestit zadnjo verzijo. Od predstavitve je bilo kar nekaj posodobitev (zadnja verzija je mislim da 1.11 izpred kakega meseca) in čisto možno je, da starejše verzije ne delujejo več. Glede na to, da si moral na Fire TV app sideloadat, se vrjetno ne posodoblja sama.

Sem opazil, da se tudi pri žlahti na Philipsu ne posodoblja, pri nas na Sonyu pa se, čeprav gre v obeh primerih za uradno nepodprt TV in je bilo treba app namestit preko play storea iz browserja (ni pa bilo treba ročno sideloadat).