Kateri medijski predvajalnik

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Za moje pojme je še vedno najboljši raspberry pi ( sem testiral veliko teh škatlic ).
Res da nima vgrajenega diska ( ki ga ne potrebujem ), ostalo pa dela v nulo ( dobra podpora ).
 

Svedr

Pripravnik
13. apr 2010
75
0
6
No. da se še jaz pridružim....
Imam od prej extremerja prvo serijo, dela ko ura že vrsto let, sedaj sem pa kupil tole.... Android 4.2 XBMC Quad Core 1.8GHz 3D 1080P HDMI 8GB Smart TV Box Media Player
S priloženim daljincem je cel projekt kaj uredit, nastavit..... tako da sem naročil še flymouse, upam da bo kaj boljše.
Če kdo kupi prodam, po nabavni ceni.... bom šel rajš na Xtreamer Prodigy, tle na teh jajcih je čist preveč stvari gor...zato imam tablico....
 
Nazadnje urejeno:

Biciklari

Pripravnik
13. sep 2012
558
0
16
ima kdo kakšnega starga, ki ga je zamenjal z novim za prodati, da ima chinch AV izhode?
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Razmišljam o Boxee Box in me zanima ali predvja dts zvok brez problema ali so kakšne težave, sedaj imam xtreamer sidewinder 1 in delujejo te zadeve bp, menjal bi pa ga rad ker mi na xtreamerju hdmi zabava.

In kako je z raspbery pi in dts ?
lp
 
Nazadnje urejeno:

Svedr

Pripravnik
13. apr 2010
75
0
6
Biciklari... sej imajo večinoma tej android boxi ( vključno z mojim ) tudi A/V izhod Jack 3,5mm 4pinski pa na drugi strani činči

Tak kabl
 
Nazadnje urejeno:

Biciklari

Pripravnik
13. sep 2012
558
0
16
aha! Cool
smile-1.gif
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
malo off topic, pa vseeno. Baje obstaja neka napravica - slučajno zasledil na a kanalu (3 črke) ki jo priklopiš na tv, da imaš internet gor. Kdo ve kaj to je oz ali kaj sorodnega, tko da maš recimo v naslonjaču miško in po tvju srfaš - brez da se z računalnikom povežeš!
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Razmišljam o Boxee Box in me zanima ali predvja dts zvok brez problema ali so kakšne težave, sedaj imam xtreamer sidewinder 1 in delujejo te zadeve bp, menjal bi pa ga rad ker mi na xtreamerju hdmi zabava.

In kako je z raspbery pi in dts ?
lp

Raspberry nima težav z DTS, preko mreže (UTP) mi predvaja 1080p z DTS zvokom brez zatikanja, ko dam skok naprej, nadaljuje predavanje v sekundi. Edino prek WiFija se 1080p na vsake toliko zataknejo, medtem ko so 720p brez problema.

Jaz ne zamenjam za noben drug predvajalnik.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Razmišljam o Boxee Box in me zanima ali predvja dts zvok brez problema ali so kakšne težave, sedaj imam xtreamer sidewinder 1 in delujejo te zadeve bp, menjal bi pa ga rad ker mi na xtreamerju hdmi zabava.

In kako je z raspbery pi in dts ?
lp

Raspberry nima težav z DTS, preko mreže (UTP) mi predvaja 1080p z DTS zvokom brez zatikanja, ko dam skok naprej, nadaljuje predavanje v sekundi. Edino prek WiFija se 1080p na vsake toliko zataknejo, medtem ko so 720p brez problema.

Jaz ne zamenjam za noben drug predvajalnik.

Je potrebno dokupit kakšne kodeke za karkoli ali deluje takoj po inštalaciji xbmcja ?
In kako je z samim delovanjem vmesnika, dela lepo ali se zatika ?
lp
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Kodeke je potrebno dokupit edino za MPEG-2 (2,9€) in VC-1 (1,5€), se pravi DVDjev v originalnem formatu in videov, posnetih z domačo kamero (če uporablja mpeg2) ne bo predvajal brez nakupa licence. Pri vseh ostalih formatih ni težav.

Drugače deluje tekoče in brez zatikanja, edino pri počasni SD kartici se znajo fanarti (ozadja od filmov) počasneje nalagat. Je pa velik plus, da deluje z daljincem od TVja (CEC) in kamot je prižgan 24/7 in tako vedno pripravljen na uporabo (3,5W porabe, kar letno znese slaba 2€)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Razmišljam o Boxee Box in me zanima ali predvja dts zvok brez problema ali so kakšne težave, sedaj imam xtreamer sidewinder 1 in delujejo te zadeve bp, menjal bi pa ga rad ker mi na xtreamerju hdmi zabava.

In kako je z raspbery pi in dts ?
lp

boxee box predvaja vse. Tud DTS HD