NLB podražitve

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ni tu "pri nas", ker je to z SEPA po EU poenoteno. Tako da plačuješ preko nemškega računa na enak način kot z našo banko. Edina razlika je, da je brezplačno, brez nekih butastih generatorjev, certifikatov in podobnega nepotrebnega, seveda plačljivega sranja in povrhu je še zelo enostavno za uporabo, bolj kot bilokatera naša spletna banka. Za podrobnosti pa imaš na alterju občirno temo o n26

Torej je edina zaščita eno navadno geslo?

Na taki banki več kot jurja ne bi upal imeti nikoli.

Vsaj kot plačljivo varnostno opcijo bi lahko dodali generator gesel ali kaj podobnega.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Ja,to mi je jasno kako plačaš, a se mi zdi da te plačane položnice niso v imeniku, vsaj na spletu ne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Drugače pa realni stroški, na mesec imam 3,35 € paše nisem nobene storitve koristil, ko zraven obračunaš še par nakazil in kredinto, si na leto pri 100 €+
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
mojo mati so...bankomat ji je cukal denar dol. niso priznali, ceprav je bilo fizično nemogoče dvignit 3x v par sekundah po xxx € uurotov.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Z bankomati dela Bankart in ne NLB. Vsako napačno delovanje pa raziščejo in v nekaj dneh zagotovo ugotovijo dejansko stanje. Tudi meni se je enkrat bankovec zataknil in ga nisem mogel dobiti ven. Seveda pa je bil račun obremenjen. Po pritožbi so čez nekaj dni priznali napako in stanje na računu popravili.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
no,to kar sem napisal, banka ni priznala napake..je krivdo navalila na uporabnika...
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Prvo preveri kako deluje, preden pametujes na pamet

Ne vem kako deluje ampak vsaj dvostopenjsko zaščito pa vseeno pričakujem pri banki.
Če kdo izve samo geslo, gre že lahko ves denar pa, pa...

Že naša uboga NLB ima kar štiristopenjsko zaščito(certifikat, geslo, pozdravno geslo, ter geslo, ki ga pri plačilu vtipkaš preko virtualne tipkovnice).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sam te banke še ne uporabljam ampak ti praviš, da ima od varnosti samo geslo, kar se meni zdi premalo varno za banko.

Vsaj še generator gesel ali pa vsaj dodatno na papirju napisano geslo, ki ga vneseš prek virtualne tipkovnice ob plačilu, bi najmanj še rabili.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Čisto dobro imajo narejeno, saj moraš vse transakcije potrditi preko app-a na telefonu.
 

sandfield

Zelenc'
21. sep 2016
14
2
3
Odlično je narejeno, dela samo na appu na registriranem (povezanem) telefonu s povezano telefonsko številko, geslom za vstop v app in PINom bančne kartice. Se pravi, nekdo mora ukrast tvoj telefon, ga znati odklenit, poznati geslo za vstop v app in tvojo PIN. Meni se zdi komplicirano.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Sam te banke še ne uporabljam ampak ti praviš, da ima od varnosti samo geslo, kar se meni zdi premalo varno za banko.

Vsaj še generator gesel ali pa vsaj dodatno na papirju napisano geslo, ki ga vneseš prek virtualne tipkovnice ob plačilu, bi najmanj še rabili.

ne bo držalo, to si napisal ti, jaz sem napisal da je brez nepotrebne, seveda plačljive navlake, kot so generatorji in podobna krama.
Imajo prav super rešeno in še ni bilo slišat da bi koga virtualno oropali. Če ti praviš da ima nlb 5 ali kaj jaz vem koliko gesel, jaz na tako banko ne grem niti v sanjah, ker to je kamena doba za mene. Obstajajo druge boljše rešitve, kot pa več gesel = boljše je, generator plačevat in vlačit zraven,...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Z bankomati dela Bankart in ne NLB. Vsako napačno delovanje pa raziščejo in v nekaj dneh zagotovo ugotovijo dejansko stanje. Tudi meni se je enkrat bankovec zataknil in ga nisem mogel dobiti ven. Seveda pa je bil račun obremenjen. Po pritožbi so čez nekaj dni priznali napako in stanje na računu popravili.

Moji so rabili 10 dni za odgovor o tezavi na bankomatu.
Sicer pa se kaksen nasvet. Prvo transakcijo je zavrnilo, poskusila z nizjim zneskom in je prepricana, da ji tudi to ni slo skozi. Banka pravi, da sistem pravi, da je slo skozi in ja bankomat dal denar. Naslednja stranka na bankomatu naj bi imela napako, ker je bil denar v rezi ali zataknjen, se ne spomnim sedaj. Ona je se sedaj prepricana, da ni dobila denarja. Kaj se lahko se stori?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
najbolj enostavno je požret. če ni znesek baš nekaj.

Pri nam ni bilo kamere in je obveljala beseda banke.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Tukaj tudi ni kamere.
frown-1.gif