NLB podražitve

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Ampak to slednje je tvoj problem, ker skoraj zanesljivo matična enota v centru Lj ni fizično edina opcija. (Res je sicer, da je prenos računa med poslovalnicama enako boleč kot prenos računa med bankama, tako da če že greš...)
no, saj tudi če pogledam najbližjo poslovalnico NLB je cca 10 minut peš ali 5 minut z avtom od doma, s tem da so dopoldne plačljiva parkirna mesta in niti ni nujno, da bom našel prostega v bližnjih ulicah.
skratka včasih je dobro pri izbiri banke preveriti tudi dostopnost poslovalnic. tudi če imaš banko, ki je mogoče 1 EUR cenejša od ostalih, boš to razliko lahko pokuril v času in denarju, ko boš moral nekaj osebno urejati v poslovalnici.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
A, pardon, če imaš toliko, da to rabiš, potem pa kar plačuj.
wink-1.gif

Nimam kaj dosti več kot večina ("srednji sloj", pač), ampak kartice je že fajn met kot se šika (hoteli hitro nanesejo, recimo kake letalske karte tudi). Ne velikokrat, ko pa, je pa fajn, da ni problemov z limiti.
Da map pa nekoga na banki ki ti po telefonu vse uredi je pa tudi kak € vredno ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ne vem, jaz tudi potujem, hoteli, letalske karte, itd.... pa sem nazadnje bil na banki, ko sem podpisal pogodbo za odpret TRR. Ostalo vse spletna banka (in to Sparkasse, ki naj bi imela manj funkcionalnosti od Klika). Pač, drugačne navade očitno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Sem bil tudi jaz nazadnje na banki pred leti. Vse ostalo ali Klik ali mail ali telefon - za slednje dvoje je pa fajn met osebno bančništvo. Jp, druge navade.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jaz imam že od januarja odprt račun in Mastercard pri Number 26. Takorekoč je vse zastonj.

Number 26 mi še vedno ponuja 15 EUR provizije za pridobitev novega člana. Če bi kdo želel mu pošljem referral, seveda naj mi na privat sporoči svoj email. Odstopim mu svojih 10 EUR.
nahrung002.gif
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Sem bil 20 let na NLB in nisem imel kakih pripomb. Tudi cenovno ni posebej izstopala za moje potrebe. Lani pa sem zaradi kredita presedlal na Unicredit pa se mi še vedno kolca po NLB kliku. Ne vem ali sem ga bil samo tako navajen ali je pač "tanova" Unicredit spletna banka tako "smotana". Če preklopim na starejšo verzijo mi deluje bolj pregledno, samo ne vem koliko časa bo še delala.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
pa sem nazadnje bil na banki, ko sem podpisal pogodbo za odpret TRR. Ostalo vse spletna banka

Enako ce se le da in zakaj se potem meni zdi da bi ti banke morale dat tiste slabe 2 eur na racun za zahvalo ker vse sam urejas, potem ti pa tebi pripisejo te stroske elektronskega poslovanja itd?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Pri nas manjka en bančni GEN-I, da razbije ta monopolni kartel na čelu z BS, katera dopušča takšno odiranje državljanov.

En Bančni HOFER
evil.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kako pa potem plačuješ položnice ter prenakazila pri nas?
Je kak problem ali gre vse brezhibno?

Jaz dejansko rabim samo nek račun za občasne prihodke, ter plačila naših položnic in nekaj prenakazil denarja za različne nakupe.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Ni tu "pri nas", ker je to z SEPA po EU poenoteno. Tako da plačuješ preko nemškega računa na enak način kot z našo banko. Edina razlika je, da je brezplačno, brez nekih butastih generatorjev, certifikatov in podobnega nepotrebnega, seveda plačljivega sranja in povrhu je še zelo enostavno za uporabo, bolj kot bilokatera naša spletna banka. Za podrobnosti pa imaš na alterju občirno temo o n26
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Ni tu "pri nas", ker je to z SEPA po EU poenoteno. Tako da plačuješ preko nemškega računa na enak način kot z našo banko. Edina razlika je, da je brezplačno, brez nekih butastih generatorjev, certifikatov in podobnega nepotrebnega, seveda plačljivega sranja in povrhu je še zelo enostavno za uporabo, bolj kot bilokatera naša spletna banka. Za podrobnosti pa imaš na alterju občirno temo o n26

No ja, ni čisto tako... Kolikor vem N26 ne omogoča plačevanja po Sklicu, torej povečini odpade avtomatsko knjiženje pri naših podjetjih... Razen če so sedaj kaj že spremenili.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Itak da ne, ker sklic je ena naša nepotrebna pogruntavščina. Pri N26 napišeš sklic v polje za komentar in še čisto vedno je bilo plačano pri vseh brez problema. Če pa delajo to avtomatsko ali ročno, pa me baš boli kita
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
No ja, ni čisto tako... Kolikor vem N26 ne omogoča plačevanja po Sklicu, torej povečini odpade avtomatsko knjiženje pri naših podjetjih... Razen če so sedaj kaj že spremenili.

Zakaj je to problem? A je račun kaj manj plačan, če se mora tam na enem elektru ena teta na roke zajebavat s knjiženjem?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Itak da ne, ker sklic je ena naša nepotrebna pogruntavščina. Pri N26 napišeš sklic v polje za komentar in še čisto vedno je bilo plačano pri vseh brez problema. Če pa delajo to avtomatsko ali ročno, pa me baš boli kita

V zadnjem Monitorju si lahko prebereš o težavah, ki jih je imel uporabnik s plačilom preko N26. Na kratko: na Švedsko je plačal za internet in najemnino za stanovanje, pa je denar preprosto izpuhtel. V članku opisuje vso kalvarijo, ki jo je preživel, da je končno ugotovil, kje je denar končal.
Pa še, večino sranja je nastalo, ker se je nekje na poti izgubil sklic.
 

sandfield

Zelenc'
21. sep 2016
14
2
3
Se pravi da so pri več kot 500.000 uporabnikih n26 našli enega, pri katerem nekaj s plačilom ni šlo gladko? Ko sem jaz plačeval položnico za nekaj 10.000€ na slovenski TRR preko ene od slovenskih elektronskih bank, se plačilo ni opravilo, kljub vpisani pravilni referenci in sredstvih na računu. Razlog? Znesek je bil prevelik, nadzornik (bančni uslužbenec) pa ni opazil, da je plačilni nalog obvisel v zraku
confused-1.gif


Razkritje: 1 leto zelo srečen z n26, plačanih vsaj 200 položnic v Slo in tujini, neprecenljivo...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Itak da ne, ker sklic je ena naša nepotrebna pogruntavščina. Pri N26 napišeš sklic v polje za komentar in še čisto vedno je bilo plačano pri vseh brez problema. Če pa delajo to avtomatsko ali ročno, pa me baš boli kita

V zadnjem Monitorju si lahko prebereš o težavah, ki jih je imel uporabnik s plačilom preko N26. Na kratko: na Švedsko je plačal za internet in najemnino za stanovanje, pa je denar preprosto izpuhtel. V članku opisuje vso kalvarijo, ki jo je preživel, da je končno ugotovil, kje je denar končal.
Pa še, večino sranja je nastalo, ker se je nekje na poti izgubil sklic.

Ja yebote isto pyzdarjo sem jaz imel s posto slovenije, ker budale niso sposobne opravit nakazila v avstrijo. So what? Nevem zakaj zdaj ti, oz. Monitor izpostavlja tu n26 kot nekaj posebnega, če se to lahko ocitno vsakemu zgodi?
Placal sem vse položnice od februarja do danes preko n26 in z eno ni bilo problema
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
kako jih shraniš - položnice, ko plačaš za naslednjič?

Ko plačaš prvič, plačaš s takojšnjim datumom. S tem ti podatki ostanejo za naslednja plačila, samo dodaš nov SKLIC in znesek.
smile-1.gif


Račun in položnico dobim ponavadi na email, DL in z miško (cpy/paste) sklic le skopiram. Datum lahko določiš za kasneje.

Plačilo potrdiš še z mobilno aplikacijo.
nahrung002.gif