kolone na meji

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vseeno mi ni prav jasno, zakaj je taka kontrola pri IZHODU iz Slovenije. Štos Šengna je ja v tem, da preprečimo VSTOP v EU nezaželenim elementom in ne izhoda. Saj se bo kak terorist od vsega hudega še razstrelil v koloni.
smile-1.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
To se pa tudi strinjam,da bi lahko čimhitreje zapustili rvatsko.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.160
3.088
113
Če ga bodo predolgo pustili čakat na soncu na meji se bo pod jopičem še pregrel. A imamo dvolj kapacitet za oskrbo pregretih prečkarjev?
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Vseeno mi ni prav jasno, zakaj je taka kontrola pri IZHODU iz Slovenije. Štos Šengna je ja v tem, da preprečimo VSTOP v EU nezaželenim elementom in ne izhoda. Saj se bo kak terorist od vsega hudega še razstrelil v koloni.
smile-1.gif

Izhod iz Slovenije je hkrati tudi vhod na Hrvaško. Mogoče sem narobe razumel, naj me prosim kdo popravi, ampak jaz sem razumel, da so z enakim režimom preverjanja začeli tudi Hrvati.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Razlaga uradnikov je, da je potrebno kontrolirati kdo zapušča EU in kdo prihaja vanjo. Tako je potrebna obojesmerna kontrola. Po moje bi lahko izstop iz SLO malce omilili. Poostrili, pa bi vstop v SLO.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Torej na izstopu iz Slovenije kontrolirajo naši policaji, Hrvati pa ne?

To bo postalo tako kot karta za Bazen z večkratnim vstopom.
Torej:
Če te nimajo pofočkanega, da si izstopil, potem tudi ponovno vstopit ne moreš. IN OBRATNO.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Kaj pa vstop Avstrija - Slovenija, Avstrija - Madžarska pa Nemčija -Češka in Poljska,o tem pa mediji ne poročajo ??
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Vseeno mi ni prav jasno, zakaj je taka kontrola pri IZHODU iz Slovenije. Štos Šengna je ja v tem, da preprečimo VSTOP v EU nezaželenim elementom in ne izhoda. Saj se bo kak terorist od vsega hudega še razstrelil v koloni.
smile-1.gif
Ni point varnost, ampak zhebat slovenski in hrvaški turizem, da bi se turisti pred poletjem odločali za druge lokacije ali zapravljali doma.
Če bi koga v EU skrbelo za varnost, nebi brez preverjanja v zadnjih par letih ilegalno spustili 2 miljona ljudi, in še danes jih sprejemajo. V Italijo jih vsak dan pripeljejo okoli 300.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
folk je treba iebat. je potem lažje manipulirat z njim.
naslednja etapa bo, da vsak, ki želi potovati, mora imeti vsajen čip
potem pa pridejo še dovolilnice, da lahko zapustiš svojo vas, dovolilnice, da lahko greš ne neko mesto ....
fašistični totalitaristični raj
juhu
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Vseeno mi ni prav jasno, zakaj je taka kontrola pri IZHODU iz Slovenije. Štos Šengna je ja v tem, da preprečimo VSTOP v EU nezaželenim elementom in ne izhoda. Saj se bo kak terorist od vsega hudega še razstrelil v koloni.
smile-1.gif
Ni point varnost, ampak zhebat slovenski in hrvaški turizem, da bi se turisti pred poletjem odločali za druge lokacije ali zapravljali doma.
Če bi koga v EU skrbelo za varnost, nebi brez preverjanja v zadnjih par letih ilegalno spustili 2 miljona ljudi, in še danes jih sprejemajo. V Italijo jih vsak dan pripeljejo okoli 300.

Kako pa bodo zhebali slovenski turizem? Avstrijec, ki gre recimo v portorož, ne čaka nič.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Kaj pa vstop Avstrija - Slovenija, Avstrija - Madžarska pa Nemčija -Češka in Poljska,o tem pa mediji ne poročajo ??

Vse te države so v schengenskem območju. Kje znajo sicer tudi kaj gledat, samo kakor gledam po karti, kakšnih zastojev ni.

Sicer se pa ne slepit: velika večina teh, ki čakajo na obrežju ni turistov. So gastarbajterji, ki hodijo za veliko noč domov in od teh tudi hrvaški turizem ne bo imel veliko.