Necepljeni sončki v Lenartu

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Če zdravnik da cepivo, zakaj rabiš navodila
smile-1.gif
saj ne gre za mesarja.
Menda ve zakaj daje in komu daje in tudi najbolje lahko oceni glede na kartoteko, ker je osebni pediater, ki pozna sončka, če je to to.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Od sedaj je ponovem nek wordow dokument, ki ga froci prinesejo iz šole in ta je od NIJZ, ter neko izjavo, da se starši strinjajo z cepljenjem.

Baje nisem iz foha, naj bi bilo neka pravniška fora, če ga pediatr userje, spregleda, da zavarovalnice lahko zavračajo zahtevke.
Originalnih navodil še vedno ne prilagajo.

Primer Engerix-B
za hep B

Je pa ironija migrante ne cepijo, niti nočejo za hep B cepit tiste ki so v kontaktu z njim (vojsko, prostovoljce ) seveda brezplačno, dočim dojenčke posiljujejo s'tem.

Visokorizične ne... samo bizarnost našega zdravstva...

money money money.... Pri sistematskih pregledih pa gre za štepsanje, tehtajo, dajejo šuse medicinske sestre beli bog pa sprašuje nonsense kaj je, če je veliko bobončkov itd....


Ko je reakcija defacto v denial padejo. Seveda predhodno pa ocena otrok je zdrav brez posebnosti. Strokovno pregledan. kartoni (gora njih) pa je okras, ki mora biti tam, da naredjo kljukco.

Še enkrat originalnih navodil cepiva (od farmacevta oz uvoznika) še od blizu nisem videl nikol. Ko greš pa po bonbočke sepotelte pa je notr zvita cela študija in še posvetovanje z farmacevtvom ali zdravnikom.

seveda tega noben ne omenja. Niti ne povejo koliko je odškodniskih in koliko posledic.

Pri nas jih ni, če ravno navajajo neko statistiko. A vsi vedo vse, samo tega ne? Vactinator je lahko za moje pojme vsak! Odgovornosti tako ali tako je enaka.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Citat:
Če zdravnik da cepivo, zakaj rabiš navodila saj ne gre za mesarja.
Menda ve zakaj daje in komu daje in tudi najbolje lahko oceni glede na kartoteko, ker je osebni pediater, ki pozna sončka, če je to to.

veliko netočnosti, žal ne cepi osebni pediater (v večini) ampak za to regijsko določen koncesionar, kateremu mu osebni pediater da kartoteko na vpogled.
sončka ne pozna in ga praviloma pri prvem sistemaskem pregleda sam

Zdravnik predpisuje tudi zdravila, pa dobiš pred vsakem predpisu navodila in navodila proizvajalca.
Veliko sončkov je občutljivih na konzervanse kot je tudi naš, zato kup sirupov ni smel jesti, niti cepiti ne...

Ta soček je imel to napisano v kartoteki, pa so ga cepili, je imel tudi napisano na penicilin pa mu ga je nadomestni pediater osebnega predpisal.

Vse v kartonu piše. Dvakrat so se že zajebali.
samo tolko, da povem kaj ocena kartoteke pomeni... osebni pediater je samo skomignil, v stilu sranje se dogaja, na dežurni so se pa drli na nas, ko poveš zgodbo pa se delajo glupe.

Sedaj dejansko dajejo liste, na katerih more laik opozarjat pediatra kar piše v kartotekah in podpisat soglasje.

Si iz foha in mi povej čemu je temu tako.
ps... odvetnik nam je namignil da na zahtevo zavarovalnice.

Naprej bom pa tebi prepustil.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pri nas je cepila osebna pediatrinja.

Žal pa vidiš, da ima tvoj otrok kar nekaj zdravstvenih težav, zato te razumem glede cepljenja po drugi strani pa ne moreš govoriti, da ni ok.

Nisem zdravnik in nimam teh znanj, vendar jim zaupam, razen če gre res za evidentno neumnost. Dejstvo pa je tudi, da mora pacient oziroma starši konstruktivno sodelovati.

Ker človek je celota, telo in duh
smile-1.gif
in dohtar, če razpolaga s pravimi podatki, lažje dela in odloča

Sem ti pa gori napisal določbo iz KZ, kaznivo dejanje, če širiš zadevo, za katero se je potrebno obvezno cepiti...

--------------

Lej, lej, k odvetniku si šel zaradi cepljenja? ...

Ti je dal odvetnik tudi kopije zakonov, na katere se je skliceval
sprasujem se.gif


 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Pri nas ni cepil osebni pediater tudi v šostvu ne. Ker ima šola osebno zbrano pediatra z koncesijo.
Po mojem primeru dotična sedaj daje ven vprašalnik in NIJZ podatke o cepivu.

Odvetnik je dal v mojem primeru odškodniski zahtevek. Je že nekaj časa od tega. Priložil pa je izvide iz Jesenic in kopijo kartona. Odškodnino smo dobili.

Sem pa eden redkih, ki si sploh upa.
Ne strinjam se pa da mora starš sodelovati. Starš ni iz stroke, zmeraj tulijo tako. Vsekakor je branje kartona zahteva vactinatorja preden cepi.

Dotična prakso štepsanja nadaljuje. Saj poštepsa otroke v 2 urah in to dva do tri razrede. Manjkajo točno 3 šolske ure. Pa grejo iz šole peš v ZD in nazaj.

Staršev ni zraven (sistemaski pregled in cepljenje). Lahko mi pa poveš, če 2 minute na pacienta dovoj da opraviš sistemtski pregled in pregledaš karton.

Pri dotični
zgleda tako

pet slečenih otrok stoji v vrsti v ordinaciji (dve medicinski sestri) -tehtanje, vid blabla... nato pa en in po en stopa za ne več kot minuto k belemu bogu...

razgovor
ješ veliko bonbočkov
ješ redno
ješ raznoliko

in voila.
Odškodnisko pa nebi dajal na net, ker se ne bom več izpostavljal.
Verjemi mi pa da govorim resnico.

Nebi lagal. Še zmeraj nisem proti cepljenju, sem pa proti vactinatorjem. In tukaj je glavn problem, da se ne držijo pravil. Čez Hostnikovo je šlo že dosti prijeva na zbornico in ne vem kaj še a ji koncesije ne vzamejo.

Še danes pa ne vem zakaj ne dobiš originalnih navodil cepiva? Ampak nek posplošen dokument.
Vsekakor se vsi skupaj obnašajo čudno, še več tudi ni mi jasn zakaj GSK ne odgovarja za tožbe ampak je za to prevzela država.

in še nekaj od Enerix-B
Engerix-B vaccine is used to help prevent hepatitis B in adults.

pri nas pa cepijo dojenčke
https://www.drugs.com/engerix-b.html

visokorizične poklice pa nočejo...
Stvar je res smešna.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Aja, to je že večja deca, iz šole.

Jaz sem govoril o cepljenju predšolskega.

Sistematski v šoli pa je bil vedno zabava, ker ti nič ne morejo, smo bli vedno glavni.

Ti pa govoriš o čisto drugi zadevi, o neki strokovni napaki, zaradi katere se tožil...

To nima nobene veze s cepljenjem samim...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Eno je itak medijska predstavitev problema, kjer problem prikazujejo na primerkih raznih ekstremistov zaljubljenih v teorije zarot. Seveda namerno, da se potem posplušuje in preusmerja pozornost.
V precej primerih je problem argumentiran kot nezaupanje v sistem cepljenja, organizacijo in samo resnost pri vsem tem. Sem tudi sam omenil, da je precej nasprotovanj zaradi povezave antibiotikov in cepiv. Takšne kombinacije imajo stranske učinke, ki jih neradi jemlje resno. Pa starši niso nasprotniki cepljenja, le zahtevajo da se malo bolj resno in individualno obravnava določene primere ...
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Od sedaj je ponovem nek wordow dokument, ki ga froci prinesejo iz šole in ta je od NIJZ, ter neko izjavo, da se starši strinjajo z cepljenjem.

Primer Engerix-B
Evo ti navodila.
Pa upam, da se jutri še kaj oglasim, da me ne pridejo ponoči iskat, ker izdajam skrivnosti.
 

Priponke

  • 2548931-engerix_b.zip
    573 KB · Ogledi: 152

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
@optiplex: Je tvoj otrok dobil penicilin prek injekcije, al mu ga je dala tašča? Tvoja pediatrinja je za v zapor, samo nikakor ne smeš preslikat tega na vse. Kot preventivni ukrep bi pa tvoja tašča morala vedet,"da je dete alergično na penicilin, ali bi moral bit tam ti.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Dala tašča predpisal zdravnik. Vendar se je po alegrični reakciji vrnila v ZD in dobila claritin. Ko sem prišel domov, po videnem otroka odpeljal takoj na dežurno.

Tam je blo vpitje, kako da otroka tako dolgo vozimo...
Jest žal nisem mogu bit tam, ker sem bil v službi. Tudi fizično nebi mogu pridet v tako kratkem času, niti žena.

Čez omenjeno je pritožb kar nekaj. Kar je novo so vprašalniki in papir o strinjanju. Žal ga ne najdem. Mi je pa zelo zanimivo zakaj vprašalniki in zakaj soglasje staršev.

Meni to zveni kot, da je to podpis za prelaganje odškodninske odgovornosti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Eno je itak medijska predstavitev problema, kjer problem prikazujejo na primerkih raznih ekstremistov zaljubljenih v teorije zarot. Seveda namerno, da se potem posplušuje in preusmerja pozornost.
V precej primerih je problem argumentiran kot nezaupanje v sistem cepljenja, organizacijo in samo resnost pri vsem tem. Sem tudi sam omenil, da je precej nasprotovanj zaradi povezave antibiotikov in cepiv. Takšne kombinacije imajo stranske učinke, ki jih neradi jemlje resno. Pa starši niso nasprotniki cepljenja, le zahtevajo da se malo bolj resno in individualno obravnava določene primere ...

Katere stranske učinke imajo antibiotiki in cepiva?
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja ne razumem teh staršev, zakaj sploh rabijo Pediatra, saj je vse na Googlu, a ni tako.

Pa take necepljene otroke, ki nimajo zdravstvenih zadržkov do cepljenja bi sam dal v svoje razrede v šoli, torej take skupaj, saj so ja varni, kaj bi se potem skrivali, med cepljenimi in se šlepali na njih.

zanimivo, da bio eko starši ne vedo, da npr. sistematski pregledi niso obvezni, da gre bolj ali manj za statistiko

Dober vejo, da ni obvezno. Je pa priporocljivo peljati otroka na sistematski, da se odkrijejo morebitne tezave pri razvoju, da se vstrezno in zgodaj zacne zdraviti.
Sicer pa po skupini na fb vidim, da je vse sorte ljudi. Je tudi clanica Alenka V., ki zdaj objavlja zgodbe starsev. Zanimivo je koliko otrok ima simptome ali pa celo umrejo, pa nocejo priznati krivdo cepiva, pa je toliko ocitno, da so se se tezave zacele po cepljenju. Tako da ti da misliti.
Razumem tudi, da cepiva pomagajo in da je nekaj odstotkov, kateri otroci dobijo hude posledice od cepljenja, ceprav zdravniki trdijo da ni od cepljenja ceprav je v cepivo omenjena kot mozna posledica.
To mi je tudi dalo misliti, ce bi kot stars bi zelel otroku dati cepivo in imeti morebitne posledice za vse zivljenje in tudi uniceno zivljenje, pa ves da bi to lahko preprecil.
To je tako kot ce bi sel v trgovino kupiti hudo dober sendvic in bi na sendvicu pisalo, da lahko en na 1000 sendvicev pusti posledice zdravju. Koliko bi ljudi kupilo tak sendvic?
Pol se postavis v kozo otroka in pomisli, ce bi on to zelel, da mu das cepivo, ceprav ve da so majhne moznosti.
Tudi v Sloveniji je cepljenost gripe 3%, sploh po propagandi na zdr. domovih, ukc lj ogromni plakati, pa se noben ni sel cepiti.
Tudi do epidemije ni prislo, pa so govorili o neki kvazi epidemiji in ni bilo nobene karantene...


Ja, to je tvoje razmišljanje, moje je pa, kaj pa če postane invalid, ker ga nismo dali cepiti.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Ja ne razumem teh staršev, zakaj sploh rabijo Pediatra, saj je vse na Googlu, a ni tako.

Pa take necepljene otroke, ki nimajo zdravstvenih zadržkov do cepljenja bi sam dal v svoje razrede v šoli, torej take skupaj, saj so ja varni, kaj bi se potem skrivali, med cepljenimi in se šlepali na njih.

zanimivo, da bio eko starši ne vedo, da npr. sistematski pregledi niso obvezni, da gre bolj ali manj za statistiko

Dober vejo, da ni obvezno. Je pa priporocljivo peljati otroka na sistematski, da se odkrijejo morebitne tezave pri razvoju, da se vstrezno in zgodaj zacne zdraviti.
Sicer pa po skupini na fb vidim, da je vse sorte ljudi. Je tudi clanica Alenka V., ki zdaj objavlja zgodbe starsev. Zanimivo je koliko otrok ima simptome ali pa celo umrejo, pa nocejo priznati krivdo cepiva, pa je toliko ocitno, da so se se tezave zacele po cepljenju. Tako da ti da misliti.
Razumem tudi, da cepiva pomagajo in da je nekaj odstotkov, kateri otroci dobijo hude posledice od cepljenja, ceprav zdravniki trdijo da ni od cepljenja ceprav je v cepivo omenjena kot mozna posledica.
To mi je tudi dalo misliti, ce bi kot stars bi zelel otroku dati cepivo in imeti morebitne posledice za vse zivljenje in tudi uniceno zivljenje, pa ves da bi to lahko preprecil.
To je tako kot ce bi sel v trgovino kupiti hudo dober sendvic in bi na sendvicu pisalo, da lahko en na 1000 sendvicev pusti posledice zdravju. Koliko bi ljudi kupilo tak sendvic?
Pol se postavis v kozo otroka in pomisli, ce bi on to zelel, da mu das cepivo, ceprav ve da so majhne moznosti.
Tudi v Sloveniji je cepljenost gripe 3%, sploh po propagandi na zdr. domovih, ukc lj ogromni plakati, pa se noben ni sel cepiti.
Tudi do epidemije ni prislo, pa so govorili o neki kvazi epidemiji in ni bilo nobene karantene...

Ne niti približno ni tako. Če bi bilo komplikacij nekaj odstotkov, se tega nikoli in nikdar ne bi nikjer uporabljalo. Morda 1:10000 ali bolj verjetno 1:100000.

Kaj pa če bi na sendviču pisalo še, da 1 od 100, ki ga ne pojejo dobi resne posledice zdravju? Karantena za gripo? Pa ni to ebola človek...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Eno je itak medijska predstavitev problema, kjer problem prikazujejo na primerkih raznih ekstremistov zaljubljenih v teorije zarot. Seveda namerno, da se potem posplušuje in preusmerja pozornost.
V precej primerih je problem argumentiran kot nezaupanje v sistem cepljenja, organizacijo in samo resnost pri vsem tem. Sem tudi sam omenil, da je precej nasprotovanj zaradi povezave antibiotikov in cepiv. Takšne kombinacije imajo stranske učinke, ki jih neradi jemlje resno. Pa starši niso nasprotniki cepljenja, le zahtevajo da se malo bolj resno in individualno obravnava določene primere ...

Katere stranske učinke imajo antibiotiki in cepiva?
1. točka: Antibiotiki podirajo prebavno floro in imunski sistem. Če se strinjaš potrdi!?
2. točka: Pogoj za uspešno cepljenje je ravno pravilno vzpostavljen imunski sistem, da telo ob vbrizgu cepiva zna pravilno tvoriti proti telesa. V kolikor je imunski sistem porušen, nastajajo stranski učinki, lahko tudi v hujših oblikah. Hkrati pa je tudi cepljenje lahko neučinkovito.

Zakaj so torej pediatri trmasti kot bik, da gredo cepit otroka, ki je 3 tedne na antibiotikih? V čem je problem počakati 1 mesec, da otrok pride k sebi in se omogoči telesu, da normalno sprejme dozo cepiva? Res, v čem je dejansko problem?

Res želim slišati 1 (en) pameten argument, zakaj otrok na antibiotiku mora nujno danes dobiti cepivo in ne čez 3 tedne? Naspotniki takšnega neodgovornega početja imajo po moje zelo dobre argumente, sedaj pa želim še slišati 1 (en) pameten argument, zakaj je potrebno cepivo dati točno sedaj - datumsko - ne glede na okoliščine.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Sprašuješ zakaj posamezni pediater ne opravlja svoje delo kot bi moral?

Ali sprašuješ kako rešiti komunikacijski problem med pacientom in zdravnikom?

Ne eno ne drugo namreč nima veze z samim obveznim cepljenjem.

Pa da ne bo nesporazuma - ti, kot tudi Optiplex imata vso pravico biti razkurjena in jezna - samo ne zaradi tega cepljenje kot tako postaviti pod vprašaj in s tem dodatno podpirati nasprotnike obveznega cepljenja v njihove prepričanju.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Sprašuješ zakaj posamezni pediater ne opravlja svoje delo kot bi moral?

Ali sprašuješ kako rešiti komunikacijski problem med pacientom in zdravnikom?

Ne eno ne drugo namreč nima veze z samim obveznim cepljenjem.

Pa da ne bo nesporazuma - ti, kot tudi Optiplex imata vso pravico biti razkurjena in jezna - samo ne zaradi tega cepljenje kot tako postaviti pod vprašaj in s tem dodatno podpirati nasprotnike obveznega cepljenja v njihove prepričanju.

Večina nasprotnikov cepljenja argumentira svoje pomisleke, tudi ko bereš facebook in forum debate. In ne, niso nasprotniki cepljenja na splošno, ampak so nasprotniki cepljenja dotične osebe v določeni situaciji.
Eno je itak medijska predstavitev problema, kjer problem prikazujejo na primerkih raznih ekstremistov zaljubljenih v teorije zarot. Seveda namerno, da se potem posplušuje in preusmerja pozornost.