Temperatura - a je to normalno

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja poglejte v račune kdaj ste nazadnje menjali temostat. Najbolj enostavno je ob velikem servisu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
hysterical-1.gif
A sem se veliko zmotil glede žlice?
Poraba 4l/100km.
Na 300m je poraba 0,012l
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj pa bi menjal termostat?
A se notranje ogledalo tudi menja ob velikem servisu?
zakaj bi menjal? ravno zato,.ker ne tesni, se pa zaboga ne segreje ne motor ne kabina.,,zgleda, da vas bo spet ženska kaj naučila..
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A si mal nepismen? A veš kaj je oksimoron?
Recimo oksimoron je nejamrajoči Hanzi, če sem nesramen...
Pred 21 leti je bil dizel v japonskem avtu tako redek, praktično ga ni bilo na voljo v malih in srednjih jajčkih.
Mazda ga v osebnih ni imela, Honda tudi ne, Micka in Subi sploh ne. Imel ga je Nissan, pa bolje da ga ne bi.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Termostati bolj ali manj delujejo podobno in odpirajo med 85 in 95 stopinjami celzija.
Je pa bistvena razlika med tem kdaj kakšen stroj uspe segreti vodo na to temperaturo... Bencinarji mnogo hitreje kot dizli, starejša vozila hitreje kot novejša.

IMHO pa največji smeh pa velja tistim, ki izklapljajo gretje dokler se avto ne motor ne ogreje... A je avto potročna roba ali moje zdravje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Sonny_Chiba pravi:
21 let star japonc po cca 5km vožnji od tega cca 2 km navzdol brez gasa ostalo ravnina se segreje na polovico. 5let staremu japoncu se na isti poti cager dvigne na četrt, mogoče še to ne. Zunanja temperatura okrog -5 stopinj.
sprasujem se.gif

Roberto
Meni je bilo jasno da pred 21 leti japonc ni imel dizla. Pravzaprav ga je imel v evropskih avtih (isuzu) tudi renoju(Ajd malo kasneje se mi zdi).
evil.gif

Sem že v sosednjotemi temi vprašal zakaj imajo sodobni avti ob prepolovljeni porabi 2x večji grill. In nagradno vprašanje zakaj se novejši japonc kasneje segreje kot starejši. Pa najbrž ni samo grill v igri.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Preveri koliko hladilne tekočine gre v sistem. Pri polovico manjši količini rabi veji hladilnik da se ohladi, ker hitreje kroži. Poleg tega imaš pred hladilnikom še kondenzator klime ki ti pobere svež zrak.
Isuzu je imel dizla (Renault, Opel, Saab) mislim da 2001. Zloglasni 3000 kubni vrstni šestvaljnik z konstrukcijsko napako. Samo to so imeli premium modeli evropskih proizvajalcev ne pa japonske kantice ranga 12.000 EUR. Še tvoj Nissan je bil bencinar, kajne?

Pojem izkoristek ti je znan? Pri starejših motorjih so bili izkoristki slabši in se je več energije pretvorilo v toploto. S tem da imajo dizli boljši izkoristek kot bencinarji.
Sem prebral, da imajo sodobni dizli 40, tudi 50% izkoristek, bencinarji še ne. Zato imajo posledično težave z gretjem, ki jih rešujejo z vgradnjo grelcev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pri polovici manjši količini bi pričakoval da se segreje dvakrat hitreje. Količino vode so zmanjšali (ob večjem hladilniku) tako da so bistveno zmanjšali presek cevk v njem?
Kot vem voda kroži najprej samo med motorjem in pečko, potem šele termostat odpira v hladilnik.
Ker da avti požrejo pol manj kot sedaj, moraš iti pa daleč v zgodovino (več kot 20 let)
Isuzu dela dizle že skoraj pol stoletja. Je pa res da so šele v zadnjih časih v evropskih avtih bolj množično.(jih tudi delajo na Poljskem)
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
IMHO pa največji smeh pa velja tistim, ki izklapljajo gretje dokler se avto ne motor ne ogreje... A je avto potročna roba ali moje zdravje?
10.gif

Se lahko posloviš od pijače naslednjič.
grin1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nego? Terenec, ajde.
Da boš zadovoljen... takrat Japonci niso vgrajevali dizlov v osebna vozila, predvsem v modele ki so bili v Sloveniji najpogosteje prodajani.
Se popravljam, nekateri so celo imeli dizelske modele, samo samo na papirju.