Skuter narobe vžge

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Popravek...peljes se v prenizki prestavi...ker jermenu ne uspe splezat dovolj visoko zarad obrabljenosti...

Spredaj pri valjckih ti jermenice stiska ko obrati narascajo...ker je jerme zaradi prekomerne obrabe preozek...tudi ce valjckom uspe stisnit jermenici cist skupaj jermen ne more splezat cist do vrha gor...

Pravtako potem posledicno zadaj ne stisne jermena cisto v jermenici kateri krmili vzmet...

To je tko kot ce bipr kolesu spredaj vzel stran najvecji zobnik...zadaj pa par tamanjsih...pr mountain bikeu naprimer...

Ker jermen tudi prekomerno spodrsava zaradi obrabljenosti...ti lah tud zdrajsa/zareže na jermenicah...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
To ne vem, če bo najbolj držalo... Po občutku gre za kak električni problem, ker včasih spusti naprej, se pravi "najde zobnik". Enkrat se mi je podobno zgodilo na trialu, Beta 50. Malemu je vsake 20-30s zamorilo motor in je ugasnil. Ponovno vžgal in brez problema naslednjih 20-30s...zamašena glavna diza, doma samo kompresor v cevko za bencin na vplinjaču in je bil problem rešen. Tukaj pa ne crkne, samo zamori ga recimo pri 80, hitrost pade na 75 in potem spet normalno dela... Nekaj časa nazaj je pa to pri 60 počel, tisto je bilo pa res moteče.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Sem še enkrat prebral ta del

" Drugi problem pa je pri vožnji v strmejši klanec, začne izgubljati hitrost, kot da bi vozil v previsoki prestavi... Ko pa obrati že precej padejo, takrat pa lepo potegne in pospešuje. Tako da je včasih bolje malo popustiti plin, ker potem bolje potegne in hitreje prevoziš klanec.."

Pa sem se spomnil mojega pred par leti, ko je imel enake težave, pravtako pri vožnji v hude klance ... takrat so mi svetovali menjavo zadnje "ta velike" vzmeti pod sklopko. Namesto originalne, sem dal mislim da "polini" bolj trdo. Tako naj bi v zadnjem delu variomata kasneje spreminjalo prenos. Še valjčke sem menjal z malenkost lažjimi, tako da klanci niso več problem.

Recimo prej sem se zagnal v klanec, hitrost 40km/h in je začela padat do kakih 20km/h, potem je naenkrat šel na obrate in spet pospešil, pa takoj zatem spet zgubil obrate in hitrost je spet padla ... po menjavi vzmeti in valjčkov, pa še danes isti klanec vozi konstantno 40km/h ....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Lej tkole bom rekel...doticnega daelima sem ene parx vozil tudi sam...cca 15let nazaj
Mel kolega...ampak je bil "sposojen" (nisem imel NIKOLI 0 z rentingom)...in je imel podobne probleme od novega...

Etak je sel v prafaktorje...tko da nismo nic ugotavljali...

Glede na kilometre je etak menjava jermena must have...

Tko da 50/50 al jermen...al pa strom...preveri tudi frgazar...

Jaz bi sel po takem zaporedju....jermen....frgazar....strom ( od najcenejse do najdrazje varjante)
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Hvala vsem, v sredo pridem domov in ko bo čas, malo pregledam moped...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Danes sem prižgal skuter ob 9:30h in ga ugasnil ob 12h
smile-1.gif
Prevozil hribe in doline .. večinoma med 40-50km/h .. naredil cca 75kilometrov po Obali ... tudi ko sem se ustavil za kako minuto, je motor laufal ... Temp. vode od 60-80st. Klanec do 90, potem se spet ustali pri 80 ....

Deluje vse kot mora
zmaga.gif
(Zdaj pa ga ne bom več hvalil, ker pol ziher kaj gre ....)
2043889-8.jpg
 

Priponke

  • 2043889-8.jpg
    2043889-8.jpg
    109 KB · Ogledi: 559

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Delovnega konja se ne prodaja
smile-1.gif


Danes tudi jaz z youngster racingom malo naokoli.....do jezera pa nazaj
smile-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Hvala vsem, v sredo pridem domov in ko bo čas, malo pregledam moped...
Očistil vplinjač, vzmet pod membrano je bila zlomljena in ni zapirala do konca, to sem rešil, jermen še znotraj tolerance, se spomnim, da sem ga enkrat že zamenjal, valjčki po dimenzijah še v redu, vendar se že vidi ploščati del tako da bo zamenjava, mi je pa uspelo zlomiti zunanjo ploščo z vetrnico, se pravi zunanji del jermenice pri variomatu, spredaj pri valjčkih, ne zadaj pri sklopki.... Ima kdo idejo kje to dobiti, za daelim ne najdem ničesar pametnega, niti ne vem, kako se strokovno temu delu reče... Danes bom sicer šel do enega mojstra, da vsaj začnem iskati...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Žal nikjer na standardnih sajtih kjer naročam nimajo za daelima jermenice ( cilinder.si skuterist.si).....probaj na bolhi maš polno delov za scooterje....

Drugače pa za snemanje variomata obstaja zato namensko orodje....pa še tam moraš pazit da ne odlomiš bloka tam ko prišravfaš gor....

Ne morš neki zašravfat v alu blok in pol skakat po tem ker odleti
ne-ne-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Našel na ebay-u komplet sprednji del variomata z valjčki in obema deloma jermenice, tudi z vetrnico, za 22$... je pa od kitajskih mašin 125-150ccm. 19 zob, pa 5mm manjši premer... mislim, da bo špilalo, dva tedna bomo sedaj kruzali z avtodomom okoli, potem pa počasi lahko pričakujem paket...
Enkrat pred leti je bil skuter že na servisu, mislim da Odar Suzuki v Ljubljani, pa niso niče rešili glede omenjenih problemov. Zamenjali pa so jermen, olje, mogoče še kaj, je imel tast na čez....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
5mm manjši premer pomeni manjše prestavno razmerje spredaj = manjša hitrost...

Pa menja se oba dela pol....da ne bo sam ta ta odlomljen 5mm manjši....prejšni pa večji ker ti lah sname jermen
smile-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Če bo v redu, bom zamenjal komplet vse skupaj. Tudi na tej jermenici ni prišlo čisto do konca, tako da 5mm premera oziroma 2,5mm pod robom ne bo problem. Ravno tako mi končna 100km/h+ ne pomeni nič, recimo 90 in to brez cukanja je več kot preveč.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
No probaj...znajo bit zarad manjše šajbe pospeški boljši
smile-1.gif
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kameleon ..ti kot majster mi boš sigurno znal povedat ...
zmaga.gif


Kako nastavit "iglo" na uplinjaču?

Nekaj mesecev sem pustil skuter pri miru .. medtem je zgleda izhlapel bencin v uplinjaču in "batek" je blokiral. Ostal najprej dol, potem sem nekako uspel gas premaknit in je ostal v zgornjem položaju.

Sem danes razstavil in dal gor rezervni uplinjač, ker je bil že lepo spucan. Sam ta pa ima iglo na drugačni poziciji. Mislim da je 5 zarez ... sem pa že pozabil kaj pomeni za skuter če je nastavljena varovalka bolj zgoraj, oz. spodaj .. kako ugotovit katera pozicija je prava?

A igra višina igle vlogo sam pri minimumu ali tudi pri polno odprtem gasu?

sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ma to z iglami je cela znanost......
smile-1.gif


Govorim za Dell Orto....jih ma cel kup različnih....vsaka oznaka frgazarja ma svoje....PHVA ma govorim na pamet igle od A7-A22....PHBN ma druge oznake igel....itd itd

Gre se pa za to kako je igla zašiljena.....kle maš link....glej slikovni material
wink-1.gif
DellOrto Carburetor Needle Charts

Bolj ko jo daš na nižjo zarezo (na bolj spodnjo) bol je glavna diza odprta.......osebno vedno nastavljam eno nižje od sredine....se mi ne da *ebat stem
smile-1.gif
Ker ti gre mirno cel weekend pre*ukavanja frgazarja in živcev.....

Dam eno +/- od sredine in naštelam ferg...kjerokol iglo pač že ima
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Nikol nisem maral kombinacije...variacije pri matematiki.....no to tukaj je točno to....naj kdo izračuna kolx bi moral razstavit in sestavit frgazar da bi sprobal vse igle od A02 do A37....plus na vsaki vseh 5 zarez da bi našel uno tapravo da motor dela v nulo
cheer.gif


 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Recimo samo kot info...ko sem kupil PHVA 17,5mm je prišel tovarniško z A07 iglo.....

Če gledaš po skici...da bi hotel enako iglo z malo bolj zašiljeno konico ( fi B) da bi dajala malo več benza bi potem bla naslednja A10

Pač a rabiš več benza al manj vidiš po svečki...če je črna zaliva......če je belkasta je premal...

Pa s5 kombinacije...variacije
smile-1.gif