Subvenciniranje vrtca

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
stanja na TRR ne preverjajo oz. mogoče preverjajo ampak ne gre v premoženje.
zakaj? ker sem 14dni nazaj dobil odločbo, preden sem, dal noter vlogo sem si iz varčevalnega računa prestavil na lastni TRR, kamor dobivam plačo, in tega zneska na TRR niso upoštevali.
so pa uopštevali vse, tudi otroška varčevalna računa in 2,36€ ki jiih imam na predplačniški VISI.

pa leasinga za avto tudi ne upoštevajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Jaz sem imel sredstva na računu za hiso, pa sem hiso kupil pa so upošteval preveliko hišo pa se obresti na sredstva preden sem hiso kupil. Dobro da niso se stanovanja upošteval (ki sem ga prodal, da sem kupnino dodal k prihrankom).
Pritozbo so zavrnili, nisem pa šel do eu sodišča.
 
Nazadnje urejeno:

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
stanja na TRR ne preverjajo oz. mogoče preverjajo ampak ne gre v premoženje.
zakaj? ker sem 14dni nazaj dobil odločbo, preden sem, dal noter vlogo sem si iz varčevalnega računa prestavil na lastni TRR, kamor dobivam plačo, in tega zneska na TRR niso upoštevali.
so pa uopštevali vse, tudi otroška varčevalna računa in 2,36€ ki jiih imam na predplačniški VISI.

pa leasinga za avto tudi ne upoštevajo.

stanje TRR preverjajo na dan obravnavanja vloge

lizinga ne morejo vidt, ker je lastnik avto leasing hiša
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Če daš vlogo za subvencijo vrtca ti znižajo otroški dodatek.

Kaj pa naredijo v primeru ko nisi upravičen do otr. dodatka in da vlogo za subvencijo vrtca?
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Vloga za subvencioniranje vrtca nima nobenega vpliva na izračun višine dodatka. Sicer pa to kar praviš je čisto normalno. Subvencijo vrtca dobiš v vsakem primeru, doklade pa ne nujno. Dva s povprečno plačo in enim otrokom sta nekje tam. Vrtec 77% in brez dodatka.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Ne vem zakaj se potem učijo rimskega prava, ce je letos drugace.
Ves kdaj je bil Rim.
Sicer pa dobro da so to odpravili. Me prav zanima letosnja odlocba...
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
No, iz prve roke lahko povem, da pri izračunih ne upoštevajo plačanih davkov v tujini... Me prav zanima, če bom z ugovorom uspel. Pomoje bi moral, ker je dohodek zaradi tega precej precej višji.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
najbolj fer bi blo, da se vrtec plačuje za vse enako (izvzeti iz plačila res tisti, ko RES nimajo). rečmo cca. 150-200€ za otroka. drugi orok ima 50% popust.

ne pa, da drobiž plačujejo tisti, ki so zanalašč doma, majo firmo, da skrijejo premoženje in furajo OOOO ali BMW (ali katerokoli drugo znamko), nekdo, katera hodita v normalno službo in si privoščijo avto za 15000€ (ker več ne morejo dat), plačujejo polno ceno oz. 77% cene programa.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
najbolj fer bi blo, da se vrtec plačuje za vse enako ( izvzeti iz plačila res tisti, ko RES nimajo) . rečmo cca. 150-200€ za otroka. drugi orok ima 50% popust.

ne pa, da drobiž plačujejo tisti, ki so zanalašč doma, majo firmo, da skrijejo premoženje in furajo OOOO ali BMW (ali katerokoli drugo znamko), nekdo, katera hodita v normalno službo in si privoščijo avto za 15000€ (ker več ne morejo dat), plačujejo polno ceno oz. 77% cene programa.

Sej tisti, ki so zanalašč doma, skrivajo premoženje, RES nimajo... 4xO ali 3kraka zvezda pač ni od njih ampak od firme, ki jim plačuje samo minimalca... No comment
rolleyes-1.gif
Tako je pač pri nas in bo verjetno še nekaj časa...

Zanimivo je pri takih "modelih" (vsaj nekaterih), da si sproti privoščijo veliko in se smejejo folku kako so neumni, potem gredo pa v penzijo in se pritožujejo nad višino pokojnine...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.321
5.842
113
pri taščici
Sporoči ce bos z ugovorom na prvi stopnji uspel.
Pred leti se je Andraž Teršek nekaj boril oroti takemu sistemu, ne vem pa kako je bil uspešen. Sicer pa sploh ne vem zakaj moramo vsako leto vlagati za otroške, vrtec.... Ajd razumem, da smo vcasih nosili potrdila o šolanju v srednji, sem preprican da bi danes ta podatek dobili na csd sami preko neke baze.

Tako pa sem slisal da se moras po uspesno končanem prvem letniku ss vpisat v drugi letnik.... Cemu je to namen? Ce se vpišeš v 4 letni program si v njega vpisan tako dolgo dokler ga ne koncas, oziroma dokler se (te) ne izpises. Kje si jaz to narobe tolmacim? Vcasih vem da se nismo vpisovali v višje letnike
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Torej če prav razumem, nekdo, ki nekaj ima in ima še solidno plačo , nima nobenega smisla, da sploh vlaga .... plača, vsaj lani je bilo 90% polne cene v vsakem primeru ali kako ???
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Vložiš v vsakem primeru, 5 minut dela (ok, če si res štor 10 minut).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ali so kje objavljena merila , da sploh veš, kaj gledajo, da vidiš, če je kak smisel vlagati, ker nekaj prositi ... pa še za brez veze... morda ?
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Drži, če imaš/ta solidno plačo (Povprečni mesečni dohodek na osebo višji od 99 % od neto povprečne plače), ne rabiš oddajat - saj si lahko lestvico pogledaš, če nisi ravno na meji, potem plačaš 77%. Razlika je, če imaš dva ali več otrok v vrtcu, ker 2. otrok je 30%, 3. pa brezplačno. In če ne oddaš vloge, imaš pa v vrtcu več otrok, potem za ostale ravno tako plačuješ polno ceno oz 77% s subvencijo (namesto 30% oz nič).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Vzameš od obeh podatke o dohodkih (najbolje letne podatke iz odločbe o dohodnini) in ugotoviš mesečni dohodek na družinskega člana. Če imaš nepremičnine v katerih ne živiš lahko upoštevaš tudi te iz njihove vrednosti izračunaš fiktivni prihodek (vrednost nepremičnine / 12 / št. družinskih članov * 0,019), ostalo ponavadi ni omembe vredno, razen če nimaš šestmestnih številk na TRR-ju. 0,019 je bila obrestna mera lani, zdaj so jo verjetno še znižali.

Na kratko, 100k vredno stanovanje v katerem ne živiš ti pri štirih družinskih članih pomeni ca. 40 eur fiktivnega mesečnega prihodka (to je pripis še za tiste jokice, ki vsako leto zaradi otrokovih petih jurjev na TRR ostanejo brez dokladov in plačujejo 200% za vrtec, oziroma telovadijo z nakazili, tetami, strici in računi v borovljah da se tej kraji izognejo).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ti pa enako dosadan s tem, da nobenemu nič ne spremeni, ker pač tebi ne... Jasno gre samo za en razred in na koncu ranga 10%+, ampak zakaj bi bil tudi za teh strafan nekdo, ki je malce bolj odgovoren z denarjem, napram tistemu ki vse zagoni...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Vzameš od obeh podatke o dohodkih (najbolje letne podatke iz odločbe o dohodnini) in ugotoviš mesečni dohodek na družinskega člana. Če imaš nepremičnine v katerih ne živiš lahko upoštevaš tudi te iz njihove vrednosti izračunaš fiktivni prihodek (vrednost nepremičnine / 12 / št. družinskih članov * 0,019), ostalo ponavadi ni omembe vredno, razen če nimaš šestmestnih številk na TRR-ju. 0,019 je bila obrestna mera lani, zdaj so jo verjetno še znižali.

Na kratko, 100k vredno stanovanje v katerem ne živiš ti pri štirih družinskih članih pomeni ca. 40 eur fiktivnega mesečnega prihodka (to je pripis še za tiste jokice, ki vsako leto zaradi otrokovih petih jurjev na TRR ostanejo brez dokladov in plačujejo 200% za vrtec, oziroma telovadijo z nakazili, tetami, strici in računi v borovljah da se tej kraji izognejo).

Ne bodi pameten in ne zmerjaj z jokicami. Sam nimam stanovanja za 100k imam mnogo manjse in cenejse. Zravem tega smo delno poerbali (tako jaz kot žena) neke nepremicnine, ki jih zaradi vec lastnikov ne moremo prodati. Pa smo imeli fiktivnih prihodkov krepko čez jurja na lerni ravni kar ni zanemraljivo. Ker sem na meji v razredu, pošteno premislim kj vse bom dvignil iz TRRjev.

P.s.
Še za jebeni gumenjak so izračunali vrednost 3k, čeprav ne vem če ga lahko prodam za 400 eur.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.671
3.558
113
Nikjer nisem trdil da nobenemu nič ne spremeni. Ampak da je vpliv tako majhen da telovadba z nakazili nima nobene veze.

To da je cel alter (oziroma njegov jamraški del) ravno za en cent na meji je pa jasno. Ne glede na razpon razreda.In seveda tudi to, da delovnemu ljudstvu vse pokradejo tisti, ki se čohajo po jajcih in jim na račun delovnih poštenih ljudi vse pade z neba. Ob vsem imajo pa še vrtce zastonj.
bonk.gif


Za vsako rit raste palca, za vsako glumogljivo pa prav tako.