Je kdo zaposlen preko Adecca?

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Torej, stvar je takšna: našel sem si 2 bolj ali manj enakovredni ponudbi za delo, ena bi bila običajna redna zaposlitev, druga pa zaposlitev preko agencije Adecco...

Zato me zanimajo izkušnje koga, ki je tako delal preko Adecca iz prve roke...
zmaga.gif


Aja, seveda je jasno, da NE govorimo o zaposlitvi za nedoločen čas...
smile-1.gif


Hvala za pomoč...
cheer.gif
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.963
113
Ni to agencija, ki pokasira (od borze???) denar, da nekomu drugemu zrihta delavce?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Kokr mam jst v glavi te agencije iščejo kadre za določene firme. Ko si izbran, delaš pri določeni firmi, formalno (v knjižci
grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Ja, čeprav na njihovi strani princip plačevanja ni nikjer do potankosti razložen, sklepam, da gre za nekaj podobnega študentu - agencija plača delavcu plačilo za katerega se je dogovoril z delodajalcem, študent pa firmi na ta znesek zaračuna nekaj "provizije".

Zanimajo me še kakšne izkušnje iz prve roke... Anyone?
tongue-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Imam izkušnje, sicer pri Adeccu ne, ampak pri Trenkwalderju pa (konkurenčna firma, isto sr.). Plačajo povsem enako kot zaposlenim, ki niso prek agencije, plačilna lista je identična samo dizajn pa logotipi na listu so drugi - pa datum plačila v mesecu.

Edina razlika je zapis v "delovni knjižici" in ne pripadajo ti "sindikalne" (ok, notranje, v bistvu ne gre za sindikat) ugodnosti podjetja pri katerem delaš, ker dejansko pri njih nisi zaposlen (v mojem konkretnem primeru odpadejo izredna novoletna darila zaposlenim - t.i. goody bagi, brezplačna cepljenja za obe gripi, določena izobraževanja in podobno). Ti pa pripada vse ostalo kot normalno zaposlenim (v primeru da obstajajo dobiš trinajsta plačo in božičnico v povsem enakih pogojih in znesku kot ostali, isto je za regres itd... nikjer nič ne manjka "provizije".
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Ja, uporabnica chipmunk ti lahko kaj pove o tem. Ce bo opazila temo. Sicer je podobno kot obicajna zaposlitev, doba ti tece itd. Edino to je, da ti lahko pogodbo za dolocen cas podaljsujejo v nedogled ker zate veljajo členi zakona ki urejajo zaposlitev preko zaposlitvene agencije.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Imam izkušnje, sicer pri Adeccu ne, ampak pri Trenkwalderju pa (konkurenčna firma, isto sr.). Plačajo povsem enako kot zaposlenim, ki niso prek agencije, plačilna lista je identična samo dizajn pa logotipi na listu so drugi - pa datum plačila v mesecu.

Edina razlika je zapis v "delovni knjižici" in ne pripadajo ti "sindikalne" (ok, notranje, v bistvu ne gre za sindikat) ugodnosti podjetja pri katerem delaš, ker dejansko pri njih nisi zaposlen (v mojem konkretnem primeru odpadejo izredna novoletna darila zaposlenim - t.i. goody bagi, brezplačna cepljenja za obe gripi, določena izobraževanja in podobno). Ti pa pripada vse ostalo kot normalno zaposlenim (v primeru da obstajajo dobiš trinajsta plačo in božičnico v povsem enakih pogojih in znesku kot ostali, isto je za regres itd... nikjer nič ne manjka "provizije".


Zanimivo, ker po mojih informacijah si agencija zaračunava...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Zaračunava sigurno, samo zgleda krije strošek delodajalec, kar pomeni da delavec ni na slabšem
smirk-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Zanimivo, ker po mojih informacijah si agencija zaračunava...
Seveda zaračunajo, saj niso dobrodelna organizacija in to menda kar pošteno. Ampak meni se na plačilni listi to ne pozna.

Sem slišal celo za primere delodajalcev, ki so želeli posredovanje delavcev prek Adecca oz. Trenkwalderja, pa sta obe firmi sporočili, da se jim ne izplača ker bi bil zaradi premajhnega števila zaposlenih in razmeroma nizkih plač njihov delež prenizek.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Je pa zanimivo to, da očitno kar prav pride to podalševanje v nedogled delodajalcu.
Najprej preko agencije dve leti potem, pa še pri podjetju. Plača pa podobna kot ostali sodelavci v istem podjetju na istem delovnem mestu, s tem, da zgoraj omenjene pravice običajno odpadejo odvisno od dolgoročnih načrtov podjetja (izkušnje sodelavca-ne moje).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Ne ne, narobe razumes, preko agencije ti lahko v nedogled podaljsujejo. To je sele prava vrednost =)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Zanimivo, ker po mojih informacijah si agencija zaračunava...
Seveda zaračunajo, saj niso dobrodelna organizacija in to menda kar pošteno. Ampak meni se na plačilni listi to ne pozna.

Sem slišal celo za primere delodajalcev, ki so želeli posredovanje delavcev prek Adecca oz. Trenkwalderja, pa sta obe firmi sporočili, da se jim ne izplača ker bi bil zaradi premajhnega števila zaposlenih in razmeroma nizkih plač njihov delež prenizek.

Po mojih podatkih bi naj zaračunavali od 10-20%. In bi se naj to poznalo pri plači. Delavec bi naj za tak procent manjšo plačo dobil.
Tole so podatki direktno od ene agencije, sklepam da je drugje podobno. Zato so mi tvoji podatki precej interesantni. Prednost bi naj bila podaljševanje za nedoločen čas v nedogled. In predvsem to da se tam zaposlujejo predvsem delavci, ki še nimajo izkušenj.
In zaradi tega ne dobijo dela.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:In predvsem to da se tam zaposlujejo predvsem delavci, ki še nimajo izkušenj.
In zaradi tega ne dobijo dela.
Moraš ločit tipe agencij in seveda tudi tipe zaposlenih preko teh agencij. In verjemi, da niso vsi delavci brez izkušenj in drugače ne morejo dobiti dela.
hysterical-1.gif

Še glede provizije. Vse je odvisno od dogovora.
wink-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Po mojih podatkih bi naj zaračunavali od 10-20%. In bi se naj to poznalo pri plači. Delavec bi naj za tak procent manjšo plačo dobil.
Tole so podatki direktno od ene agencije, sklepam da je drugje podobno. Zato so mi tvoji podatki precej interesantni.
Na moji plači se definitivno ne pozna, saj se sicer tega nebi šli (so obstajale alternative), dobim vsak mesec plačilno listo in so vse postavke konkretno primerljive s tistimi na plačilnih listah tistih, ki so zaposleni za nedoločen čas direktno pri podjetju. Vem da zaposlitvene agencije provizije poberejo, vem da niso majhne, kako pa se obračunavajo pa ne vem niti me ne zanima.

Mogoče je poanta v tem da moja dejansko izplačana plača pogodbeno bazira na določeni kolektivni pogodbi moje dejavnosti.
confused-1.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
In predvsem to da se tam zaposlujejo predvsem delavci, ki še nimajo izkušenj. In zaradi tega ne dobijo dela.
Ja, to je bilo morda leta 1995 ... danes se za nedoločen čas zaposluje zelo redko, mnoga večja podjetja pa imajo celo formalno popolno prepoved zaposlovanja (do konca recesije...). V bistvu poznam zelo redke, ki bi dobil v "zadnjem času" službo za nedoločen čas. - Pa nekaterim izkušenj ne manjka. Osebno imam sicer samo tri leta delovnih izkušenj, vem pa za ljudi, ki so na določenem času pristali tudi po tem ko so nabrali že 20 let delovne dobe (in to ne "šivilje" ampak ljudje s plačo v .rangu 1500-2000 neto). Nekateri so že celo blizu abrahama.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.719
6.307
113
Verjetno je odvisno od dogovora me dpodjetjem in addeccom ampak pri primeru ki ga poznam osebno, provizijo placuje delodajalec. gre pa za ze zgoraj omenjeno prepoved zaposlovanja in na ta nacin dobijo zaposlenega ki pa ga ni kvoti zaposlenih.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Zaposlen si na Agenciji in dobis palco od njih. Za koliko se je agencija zmenila za tvoje delo itak ne ves. In ko te na firmi vec ne rabijo pac lahko gres.