Roštilj --samogradnja.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Lotil sem se izdelave roštilja in to je izdelek v katerega je bilo vloženo z materijalom vred 50 eur, nekaj sem imel doma--zidake--ostalo tri plošče 50x50 in 5 kom robnikov ki so mi služili za ozadje roštilja in streho, vse skupaj sem postavil na temelj iz zidakov in polovičko pokrivne plošče za studenec na to sem prilepil z lepilom za kajlice plošči 50x50 in še eno prerezano z višino 15x35 cm za streho, prekril z dvema robnikoma 30 širine in 100cm dolžine, notranjost sem pravtako obložil z robniki , mrežo za žar sem izdelal iz svetlovlečenih šib fi6 mm nosilce pa iz kotnikov, nato sem vse skupaj še prebarval, otvoritev bo kmalu in upam da se bo obnesel, manjkajo mi še edino dvokrilna vratca ki bodo služila za zaščito notranjosti žara in bodo montirana pozneje in sicer tako da se bodo lahko snela.

Ideja tudi za vas ki nimate poguma da se soočite z gradnjo sami, ni teško je pa vloženo dosti truda in iskanja idej .
1986883-PicMonkeyCollage.jpg
 

Priponke

  • 1986883-PicMonkeyCollage.jpg
    1986883-PicMonkeyCollage.jpg
    156,2 KB · Ogledi: 3.608
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Ja pa še fasado sem na novo prebarval, sicer pa imam vso hišo prebarvano na belo.Sicer pa je to zadni del hiše oz. podaljšek --drvarnica.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Bolj se bo kadilo bolj boš barval jovo na novo
hysterical-1.gif


Nč...naj se vsak dan nekaj peče not
nahrung002.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
To so betonske plošče za stranice in streho? Zelo verjetno bodo počile že med prvo resno uporabo. Ker si se že toliko potrudil potem najdi nekje še malo šamotne opeke in notri vsaj na delu kjer je "ognjišče" obloži primarno konstrukcijo. Še najbolje bi bilo pa vse. Šamotna opeka bo služila tudi kot dober kondenzator toplote in boš tako dosegal lepšo in enakomernejšo temperaturo.

Sicer pa za gledat in za kakšno rundo čevapov gor vržt je tudi to ok, veselo peko!
zmaga.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Tudi na to sem pomislil , in verjetno se to ne bo pripetilo, ja ognjišče pa bom imel v posebni posodi iz jekla ki bo na podstavku stranice kurišča pa bom še naknadno obložil z šamotom, eno ploščo sem pred odločitvijo o taki gradnji testiral z kurjenjem na odprtem v ognju ko smo jo polili z mrzlo vodo je ostala cela tako da bo verjetno tudi pozneje to dobra kombinacija, če ne pa ??
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:To so betonske plošče za stranice in streho? Zelo verjetno bodo počile že med prvo resno uporabo.
Ne vem, zakaj bi počile?
Iz zelo podobnih betonskih elementov imamo pri nas kupljen vrtni kamin in po dobrih 10 letih in nekaj sto uporabah nič ne kaže, da bo kaj počilo.
Razen seveda, če ni pri našem kakšen drugačen beton.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Te plošče so tudi debelejše kot običajno in so debele 7 cm izdeluje pa jo naš lokalni izdelovalec tlakovcev in plošč, ravno radi tega sem se odločil da bom sestavil iz gotovih elementov, ko sem ga pri nakupu teh plošč povprašal samega izdelovalca plošč mi je rekel da ni šans da plošča poči od vročine, prej od loma.In zato sem se tako odločil s tem graditi æe pa že poči pa se zlahka zamenja saj se komad zamenja.
 
Nazadnje urejeno:

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Naš "roštilj" domače izdelave zgleda takole
smile-1.gif
(Gradil oče cca 15 let nazaj)

Spodnji del kurišča, je stara 2cm debela železna plošča s starega štedilnika na drva. (ima dve luknji na več obročev, ki se po želji odpirajo)
Oblečeno v 2cm šamotne opeke. (spodnji del kurišča)

Jaz bi vseeno pri tebi oblekel še s ta tankimi šamotnimi opekami. Sem videl betonski kamin (kupljen in sestavljen doma), ki je po nekaj letih že dodobra popokal v "napi". Bo kmalu za zamenjavo.

Drugače pa tvoj produkt lepo izgleda
zmaga.gif
Veselo peko ...
1987060-0.jpg
 

Priponke

  • 1987060-0.jpg
    1987060-0.jpg
    115,7 KB · Ogledi: 4.689

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Oblogo z šamotom v delu kurišča bom naredil bom pa izdelal posebno posodo v kateri bo kurišče , sam žar bo bolj služil namenu peke čevapov in ostalega mesa manjših kosov tako da bom uporabljal samo oglje katerega pa bom tudi razžaril v posebni posodi in nato vsipal v del kurišča.

za ostalo , hvala, že komaj čakam prvo peko ki bo tudi zabeležena.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Ko smo že pri kaminih,eden v profi izvedbi pred parimi leti..
1987121-Kamin1.JPG
 

Priponke

  • 1987121-Kamin1.JPG
    1987121-Kamin1.JPG
    41,4 KB · Ogledi: 3.156