½socialna½ trgovina Lidl/Hofer

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To pa samo pri vas, potem. Pri nas zadeva zelo lepo laufa. Pri nas je Kranj in Medvode.

Nisem obiskal vsak Mercator ampak pri nas 1 blagajna dela stalno vendar nima placila poloznic. Za to odprejo drugo (verjetno da ni guzva na prvi?) Zraven so pa se hitre blagajne, vsaj ena trgovka in varnostnik. Dejansko vpletes v igro vsaj 3 trgovke + 1 varnosnik da lahko vsaj 2 hitre blagjne stralno samevajo. Like WTF
bonk.gif
Ce na hitrih blagajnah zaposlis trgovke ,ki bi sicer imele blagejne nisi dosegel nicesar. Smisel zadeve je da zmanjsas ("optimiziras") stevilo zaposlenih.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Smešno je, da v 21 stoletju moramo še zmeraj zlagati artikle na tekoči trak in potem nazaj v voziček/vrečko. Kater debilizem, to so delalo že 50 let nazaj.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Jebesh tako optimizacijo ko polek vseh pik, kartic, šrekov, čikov,…, po novem na blagajno daš še plačilo položnic! Avtomatskih blagajn pa jaz ne hebem pet posto. Tam so plačani ljudje za to in jaz to sam niti pod razno ne bom delal, da bodo oni prišparali.
Lidl in hofer stalno pridobivata na strankah iz večih razlogov: price/performance je zmaga, trgovine so pregledne. Jaz ne rabim 60 sort jogurta, jih je 10 dovolj. Ne rabim 30 sort fižola v piksni, sta 2-3 dovolj. Blagajne so hitre. Ne rabiš se ukvarjat s popusti in se spraševat če sploh je popust ali nateg. Ne rabiš se ukvarjat z nekimi glupimi karticami zvestobe, ki to sploh niso.

Je pa nekaj res, za šopingcenter sprehajalce hofer in lidl res nista. Ker si prehitro gotov z nakupom. Me pa pri hoferju raspyzdi da je noter naf00kano vse kot sredi nekega skladišča. Neki vozički, stelaže in podobna navlaka vsepovsod in samo voziš levo desno da sploh mimo prideš. V lidlu je to dosti lepše rešeno z dovolj širokimi prehodi brez ovir.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
To pa samo pri vas, potem. Pri nas zadeva zelo lepo laufa. Pri nas je Kranj in Medvode.

Nisem obiskal vsak Mercator ampak pri nas 1 blagajna dela stalno vendar nima placila poloznic. Za to odprejo drugo (verjetno da ni guzva na prvi?) Zraven so pa se hitre blagajne, vsaj ena trgovka in varnostnik. Dejansko vpletes v igro vsaj 3 trgovke + 1 varnosnik da lahko vsaj 2 hitre blagjne stralno samevajo. Like WTF
bonk.gif
Ce na hitrih blagajnah zaposlis trgovke ,ki bi sicer imele blagejne nisi dosegel nicesar. Smisel zadeve je da zmanjsas ("optimiziras") stevilo zaposlenih.

verjamem. ni pa povsod tako... na hitrih blagajnah je ena, varnostnika nobenega. hitre blagajne so 4, delajo vse, v vrsti sta eden ali dva, na nagužvan dan tam enih 5 ljudi. ostale blagajne delajo in je vrsta ponavadi tam daljša. obrne se zadeva hitro. Ljudje so se navadili in so precej urni in nihče po nepotrebnem ne zavlačuje. Edine izjeme so kaki kupci (kdaj pa kdaj) ki nabašejo voz s kupom in gredo na hitre blagajne, ker so vrečke zastonj. Takih veliko ni, ker je problem tisto zložiti na vago, zato so to najbrž samo tisti, ki so se prvič zafrknili, pa nikdar več. Zadeva torej funkcionira, kot je bila najbrž mišljena.

da uvedejo še tisto kot je potem en link - msken, ali kaj, bo pa sploh super. Meni sicer ni problem čakati na blagajni, načeloma se mi nikamor takrat ne mudi, ampak če mi ni treba, pa tudi vedno raje izberem to opcijo. hofer in lidl me ne živcirata torej, mi je pa spar s hitrimi blagajnami bolj všeč.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Samo ena "hecna", kar se tiče hitrih blagajn (kjer so): Kaj mi pomaga hitra blagajna, če moram klicat asistentko, da potrdi mojo starost pri nakupu piva (ali česarkoli drugega)...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Smešno je, da v 21 stoletju moramo še zmeraj zlagati artikle na tekoči trak in potem nazaj v voziček/vrečko. Kater debilizem, to so delalo že 50 let nazaj.

Vsekakor bolje kakor prodati svojo zasebnost za tuj dobicek. Ce je delovalo 50+ let razloga da ne deluje vsaj se toliko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ksz
Kaj pomeni beseda diskont?
Diskont cene, kvalitete , postrežbe in hitrosti tudi najbrž.
Enkrat je Roberto pisal kako zgleda nakup malice v Tudi. Tam imas samo pol traka zasedenega s kupci, pa traja dlje kot dvakratna dzina traku v hoferju. S tem da je v hoferju že fizično trak 2x daljši od tusevega.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113

Ja parkrat že, v Supernovi in v Šiški.

Skener in software sta neumna za popizdit - tisti na blagajnah bistveno hitreje odčitajo večino kod, software ni lih intuitiven pa tud sam skener je blesavo pozicioniran.

Rabiš pa pika kartico, katerokoli.

Je pa to edini način s katerim še grem skozi Merkator Center Šiška. Ker so blagajne prazne oz. tudi če niso, si praktično takoj na vrsti. Drugače lahko tud 10 minut stojiš in šteješ orbite...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Bi se skoraj upal staviti, da ena Hoferjeva blagajničarka v lokalni trgovini pri skeniranju in plaččevanju poseka vsaj 5 'hitrih' Mercatorjevih blagajn. Pa še vedno ima čas vsaj za dva pozdrava, kakšen stavek in seveda prijazen nasmeh, katerega v Mercatorju niti od trgovke, niti od R2D2 ne dobiš.
Posebna zgodba so trgovci v Mercator tehnika (vsaj v MB): pred strankami se skrivajo, kot da so na paitballu in jim je zmanjkalo kroglic. Enkrat sem jih šel prav načrtno iskat: tri sem preko čebljanja izsledil v skladišču, njihove oči so ob odprtju vrat dajale enako presenečeno-prestrašen izgled, kot pri familiji rakunov, katere je v posnetku na Discovery Wild lastnik zalotil v svojem špajzu .
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Posebna zgodba so trgovci v Mercator tehnika (vsaj v MB): pred strankami se skrivajo, kot da so na paitballu in jim je zmanjkalo kroglic. Enkrat sem jih šel prav načrtno iskat: tri sem preko čebljanja izsledil v skladišču, njihove oči so ob odprtju vrat dajale enako presenečeno-prestrašen izgled, kot pri familiji rakunov, katere je v posnetku na Discovery Wild lastnik zalotil v svojem špajzu .

grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik naliM pravi:Posebna zgodba so trgovci v Mercator tehnika (vsaj v MB): pred strankami se skrivajo, kot da so na paitballu in jim je zmanjkalo kroglic. Enkrat sem jih šel prav načrtno iskat: tri sem preko čebljanja izsledil v skladišču, njihove oči so ob odprtju vrat dajale enako presenečeno-prestrašen izgled, kot pri familiji rakunov, katere je v posnetku na Discovery Wild lastnik zalotil v svojem špajzu .

hysterical-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Ja parkrat že, v Supernovi in v Šiški.

Skener in software sta neumna za popizdit - tisti na blagajnah bistveno hitreje odčitajo večino kod, software ni lih intuitiven pa tud sam skener je blesavo pozicioniran.

Rabiš pa pika kartico, katerokoli.

Je pa to edini način s katerim še grem skozi Merkator Center Šiška. Ker so blagajne prazne oz. tudi če niso, si praktično takoj na vrsti. Drugače lahko tud 10 minut stojiš in šteješ orbite...

Kako pa vedo, če nekaterih izdelkov ne poskeniraš?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Ja parkrat že, v Supernovi in v Šiški.

Skener in software sta neumna za popizdit - tisti na blagajnah bistveno hitreje odčitajo večino kod, software ni lih intuitiven pa tud sam skener je blesavo pozicioniran.

Rabiš pa pika kartico, katerokoli.

Je pa to edini način s katerim še grem skozi Merkator Center Šiška. Ker so blagajne prazne oz. tudi če niso, si praktično takoj na vrsti. Drugače lahko tud 10 minut stojiš in šteješ orbite...

Kako pa vedo, če nekaterih izdelkov ne poskeniraš?

Na izhodu so itak tisti senzorji, ki piskajo, pa verjetno je vsake tolk kaka "random" kontrola.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
predvidevam, da deluje tako, kot avtomatska blagajna, kjer se mi zdi, da tehta vsak izdelek, ki ga daš v vrečko. Tukaj pa ti potem stehta celo vrečko in če je seštevek enak poskeniranim izdelkom, te spusti naprej.
Tudi za tak nakup boš verjetno potreboval njihovo vrečko ali pa ob plačilu kliknil "imam svojo vrečko", kar pa imam jst slabe izkušnje, ker vedno zahteva, da pride prodajalka "odobrit".