Dolce Gusto - kapsule

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Danes sem testiral še kapsulo za polnjenje.

Uporabil Lavazza, qualita rossa, za kafetjero. V kapsulo dal slabi dve žlički kave, premalo potisnil, kava je hitro pritekla ven ... redka, švoh. (natočil sem cca 0,7 deci) Desni kozarček na sliki. (slikano ko sem že degustiral
smile-1.gif
)

Drugič ... v kapsulo dal dve žlički, vmes malo potlačil, pa še na koncu potlačil s ta belim zgornjim filtrom. Sedaj je bilo malo boljše, kava je naredila tudi malo pene. Usedlina je padla ven iz kapsule "v enem kosu".

Se je dalo popit ..sicer ni kava kot iz kafetjere, ima pa soliden okus. Morem poskusit še malo stisnit, mogoče dobi še kaj na gostoti.

Vsaka kapsula naj bi zdržala vsaj 50 kav, v škatli so tri, za cca 21€. Ni prav poceni ...
2161230-kava.jpg
 

Priponke

  • 2161230-kava.jpg
    2161230-kava.jpg
    51,1 KB · Ogledi: 929

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Kako je pa z zgornjo folijo?
Verjetno je potrebno vsakič nalimati novo, ker staro igla predre.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Pokrovček je silikonski ... moreš pa lepo ravno vstavit kapsulo, da gre igla vedno skozi isto luknjo.

Verjetno zaradi tega piše da naj bi zdržala ena kapsula cca 50 kav.
 

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
Se pa že skor ne splača (21 EUR/150) = 14 centov na kavo, skoraj že ista cena kapsul s kavo v kakšni akciji..
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Meni jih je kupil sin direktno v Angliji in moram povedati da sem popolnoma nezadovoljen z njimi in dejansko niso za uporabo, pokrov iz silikona je pretrd tako da aparat komaj zapreš in problem je bil tudi v igli ki bi naj predrla mesto kjer se dovaja voda v kapsulo ki pa se posledično zelo teško predre čeravno narediš luknjico v pokrov. Kavo sem kupil expreso ker drugo zelo teško skuhaš in preveč je packanja ter čiščenja da bi to bilo dober nadomestek za večkratno uporabo mene ni prepričal.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
ksz

V francozu ti vrnejo 20% na kartico ob nakupu kapsul, izbira je bolj raznolika kot pri sosedu.

Hvala za info! Sem že čakal, kdaj bodo imeli kakšno akcijo, ker npr. v Leclercu imajo Moccacino in Cafe Au Lait, ki ju drugje ni.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Meni jih je kupil sin direktno v Angliji in moram povedati da sem popolnoma nezadovoljen z njimi in dejansko niso za uporabo, pokrov iz silikona je pretrd tako da aparat komaj zapreš in problem je bil tudi v igli ki bi naj predrla mesto kjer se dovaja voda v kapsulo ki pa se posledično zelo teško predre čeravno narediš luknjico v pokrov. Kavo sem kupil expreso ker drugo zelo teško skuhaš in preveč je packanja ter čiščenja da bi to bilo dober nadomestek za večkratno uporabo mene ni prepričal.

Zakaj sploh tlačiti te provizorij zadeve v ta stroj? Za kuhanje kave iz vrečk, imate namenske stroje z ročko.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem kupil te kapsule za filanje iz firbca ... zanimalo me je kakšna rata kava če jo sam nafilaš. (pa sodelavec, me je prepričal da vzamem paket in si razdeliva jaz 1 kapsulo, on 2 ...)

Drugače pa kot sem napisal ... še vedno imam raje pravo kavo iz kafetjere, ali pa original dolcegusto ... ta za polnjenje je nekje vmes .

Imam še vedno zalogo cca 150 kapsul original .. ko to spijem, bom kupoval samo še Barista (zame) in Latte machiato (za domače) pa kak kapučin vmes ... Med lungo, ristretto in barista, še najraje spijem barista.

Sem probal tudi čaj, pa mi ni najboljši. (je še vedno bolje klasično vrečko nabavit)
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
ksz

V francozu ti vrnejo 20% na kartico ob nakupu kapsul, izbira je bolj raznolika kot pri sosedu.

Hvala za info! Sem že čakal, kdaj bodo imeli kakšno akcijo, ker npr. v Leclercu imajo Moccacino in Cafe Au Lait, ki ju drugje ni.

V Muller poglej
wink-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
ksz

V francozu ti vrnejo 20% na kartico ob nakupu kapsul, izbira je bolj raznolika kot pri sosedu.

Hvala za info! Sem že čakal, kdaj bodo imeli kakšno akcijo, ker npr. v Leclercu imajo Moccacino in Cafe Au Lait, ki ju drugje ni.

V Muller poglej
wink-1.gif



https://www.mimovrste.com/kavn...iranje?v=490186

https://www.mimovrste.com/kavn...iranje?v=490207


Pa imajo še nekaj okusov ki jih res ni drugje po trgovinah. Pa še cena je dokaj ugodna :D
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala obema!

Sem bil včeraj v Leclercu in Mocchacine nimajo več, tako da sem vzel le Cafe Au Lait.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ko prižgem mojega Obla mi je namesto zelene začela svetiti bolj rumenkasta lučka. Mi avtomat kaj sporoča?
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Meni najprej utripa rdeča, po cca. 20 sekundah se prižge zelena? Se tebi prižge rumena takoj?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ja, jst jih imam še cca. 100 kav iz "decemberskega" paketa... tko da sm si uzel sam vanilijo na probo, čakam pa dan, ko me bo pot zanesla mimo Domžal
grin1.gif

Ti kar pridi, te čaka škatla karamele
smile-1.gif