Aparat za kavo Martello/Dolce Gusto

Maurioniss

Pripravnik
14. okt 2007
182
0
16
Pa je ta Martello kava kaj za kaj? Cena kapsul je res OK. Imajo tudi cappucino varianto? kava+mleko kapsula?

lp
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Vsaka kava ima svoj specificen "predal" za vlozke.

Sicer pa Martello mi deluje bolj resna kava (mocna), Dolce gusto pa bolj svoh varjante brozga na 100 in 1 nacin. TAko da odvisno ali zelis bolj pravo kavo pit, ali pa bi se raje z okusi poigraval.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Uh se motiš.

Ni nobenih pretiranih okusov, gre samo za različno močne mešanice kave, mleko zraven si pa iz svoje kapsule doziraš.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
En znanec ma svojo firmo za kavni aparat, sem že pozabil ime firme ... Tak majhen je ... In meni je pravil, da tu notri pride neka posebna kava in benko ... Sem ga vprašal če bi hotel kupiti ta aparat, koliko stane ... pa mi je rekel, da tega ne prodajajo, ker so predragi ... za tistega mi je rekel, da stane 2700 eur, potem pa mi je še rekel, da mi to nič ne bo pomagalo, ker notri pride posebna kava pa voda ...

Sicer pa, če probaš, mogoče nima kaj biti narobe.
tongue-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Pred dokončnim nakupom še nekaj informacij in razmišljanj s strani (načeloma) zadovoljnega uporabnika DolceGusto sistema.

1. tako s DolceGusto kot s Martello napravo boš sproduciral kar precej okolju zelo neprijaznih odpadkov
2. DocleGusto - meni po okusu vščečen - vendar njihov (po mojem) najboljši okus - Grande Caffe Crema- pri nas ni v prodaji, Martorello sem poskusil pri prijatelju - prvi vtis ni slab, vendar za resno oceno sem ga premalo pil (pa sicer je "okus" precej subjektivna stvar
tongue-1.gif
)
3. ne eni ne drugi niso prav poceni - DolceGusto - 16 kapsul 4,99 EUR, Martello (če se ne motim) 10 kapsul 2,78 EUR (oz. preračunano na 16 kapsul 4,45 EUR
4. pri DolceGusto se zadeva bistveno "podraži" ko začneš uporabljati oz. "kuhati" napitke, ki imajo mleko - tam se za en napitek porabi dve kapsuli (1 x kava, 1 x mleko)
5. če porabljeno mlečno kapsulo "pozabiš" na pultu oz. v košu za smeti te vonj po kislem mleku precej hitro opomni
6. glej točko 1 in točko 5 - zadeva ni več tako "čista" kot na prvi pogled
7. tehnično geldano ob sistema dosežeta zadovoljivo visoke pritiske .- tako, da iz tega vidika v obeh primerih dobiš kar resen espresso
8. še enkrat na produkte "z mlekom" - mleko segreti in speniti ni takšna umentnost, da za to potrebuješ "aparat" - skodelica in metlica sta dovolj
wink-1.gif
- kot dodatke napravi ni slabo, da pa potrebuješ posebno kapsulo s mlekom v prahu je pa ...


Kot na začetku povedano - kar se okusa in same uporabe tiče nimam nikaršnih pripomb - vendar, če bi takoj videl količino odpadkov bi resno razmislil o sistemo Senseo (le-tega pa ne morem oceniti - ne po tehnični strani (ne najdem koliko pritiska je sposoben spustiti skozi "pad") in ne glede okusa).

Izbira je seveda tvoja - bojim se pa da ti je nisem ravno olajšal.
wink-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
pri nas imamo martello , uporabljamo pa v galvnem le najmočnejšo kavo(črno/siva) embalaža.......recimo da je OK.
Pred kratkim smo po dolgem času spet uporbaljali kafetero , in če mene vprašte je ta varianat najboljša(s kavo ILLY).
Preprosto najdeš kavo , ki ti "paše" in to je to.
Če ne pripravljaš res veliko kave se mi zdi,da so ti aparati brez veze.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Če pripravljaš veliko kave se splača že "gostilniške" aparate.
Pri nas v službi imamo še vedno takega na kapsule, samo da je za gostinski lokal in uporablja papirnate 'tablete'.
Kar dobra kava.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Gr69, hvala za tvojo opisano izkušnjo. Na smeti pa res nisem pomislil. Če se bom odločil za nakup bo pa zagotovo Dolce Gusto.
 

Brooks

Pripravnik
1. maj 2012
75
0
6
nowinc, to je pokrovček, ki ti pomaga pri ročnem filanju kapsul s poljubnim kofetom? Je to že kdo probal?
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Kupis kavo in jo das v ze uporabljeno (ocisceno) kapsulo. Kapsulo pokrijes s tem pokrovckom. Probal se nisem. So pa raznorazne ideje na youtube o tem, kako ponovno uporabiti kapsule. Tudi mene zanima, ce je kdo ze preizkusil.