Sparkasse - net stik

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
sam po 2 letih kljub nakazilom plače in poteku statusa vztrajam na študentskem računu ( Banka Celje), sedaj so me začeli pozivati da se oglasim v PE in da sam podpišem za stanadarni transakcijski račun , če se ne oglasim pri njih pa mi grozijo da mi ga bodo avtomatsko uturili- če se le to zgodi bom verjetno tudi sam prebegnil na Delavsko. Nekak se mi zdi konkurenčna še Volksbank ( ponovem pod Rusi), zaradi ugodnih obresti za depozite že nad 3 mesece, kamor sedaj dam vezat presežke, po novem pa za ugodnejše obresti pogojujejo da si komitent.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Glede na to da imaš presežke se ti verjetno splača Udobni pozitivni račun pri Sparkasse - vodenje in nakazila zastonj če imaš vsaj jurja na računu.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Veži 1000 € za 1 leto po npr 4% obrestni meri pa dobiš stroške udobnega pozitivnega računa

Narodnjak -- nimam možnosti potrdila, čeprav bi blo malo čudno da redno dobivam plačo, prinesel bi pa študentsko potrdilo
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Tudi sam sem kar malce razočaran nad Sparkasse, torej če ima kdo kakšen soliden predlog kam iti, se priporočam.

Po vsej verjetnosti bo kakšna od tujih bank:
- Hypo? Nekaj sem slišal, da se bodo umaknili s tega dela "Evrope" oz. balkana....je kaj na tem?
- Unicredit?
- SKB
....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ne vem kaj je tak slabega ... vodenje računa je res 3,99/mesec, vendar imaš zato spletno bančništvo in mastercard zastojn, pa dvig na vseh bankomatih pa plačila brez provizij

to pomeni 48 € na leto za povprečnega uporabnika oz za 99 % uporabnikov
smile-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ne vem kaj je tak slabega ... vodenje računa je res 3,99/mesec, vendar imaš zato spletno bančništvo in mastercard zastojn, pa dvig na vseh bankomatih pa plačila brez provizij

to pomeni 48 € na leto za povprečnega uporabnika oz za 99 % uporabnikov
smile-1.gif

no...ni ravno tako (Vsaj pri meni ne).....ampak raje ne bom našteval....da me ne bo kdo za spamerja označil.
Že neka 3 leta nisem nič kaj zadovoljen z banko (še zbiram možnosti za zamenjavo), ne upam si niti pomislit, kako nefleksibilni in nagnjeni k kompliciranju bi bili šele v primeru želje po pridobitvi kredita za gradnjo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ja to je itak znano, ko je čas za nakup nepremičnine moreš k drugi banki
smile-1.gif
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Kje pa dobiš 4 % na leto?
Na vpogled?

Na vpogled nikjer... samo če je pogoj povprečno stanje 1000€ na računu cel mesec... pomeni to na nek način da imaš denar " vezan",iz meseca v mesec, do konca leta oziroma za celotno obdobje ko si na udobnem pozitivnem računu, ali se motim v svojem sklepanju?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, ampak lahko kadarkoli dvigneš in se pač odpoveš "obrestim".
Pri vezavi pa ne moreš (vsaj ne brez dodatnih stroškov).
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ja, ampak lahko kadarkoli dvigneš in se pač odpoveš "obrestim".
Pri vezavi pa ne moreš (vsaj ne brez dodatnih stroškov).

...odpoveš obrestim in 6,99€ kolikor ti menda zaračunajo če " pokvariš " povprečje?

Oziroma naj uporabniki tega računa povejo kako jim laufa to. Verjamem da nekateri puščajo tudi po 1500, 2000 ali več na transakcijskem računu, venadar to po mojem mnenju ni najbolj racionalno.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Resno?

Strežnika ni mogoče najti







Strani netstik.sparkasse.si ni mogoče najti.





Morda ste se zmotili pri črkovanju naslova (npr.
ww.mozilla.org namesto
www.mozilla.org).
Če prihaja do tega problema z več stranmi, imate morda napačne
nastavitve povezave.
Če uporabljate posrednik ali požarni zid, se prepričajte,
da ima Firefox dostop do spleta.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pol urce jim ne dela pa že panika .Joj kolk smo se razvadili. "Paniko" se nažene ko pol dneva ali cel dan neka storitev ne dela.
 

eCoyote

Pripravnik
21. apr 2009
500
0
16
Fun4Days.Com
Tukaj ni nujno, da je netstik strežnik problematiæan, ampak je lahko crl lista certifikatov nedostopna. Ker sistem ne more preveriti veljavnosti dig.potrdila, potem ne odpre strani. ..Da ne bo vedno banka kriva :p