Vtičnica na daljinsko upravljanje - kje kupiti

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Želel bi kupiti vtičnico na daljinsko upravljanje s funkcijo zatemnitve s čim lepšim daljincem s čim manj tipkami.

Te, ki jih gledam imajo vsi grde daljince s polno tipkami za krmiljenje večih vtičnic...

Zelo lepi se mi zdijo brezžični zvonci BIVA pir Merkurju, ampak so nažalost samo zvonci
frown-1.gif
.


Lp,
Peter
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Ce zves za kaj takega sporoci tukaj prosim. Sam iscem IR krmiljeno stikalo z dimmerjem , pa niti ne vem kje bi pogledal (v merkurju in podobnih tega nisem opazil). Za daljinec mi je pa vseeno, ker bi drugega sprogramiral..
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
Ce zves za kaj takega sporoci tukaj prosim. Sam iscem IR krmiljeno stikalo z dimmerjem , pa niti ne vem kje bi pogledal (v merkurju in podobnih tega nisem opazil). Za daljinec mi je pa vseeno, ker bi drugega sprogramiral..


zakaj pa rabiš to ?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
V merkurju majo to 100% , imam doma take v dnevni in spalnici. Dela z VSAKIM dalincem,tako da lahko prizigas in ugasas, nastavljas svetlobo po procentih svetilnosti ( vse preko dalinca ).

Ce pa Merkur nima, ma pa Conrad zihr.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
JAz imam stikalo, ker je namenjano za luč....

Ce rabis pa vtičnico,pa nevem če imajo take, verjetno bi se dalo stikalo predelati....ali pa pač kupiš take vtičnite,da jih z ločenim daljincem uprabljas.

Jaz imam narejeno tako za reflektorje okoli hiše, mal sem predelal in dela ko šus.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Lost1: aha ja hudo, bom sel magar v tale viski merkur pogledat.. kako pa to da deluje z vsakim daljincem? Nekako moras nekaj sprogramirati (torej v tem primeru stikalo?)

AndrejD: za luci v sobi rabim... pac da lahko zatemnis..

lp Anze
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Nc ni treba programirat, pač ujame žarke od dalinca in reagira.

Drzis katerokoli tipko 2 sekunde, potem stikalo zapiska in ga lahko uporabljas. Ce nic ne pritisnes v sekundi ali dveh,gre nazaj v standby.
Zdej ce tipko drzis, se luc pocasi priziga in ugasa ( dimmer) , ce pa pritisnes in spustis, se pa prizge ali ugasne. Jst sem jih v Merkurju kupil, cca 20€ na komad se mi zdi.

Znamke nevem, modela nevem, google mi nič ne najde,tako da lahko ti ga edino doma slikam.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:

AndrejD: za luci v sobi rabim... pac da lahko zatemnis..

lp Anze


Pred Časom sem v Bauhausu kupil stropni ventilator, poleg sem kupil še daljinca s katerim krmiliš ventilator in luči na njem, ima vgrajen tudi dimmer za luči...

V bistvu se vgradi med stikalo in ventilator. Po moje jo lahko uporabiš tudi samo za luči...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.348
968
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Nc ni treba programirat, pač ujame žarke od dalinca in reagira.

Drzis katerokoli tipko 2 sekunde, potem stikalo zapiska in ga lahko uporabljas. Ce nic ne pritisnes v sekundi ali dveh,gre nazaj v standby.
Zdej ce tipko drzis, se luc pocasi priziga in ugasa ( dimmer) , ce pa pritisnes in spustis, se pa prizge ali ugasne. Jst sem jih v Merkurju kupil, cca 20€ na komad se mi zdi.

Znamke nevem, modela nevem, google mi nič ne najde,tako da lahko ti ga edino doma slikam.

Točno takega mamo tud mi... Dodal bi še to, da se luč ravno tako lahko na roke upravlja. Se pravi, če na kratko nežno pritisneš na stikalo se prižge/ugasne, če roko nežno držiš gor, se luč počasi prižiga/ugaša... Ima pa pri kraju še malo stikalo, ki ga vklopiš, da se luč na vsake toliko sama prižge in ugasne (da odženeš "roparje").

Smo pa enkrat na forumu že debatiral, samo se ne spomnem, če je bilo to na tem, oz. na bivšem...
 
Nazadnje urejeno:

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik lost1
Govorite o stikalu, ki se montira v zidno dozo in se krmili z IR daljinci - to zahteva optično vidljivost. Sem ga gledal v Merkurju (25 €) vendar to ni to kar iščem.

Sam pa iščem vtičnico z lepim daljincem (grdih se dobi polno: conrad, bauhaus, merkur, ...) na 433 MHz za krmiliti samostoječo luč.

Lp,
Peter
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Jaz sem kupil tak komplet v Lidlu ali Hoferju (pozabil). 4 vtičnice + daljinec z dimerjem za cca 30€ ozr nekaj takega se ne spomnim več točno. Deluje na 433 MHz. Je pa vse zelo lepo na izgled, Apple style.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.874
1.333
113
123
in na kakšni razdalji to še deluje - samo isti prostor ali gre tudi recimo čez betonsko ploščo?LPWWY
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
To nisme testiral, ker imam garsonjero veliko 20m^2 in mi razdalja ne predstvlja problema.
grin1.gif

Bom probal, če deluje čez steno kopalnica->glavni prostor.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Ali se kaj takega dobi na spletnih trgovinah? Sam sem preiskal že precej strani a brez uspeha.
Kako pa je s podporo varčnim žarnica, ker navadnih počasi nimam več?
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Hvala! Sem našel na Conrad strani.

Zanima pa me podpora varčnih žarnic s tem stikalom, ker ni nikjer navedeno. Sem pa v raznih debatah zasledil, da naj ne bi delovali.
 
Nazadnje urejeno:

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Zanima me glede funkcije zatemnitve, ki jo ima stikalo. Seveda razumem, da ni razlike pri napajanju off ali on
wink-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
In zakaj naj ne bi delovalo? Kako vezo pa ima kakšna žarnica (ali naprava) je vklopljena v vtičnico? Vtičnica ima samo "štrom ja" in "štrom ne".

ksz

včasih neonke motijo slabše IR daljince. Pri nas v firmi ena od klim ne uboga daljinca, če je luč prižgana.
bonk.gif


lp