Vtičnica na daljinsko upravljanje - kje kupiti

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Varčne žarnice oz. pravilno sijalke niso dobre za stikalo za zatemnitev (dimer).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Varcna zarnica in klasicni dimmer (diac + triac) = slaba kombinacija.

Kaj bi sploh rad pocel s tvojo daljinsko krmiljeno vticnico ? Jaz sem razumel, da zelis na daljavo prizgati in ugasniti breme.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.384
2.468
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Saeed pravi:
Zanima me glede funkcije zatemnitve, ki jo ima stikalo. Seveda razumem, da ni razlike pri napajanju off ali on
wink-1.gif

A hebi ga - spet nepopolna informacija
wink-1.gif
.

Pa še slaba novica - varčna žarnica (kakor tudi klasična neonka) in "zatemnilno" stikalo - NO GO - žal.
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Se pravi, da moram za to stikalo iskati po klasičnih žarilkah.

Uporabljal pa bi ga seveda za to kar se ga uporablja. On in off na daljavo ter nastavitev zatemnitve svetlobe, ko je ne potrebujem na max.


p.s. koliko časa pa naj bi se še dobilo navadne žarnice?
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Tiste s 100 W ali več so že umaknjene s trga, zdaj pa se bo ta meja postopno spuščala do leta 2012 (75-vatne žarnice leta 2010, 60-vatne leta 2011, 40-vatne in manj leta 2012).(vir )
 
Nazadnje urejeno:

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Se pravi, da vse skupa odpade in bom moral za romantiko poskrbeti s svečami
evil.gif


Mislim da smo v 21. stoletju
bonk.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Namesto klasicne zarnice lahko kupis samo malenkost manj klasicno halogenko v enakem balonu, ki bo delovala s poceni dimmerjem povsem enako, kot navadna zarnica (saj v bistvu to tudi je, le z nekaj malega dodatkov za daljso zivljensko dobo filamenta).

Veliki brat EU-gestapo misli na tvoje dobro (in svoj zep, saj zdaj vec zasluzi od zarnice, ki nima proporcionalno toliko daljse zivljenske dobe, kolikor je drazja).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v bauhausu imaš prov en kotiček s to tematiko.
Eni dimerji podpirajo tudi varčne žarnice - vsaj piše tako na njih.


Jst pa iščem senzor, ki se ga montira namesto stikala za luč. V bauhausu ga imajo za 26€, se da dobit kaj cenejšega?
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
316
20
18
Kot je meni znano, obstajajo tudi varčne žarnice, ki jih lahko b.p. priključiš na zatemnitveno stikalo (t.i. dimmer), le da so malenkost dražje od klasičnih. V bauhausu omenjena zarnica npr. stane cca. 15 €.

Kako pa se stvar obnese v praksi pa še nimam izkušenj (ravno v fazi nabave novih luči), tako da tisti z izkušnjami navalite
evil.gif