Vprašanje Radar

I

Izbrisan uporabnik #488

jaz bom tak rekel. lastnik avta je odgovoren za svoj avto. če se ne da ugotovit kdo je vozil, pač denarna kazen lastniku, ker pik mu ne moreš dat
rešeno
nsj kupijo boljše kamere, da se faca vidi
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Zakonodajo bi morali spremeniti tako, da te v takem primeru kaznujejo zaradi oviranja postopka.
Sicer v marsikateri državi, če se lastnik ne izreče kdo je vozil, kazen gladko napišejo lastniku.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Zakonodajo bi morali spremeniti tako, da te v takem primeru kaznujejo zaradi oviranja postopka.
Sicer v marsikateri državi, če se lastnik ne izreče kdo je vozil, kazen gladko napišejo lastniku.
Recimo, da ti nekdo odtuji vozilo in z njim povzroči nesrečo ter seveda pobegne-se boš strinjal, da kar tebi izrečejo kazen, ker si lastnik vozila, voznik je pa momentalno neznan..
sprasujem se.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ne vem kaj ina to zveze s tem? Če ti vozilo ukradejo, podaš prijavo. Če se prijava izkaže za lažno si se še bolj zašil.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Malo iz drugega zornega kota:
Ključ daš .. prijatelju in on s tvojim avtom zbije kolesarja. Kolesar gre rakom žvižgat.
Boš povedal na sodišču kdo je vozil
sprasujem se.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Ne vem kaj ina to zveze s tem? Če ti vozilo ukradejo, podaš prijavo. Če se prijava izkaže za lažno si se še bolj zašil.

Če tat med begom tvojega ukradenega vozila zbije osebo. Bo omenjena sodnica verjela prijavi ali bo rekla da ga je on zbil, skril avto in podal prijavo o ukradenem vozilu. V našem sodstvu se ne bi čudil nobeni stvari več. Gre za skrajni primer ampak nikol se ne ve.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Še 1x: če si imel potrdilo firme, da si delal, bi se zlahka pritožil ... In ne bi bilo ne kazni ne pik.
Bila je sluzbena zabava, tako da ni bilo stempljanja. Rekla mi je edino, da se lahko pritozim na visje sodisce, to pa pol nism hotu.
Na konc sm pac placu kazen (oz jo je on), tistih nekaj pik je pa k sreci ze zbrisanih dons.

Skratka, nisi imel dokaza, nisi privlekel prič. Torej se je popolnoma pravilno odločila.

A mora predsednik drzave jamciti al kaj ?
Potrdilo firme, kjer je napisana prisotnost na zabavi, skupaj z zigom podjetja se mi zdi dovoljsen dokaz (konec koncev je prica firma).
Sem tud mel filing, da sodnica verjame dokazilu. Jezilo jo je, ker je vedla, da vem kdo je vozil, pa nisem hotel povedati, saj je parkrat vztrajala da povem. Jaz pa nisem bil nesramen, da bi ji rekel, naj si prebere kak clen v zakonu, ki pravi, da mi tega ni treba naresti za druzinske clane.
Tebi se morda zdi, sodišču se očitno ni. Imel si priliko predlagat zaslišenje prič ...
Pa v zakonu ne piše, da ti tega ni treba naredit proti družinskemu članu. Piše, da ti tega sloph ni treba storiti. Pika. In še 1x: nisi se pritožil, torej se nimaš kaj pritoževat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Zakonodajo bi morali spremeniti tako, da te v takem primeru kaznujejo zaradi oviranja postopka.
Sicer v marsikateri državi, če se lastnik ne izreče kdo je vozil, kazen gladko napišejo lastniku.

Kar je debilno. Če nisi storil, nisi storil. In ne moreš odgovorjat.
Edina kolikor toliko rešitev je kazen, ker ne veš, kdo je vozil. Ta ima pa tudi svoje probleme.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Zakonodajo bi morali spremeniti tako, da te v takem primeru kaznujejo zaradi oviranja postopka.
Sicer v marsikateri državi, če se lastnik ne izreče kdo je vozil, kazen gladko napišejo lastniku.

Kar je debilno. Če nisi storil, nisi storil. In ne moreš odgovorjat.
Edina kolikor toliko rešitev je kazen, ker ne veš, kdo je vozil. Ta ima pa tudi svoje probleme.

Saj ne bi odgovarjal za prekršek. Odgovarjal bi zato, ker bi povzročil, da se prekrškovni postopek ni mogel zaključiti.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Ne vem, zakaj se sodnija sploh gre to prepucavanje.
Zakon je treba spremenit, če se v postopku ne more dokazati pravega kršitelja, oz. gre za dvom, gre kazen lastniku vozila. Pika.
Pa naj se lastnik vozila gre naprej izterjavo in prepucavanje, kdo je bil. Če daje bebcem ključe v roke, njegov problem.

Garantiram, da bo hitro zadeva urejena. Če je vozil mulc, ga bo foter itak doma nalamal in mu ne bo dal več ključev v roke.

Tako, pa se vedno eni in isti vadijo ven.

Tako kot je SJTV napisal, nekateri tukaj so kao bili več krat kao napačno kaznovani, kot smo vsi ostali v lajfu sploh bili ustavljeni s strani prometnih policistov ali redarjev.

Evo, v lajfu imam vse skupaj 3 prometne prekške, s tem da zadnjih 15 let pa delam preko 40.000 km letno. Od tega imam 2 krat radar na cestninski postaji na avtocesti, enkrat sem pa kao izsilil Provido, ker sem potegnil, oni se pa niso premaknili v križišču naprej pol ure, so pa potem naredili U obrat za mano.
smile-1.gif
Pa ne jokam, Janša je bil.

Se ne strinjam s tem, kar si na začetku napisal. Za nek prekršek ne moreš biti kaznovan, če dokažeš, da ga nisi storil.
Lahko uvedejo nek drug prekršek (to, da si dal avto v uporabo ne da bi vedel, kdo vozi), ampak bodimo realni: kakšno kazen boš dal za to. Jurja in 12 pik? Tudi, če je prekršek, o katerem govorimo, sicer "vreden" 50 evrv? Ali obratno?
Nima smisla, ker obstaja simpl rešitev: kaznovanje takoj ob storitvi prekrška. Namesto fiksnih radarjev na AC naj raje provide kupijo in poljejo na cesto. To bi imelo še en plus: kaznovili bi lahko še kaj drugega kot le hitrost in varnostno.
tej moralni dilemi bi se enostavno izognili tako, da bi bile kazni vezane tudi na vozilo in potem tega vozila ne bi mogel registrirati, če bi imel v času registracije neplačane kazni, starejše od recimo 3 mesecev.
Kar ne morem verjeti, s kakšno gorečnostjo bi nekateri tu kaznovali povsem nedolžne - tiste ki so dokazali da so nedolžni - samo zato ker policija/sodišče ne zna ugotovit, kdo je vozil. Kot npr ahmed.
Ahmed tudi ni mogel vedeti, kdo je avto vozil, saj ga ni bilo zraven. Lahko ve, komu je dal ključe, če je pa res tisti tudi vozil, pa ne more vedet. Lahko je brat dal vmes še komu drugemu za peljat, ne da bi ahmed to vedel.
Veš kolikokrat smo se v mladosti vozili tako, da lastnik pojma ni imel kje je avto in kdo ga vozi.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
kaj se ne more zaključiti? storilec neznan, zadeva zaključena..kaj te mede?
Lahko, ampak v tem primeru trpi držani proračun in ego policaja/sodnice.

Policaje/sodnike bolj malo briga, komu da kazen, al krivemu al nedolžnemu, samo da se pokasira, pa so zadovoljni.
In kot vidiš tudi mnogi tu zagovarjajo, da kazen dobi nedolžen, celo tak, ki dokaže da je nedolžen.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Še 1x: če si imel potrdilo firme, da si delal, bi se zlahka pritožil ... In ne bi bilo ne kazni ne pik.
Bila je sluzbena zabava, tako da ni bilo stempljanja. Rekla mi je edino, da se lahko pritozim na visje sodisce, to pa pol nism hotu.
Na konc sm pac placu kazen (oz jo je on), tistih nekaj pik je pa k sreci ze zbrisanih dons.

Skratka, nisi imel dokaza, nisi privlekel prič. Torej se je popolnoma pravilno odločila.

A mora predsednik drzave jamciti al kaj ?
Potrdilo firme, kjer je napisana prisotnost na zabavi, skupaj z zigom podjetja se mi zdi dovoljsen dokaz (konec koncev je prica firma).
Sem tud mel filing, da sodnica verjame dokazilu. Jezilo jo je, ker je vedla, da vem kdo je vozil, pa nisem hotel povedati, saj je parkrat vztrajala da povem. Jaz pa nisem bil nesramen, da bi ji rekel, naj si prebere kak clen v zakonu, ki pravi, da mi tega ni treba naresti za druzinske clane.
Tebi se morda zdi, sodišču se očitno ni. Imel si priliko predlagat zaslišenje prič ...
Pa v zakonu ne piše, da ti tega ni treba naredit proti družinskemu članu. Piše, da ti tega sloph ni treba storiti. Pika. In še 1x: nisi se pritožil, torej se nimaš kaj pritoževat.

Pa saj se nic ne pritozujem. Mene ni to nic stalo. Moja zgodba je bila ze od samega zacetka zgolj komentar, da kakrsnakoli dokazila oz. alibi niso vedno dovolj, ker je odvisno od sodnice.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Zakonodajo bi morali spremeniti tako, da te v takem primeru kaznujejo zaradi oviranja postopka.
Sicer v marsikateri državi, če se lastnik ne izreče kdo je vozil, kazen gladko napišejo lastniku.

Kar je debilno. Če nisi storil, nisi storil. In ne moreš odgovorjat.
Edina kolikor toliko rešitev je kazen, ker ne veš, kdo je vozil. Ta ima pa tudi svoje probleme.

Saj ne bi odgovarjal za prekršek. Odgovarjal bi zato, ker bi povzročil, da se prekrškovni postopek ni mogel zaključiti.
Odgovarjal sem na druga dva stavka tistega, kar si napisal.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Kar ne morem verjeti, s kakšno gorečnostjo bi nekateri tu kaznovali povsem nedolžne - tiste ki so dokazali da so nedolžni - samo zato ker policija/sodišče ne zna ugotovit, kdo je vozil. Kot npr ahmed.
Ahmed tudi ni mogel vedeti, kdo je avto vozil, saj ga ni bilo zraven. Lahko ve, komu je dal ključe, če je pa res tisti tudi vozil, pa ne more vedet. Lahko je brat dal vmes še komu drugemu za peljat, ne da bi ahmed to vedel.
Veš kolikokrat smo se v mladosti vozili tako, da lastnik pojma ni imel kje je avto in kdo ga vozi.
jaz pa ne morem verjeti, kakšne vse mogoče izgovore si nekateri izmišljate, da bi se izognili odgovornosti. veš kakšna so CPP, veš kakšna je omejitev hitrosti? si vozil hitreje? potem bodi dec pa prevzemi odgovornost za svoja dejanja. ne pa da porineš v drek lastnika, ki ti je posodil svoj avto v dobri veri, da boš z njim ravnal varno in odgovorno, ti pa ga v resnici daš za vozit nekemu tretjemu, ki zraven še dela prekrške in se nato potuhne, ko je treba plačat kazen.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Malo iz drugega zornega kota:
Ključ daš .. prijatelju in on s tvojim avtom zbije kolesarja. Kolesar gre rakom žvižgat.
Boš povedal na sodišču kdo je vozil
sprasujem se.gif
prvo kar pričakujem je, da bo prijatelj sam priznal. če pa bi bil ta "prijatelj" taka pi*da, da bi z mojim avtom nekoga zbil do smrti, pobegnil s kraja nesreče in potem še skrival pred odgovornostjo, ne bi imel nobenega moralnega zadržka ga naznaniti na sodišču. in pozabiti nanj.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Kar ne morem verjeti, s kakšno gorečnostjo bi nekateri tu kaznovali povsem nedolžne - tiste ki so dokazali da so nedolžni - samo zato ker policija/sodišče ne zna ugotovit, kdo je vozil. Kot npr ahmed.
Ahmed tudi ni mogel vedeti, kdo je avto vozil, saj ga ni bilo zraven. Lahko ve, komu je dal ključe, če je pa res tisti tudi vozil, pa ne more vedet. Lahko je brat dal vmes še komu drugemu za peljat, ne da bi ahmed to vedel.
Veš kolikokrat smo se v mladosti vozili tako, da lastnik pojma ni imel kje je avto in kdo ga vozi.
jaz pa ne morem verjeti, kakšne vse mogoče izgovore si nekateri izmišljate, da bi se izognili odgovornosti. veš kakšna so CPP, veš kakšna je omejitev hitrosti? si vozil hitreje? potem bodi dec pa prevzemi odgovornost za svoja dejanja. ne pa da porineš v drek lastnika, ki ti je posodil svoj avto v dobri veri, da boš z njim ravnal varno in odgovorno, ti pa ga v resnici daš za vozit nekemu tretjemu, ki zraven še dela prekrške in se nato potuhne, ko je treba plačat kazen.
Laj zdej spet bluziš Kdo se v konkretnem primeru izogiba odgovornosti? Ahmed ni vozil in ni naredil prekrška, prinesel je dokaze da ga takrat ni bilo tam, in moral je kot nedolžen plačat kazen po sodbi sodnice. In to zagovarjaš kaznovanje nedolžnih.
Brat od njega , ki naj bi domnevno vozil, (Ahmeda ni bilo zraven, da bi videl, da je vozil (- je pa bila tam kamera, redar, policaj?....) pa ni prejel nobene kazni, niti se jo ni izogibal, sodnica ga ni vprašala če je vozil, tko da on bi verjetno že prevzel odgovornost za prekršek, če ga je seveda naredil, če bi mu le kdo izdal kazen. Ampak mu niso dali nobene kazni.

Če si pa ti tako pošten, kot zahtevaš od tega brata, pa pojdi na policijo, pa povej, da si včeraj nekje prekoračil hitrost, prevozil črto....pa zahtevaj kazen. Si upam stavit da si naredil kak prekršek, če si le kaj vozil po cesti, nisi brezmadežen, samo dobili te niso.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
kdo se v konkretnem primeru izogiba odgovornosti? hm, naj pomislim....
mogoče ahmedov brat, ki bi lahko rekel "grem jaz s teboj na sodišče in bom jaz priznal kazen za prekršek, ki sem ga storil jaz, tako da ne boš ti po nedolžnem kanznovan, ker si mi samo posodil avto"
lej, saj razumem ahmeda. sistem omogoča možnost, da bi se oba z bratom izognila izognila kazni. ta možnost se ni izšla (o tem, ali je bilo to upravičeno ali ne, ne bom razglabljal), zdaj pa je na obeh bratih, da se odločita, ali bo kaznovan nedolžni ali tisti, ki je dejansko naredil prekršek
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
@membrain, sej jaz vem da je brat vozil
smile-1.gif

In sem se tud sam odlocil da bom eventuelno nase prevzel krivdo, ker je mladi voznik in nisem hotel da dobi te tocke (kazen kot sem rekel je placal
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
LOL - potrdilo, da si ga firmski zabavi pil do polnoči, avto slikan ob 00:23 (ure zgolj kot primer).

Dajte si razčistiti kaj je “verodostojen dokaz”. In tu je catch tvojega primera - dogodek, kjer naj bi bil je bil časovno in prostorsko preblizu prekršku.
Tud mutit je treba znat.
stupid-1.gif


Sicer pa sem tudi jaz bil precej časa zagovornik, da naj “lastnik” odgovarja, pa sem spremenil mnenje, ker se krši osnovno pravno varstvo, da nisi kriv, dokler se ti ne dokaže krivda.
Je že dovolj “ostro”, da je obratno dokazno breme - se pravi mora domnevni kršitelj (torej lastnik) dokazovati, da ne more biti kriv, ker ga sploh tam ni bilo.
In ker to ni vedno možno, se pač ne posoja avta, ne babe. Če se pa že, se je treba zavedati posledic - kazni za katere nisi kriv ali pa kak pankrt v bajti.
tongue-1.gif


edit: se pa tukaj popolnoma strinjam s SJTV1 - tudi načelna kazen “ne veš kdo vozi tvoj avto” odpira več težav, kot jih pa rešuje.
 
Nazadnje urejeno: