Novo pri A1

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Moje razmišljanje:

Hot mobil ne dovoli sklepanje naročnin za poslovne uporabnike. VSaj tukaj so se zavarovali.

Kot drugo pa:

jaz sem naročnik A1, za 39,99 EUR oz imam polovičko dobim 15 GB prometa mesečno.

Zadnjih par mesecev opažam, da hitrost nikoli ne gre več kot na 30Mbps down. Se spomnim leta 2013 ko sem v LJ oz na brniku pred odhodom v tujino testiral in je šlo na takratnem Iphonu 5 skoraj do 98Mbps.

No takih hitrosti nisem nikoli več videl.

In sedaj pride hot z 14,99 EUR za 50GB.

Roko na srce uporabljam telefon za službene zadeve plus še dodatno SIM imam samo za prenos podatkov, katera je nameščena v Wifi mobile ruterju v eni izmed pisarn.

Torej poraba na osnovni SIM + dodatni SIM ni bila nikoli več kot 25GB. Pa sem res heavy user.

Sedaj pa če pogledamo cene Hot:

9,9 EUR za 220 GB
in 14,99 EUR za 50 GB..

Vsak ki porabi oz rabi dosti interneta si bo mislil: Doplačam teh 5 EUR pa imam 30 GB na mesec več. In bo vzel 14,99 EUR in dobil 50 GB. Nato pa namesto da se bo kot do sedaj ko so imeli paketi v rangu 10-20 EUR do max 5GB pazili in v kafičih, pri obisku pri prijateljih ( ej kakšno gelso imaš za wifi ?
wink-1.gif
in še na XY lokacijah..... bodo po moji oceni vsi taki veselo kurili internet na telefonu.. saj imajo 50GB..

In če bo takih nekaj 10.000 uporabnikov se bo ZELO poznala hitrost prenosa za VSE A1 uporabnike.. BOB, A1, HOT.

Res da je omejena na max 20 down ampak roko an srce bistveno več kot 20 down pa tudi ne gre..

In še to.: Marsikdo bo vzel Hot 14,99 EUR namesto neki XL in L in itd Internet paketov.. saj nobeden od njih niti približno ni konkurečen ceni Hot-a 50G paketa. In to bo še dodatna obremenitev za omrežje..

Torej na koncu bodo A1 naročniki/uporabniki subvencionirali Hot uporabnike.

Tisti ki plača več bo imel manj in obratno.

Vsi komentarji in mnenja dobrodošla.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik coffeeborg pravi:
Punca je prenesla številko iz A1 na izimobil, pa so ji za slovo zaračunali še cel mesec naročnine z "nadomestno" telefonsko številko, s katero lahko koristi zakupljene količine. Komu to koristi je seveda jasno. A1 - začetek izjemnega nategovanja.

Dvomim, da so ji zaracunali se en mesec... Ampak lahko z nadomestno stevilko storitve se uporablja do konca obracunskega intervala...
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Borovnica nekaj me zanima: Svobodni L ima sedaj 2GB v EU. Po 15.6. se upošteva druga kalkulacija. Torej bo: 39,99 EUR naročnine=8,52 GB kolikor pride za 40 EUR + dodatno 2GB oz se bo upoštevalo samo 8,52 GB in teh 2GB bosta izginila. Po logiki bi moralo biti 2GB+8,52 GB. SKupaj 10,52GB za EU.

isto vprašanje se nanaša na vse ostale pakete z vključenimi EU GB.

ne vem zakaj cincate in mečkate.. 15.6. bo tukaj dobesedno jutri.. Telekom, Telemach, Hot .. vsi so že na 15.6... vi pa.. 25.3.1999? Ja sem jezen. Kot vaš uporabnik. In ko so uporabniki jezni to ni dobro za posel.

Prosim za odgovor na to vprašanje saj verjamem, da zanima še koga drugega.
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Tudi, če je 10 let že tako, še ne pomeni, da je OK:

Nikakor nisem trdil da je ok, napisal sem le v smislu da se ni to začelo z A1. "začetek izjemnega nategovanja"
smile-1.gif
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
To ima A1 že 1-2 leti. Sem tudi jaz dal to skozi. Zato se najbolje splača prekiniti par dni pred naročniškim ciklusom. Če prenašaš št. če jo ne pa isti dan.

Drugače se plačuje dvojno. Jaz sem leta 2016 prekinil pri Tušu 2.4. in sem plačal še cel april... To se mi ne zdi poštena praksa saj marsikno ne ve kako je glede tega. ja bo kdo rekel: berite pogodbo.. Roko na srce: Kdo pa bere pogodbo glede prekinitve NR ko sklepa naročnino in je vse oh in sploh in not tel zraven itd...

Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik coffeeborg pravi:
Punca je prenesla številko iz A1 na izimobil, pa so ji za slovo zaračunali še cel mesec naročnine z "nadomestno" telefonsko številko, s katero lahko koristi zakupljene količine. Komu to koristi je seveda jasno. A1 - začetek izjemnega nategovanja.

Dvomim, da so ji zaracunali se en mesec... Ampak lahko z nadomestno stevilko storitve se uporablja do konca obracunskega intervala...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
Borovnica nekaj me zanima: Svobodni L ima sedaj 2GB v EU. Po 15.6. se upošteva druga kalkulacija. Torej bo: 39,99 EUR naročnine=8,52 GB kolikor pride za 40 EUR + dodatno 2GB oz se bo upoštevalo samo 8,52 GB in teh 2GB bosta izginila. Po logiki bi moralo biti 2GB+8,52 GB. SKupaj 10,52GB za EU.

isto vprašanje se nanaša na vse ostale pakete z vključenimi EU GB.

ne vem zakaj cincate in mečkate.. 15.6. bo tukaj dobesedno jutri.. Telekom, Telemach, Hot .. vsi so že na 15.6... vi pa.. 25.3.1999? Ja sem jezen. Kot vaš uporabnik. In ko so uporabniki jezni to ni dobro za posel.

Prosim za odgovor na to vprašanje saj verjamem, da zanima še koga drugega.

Trenutno mi čas ne dopušča raziskovanja kakšne smernice je dal AKOS in kaj bo z vključenimi količinami v paketih,.. lahko le ugibam da bo na voljo 8,52 GB,.. točen podatek pa bo dal klic na 040 404040 ali pisanje na info@a1.si
b
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik grmek pravi:
Borovnica, ali imaš morda seznam tujih držav/omrežij, kjer trenutno A1 omogoča LTE gostovanje svojim uporabnikom?
In še - ali je tovrstno gostovanje dostopno tudi za HoT uporabnike?

lp

Zadnji seznam ki sem ga videl za LTE v tujini je bil objavljen na bogu uporabna stran...
Kakšen je dogovor s HoTom nebi vedel...
B
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Še ena v vrsti polomij na A1
http://www.zurnal24.si/a1-sms-tujina-clanek-290541

Sem pa že večkrat opazil, da pri A1 delajo poizkuse in naključnim strankam zaračunavajo storitve, ki jih niso koristili v upanju, da ker plačujejo preko trajnika, te napake ne bodo opazili. Pred časom (5+ let nazaj) je bilo popularno, da so ob vsaki uporabi mobilnega interneta zaračunavali dostop do portala "vodafone", čeprav do portala nisi dostopal.

Vse za dodatni zaslužek. Da bi pa pakete posodobili in s tem pritegnili nove uporabnike, to pa bog ne daj.
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če je vse to res, potem bo zalegla le prijava na pristojne organe. Ker nimajo nobene zakonske podlage 00386 ali +386 SMS-e kategorizirati kot sporočila v tujino. Sicer pa menjava operaterja... jih bo še najbolj bolelo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če je vse to res, potem bo zalegla le prijava na pristojne organe. Ker nimajo nobene zakonske podlage 00386 ali +386 SMS-e kategorizirati kot sporočila v tujino. Sicer pa menjava operaterja... jih bo še najbolj bolelo.

Saj je tam razlozeno, da je referent na A1 podal napacen odgovor... in da bodo reklamacijo upostevali...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik ememko pravi:
btw, naročeni paket domači net 2 ki ima 20/5 mb deluje tako:

6290081685.png


je pa res da je blo malo pred 5 uro ok:

6289736646.png


zgleda da bo zvečer polovica hitrosti paketa in grozni ping. in kaj lahko naredim glede tega? verjento 0?

Jaz bi najprej po mailu reklamiral storitev, pa boš videl kaj bodo odgovorili. Ker pa verjetno ne boš dosegel nič, ker drugače bi ti pomagal že Borovnica, ki je na te teme tiho (podobno kot s slabim zvokom po 10 minutah), ti verjetno ostane AKOS, sploh če si na območju "sivih lis", ki jih je Simobil primoran pokriti s hitrim mobilnim internetom.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Borovnica počasi razmišlja o zaključku te kariere tukaj,.. Scat proti vetru,..eh to ni zame,..
...in še nekaj,.če nimam kaj pametnega za povedat sem tiko,..
B
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Bom kar tukaj vprašal ker vidim da trenutno ta A1 post najbolj laufa... A je zraven Telekoma še kateri operater v Sloveniji ki nudi VoIP v tujini? Npr. zadevo kot ji ima Telekom - Komunikator? Namreč, vsi se tukaj nekaj naganjate okoli eura ali dveh mesečne razlike in delate znanost, kaj se pa zgodi ko greš v "cono 3" in moraš biti nujno dvevno na razpolago za dohodne klice in je minuta dohodnega klica 2-3€? Osebno že večkrat izkusil na lastni koži, tukaj te reši samo VoIP... torej... kakšne rešitve na tem področju ponujajo "konkurenčni" operaterji v Sloveniji? Torej A1, Hofer....? tnx
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Se pravi v kolikor imaš samo naročniško razmerje za GSM številko ne gre? Rabiš trojček oz. četvorček? In potem si preko VoIP-a dosegljiv na svoji GSM številki? Pohvalno!