Kolo - sezona 2017

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
A je kdo že probal na Šmarno goro iz Zavrha? Sem bil danes, zelo tehnično naporen klanec, ni šans da ga zvoziš v kosu brez sestopanja. Če je pa komu ratalo pa vsa čast.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Že že, ni lahko, se pa da
smile-1.gif
Najbolj smotan je zadnji del mimo zvončka, kjer moraš ponavadi sestopiti zaradi gneče. Dol je pa ringlšpil..
Dober trening je zadnji vzpon na Jakobu, če tisto zvoziš brez težav, si zrel za Šmarno. Mene še najbolj matra premalo teže na sprednjem kolesu.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Meni je na zacetku klanca pa proti vrhu spodkopavalo zadnjo gumo, pa sem mel rit na zicu in naprej nagnjen, pa me ni prekucnilo. Se po robovih poti sem peljal, kjer je bilo manj kamenja... ampak ko zdrsne, klinc. Bom se enkrat probal.

Jakoba sem enkrat zvozil, podoben klanec ja. Pogosto mi pa zdrsne...moram se tehnike nauciti. Mogoce ne bi smel imeti tok trdih gum?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Odvisno, kakšne imaš. Jaz imam Maxxis Ardent 26/2.25 tubeless in dam ponavadi zadnjo na 2 bara za take vzpone, normalno pa na 3.
Prejšnje Michelin Xc Dry2 z zračnicami sem občasno spustil še na manj, ampak občutek ni več dober.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Mogoče ti zdsne tudi zaradi preveč navora v sunkih ko brcaš, če voziš v prenizki prestavi (hitreje vrtiš pedala). Jaz ne uporabljam SPD in sem se navadil švicati v prestavi ali dveh višje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Mene zj.... ko mi kljub zaklenjenim vilcam kolo mal "zapleše"...pač mam vilce da majo minimum premikanja tud na locku...za what if scenarije.....pol pa v klance so etak uni "valovčki" in te lahko čist sezuje
smile-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Fantje, je kak nasvet, navodilo, ..... kako bi si dal pot na uro oz da bi spremljal "navodila".

Saj imaš F3, ane?

Torej, logiraj se na https://connect.garmin.com , naredi si Progo in jo prenesi na F3, tam pa greš nato na Navigacijo, Proge in izbereš progo, ki si jo prej prenesel, jo štartaš in izbereš Kolo, tek, ... in, greš!


JAAAOOO sem ga nayebal danes
uf-1.gif
. Naredim progo iz Kal nad Dolami proti Šentjanžu in me hudič odpelje nekam v brazilski pragozd, kjer sem se zaklal in nisem več vedel kam. Pa gor pa dol.... večinoma rinil. Padu sem tako, da sem dobil konkretno buško na nogi. Sam še medved bi me mogel pof00kat. Za piko na i, ko sem se zgubu, je začel scat za znoret. To pa še ni vse. Zabluzil sem par sto metrov nad Kladjem. Sam da sem iz Kladja prišel je blo vse suho.
Bo treba mal bl po pameti progo delat
priden.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Tko sem se jaz brez GPS zgubil na Nanosu, ko sva s sotrpinom šla gor iz vasi Strane. Gor še prideš, potem se pa po gozdnih cestah in vlekah nič več ne ujema s kartami DTK 1:25000, orientacija je pa brez kompasa zaradi gozda, terena in miljon cest nemogoča.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Mene zj.... ko mi kljub zaklenjenim vilcam kolo mal "zapleše"...pač mam vilce da majo minimum premikanja tud na locku...za what if scenarije.....pol pa v klance so etak uni "valovčki" in te lahko čist sezuje
smile-1.gif

sj za klanec ne rabiš zaklepat vilic...sploh če so neravnine!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Pejte na oodročne ceste, nabavte gorce in gas. Ni prometa, ni ljudi,... tm pa tm kako žvavca in to je to. Cesta je kr hudič za kolesarje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Mene zj.... ko mi kljub zaklenjenim vilcam kolo mal "zapleše"...pač mam vilce da majo minimum premikanja tud na locku...za what if scenarije.....pol pa v klance so etak uni "valovčki" in te lahko čist sezuje
smile-1.gif

sj za klanec ne rabiš zaklepat vilic...sploh če so neravnine!

Pa sej lock je ravno zato narejen da v klanec zakleneš da ne pumpaš v prazno
smile-1.gif
Mislu sm v klance GOR... Sem malo dvoumno napisal...


Iz Toškega na Katarino maš nebroj kratkih kuclov kjer vsaj jaz skoc lock ON... OFF... ON... OFF delam...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Pejte na oodročne ceste, nabavte gorce in gas. Ni prometa, ni ljudi,... tm pa tm kako žvavca in to je to. Cesta je kr hudič za kolesarje.

To je to. Enostavno ne razumem te evforije po cesti, živi dolgčas pa še nevarno.
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
113
2
18
Na bolj razgibanem terenu je vseen fajn met odklenjeno. Na katarino sedaj kvečinoma vozim pol-odprt. Manj dviguje kolo, če maš še zadaj vzmetenje maš tudi več oprijema z delno odprtim. Kadar je speglan pa itak lock pa gasa
zmaga.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Pejte na oodročne ceste, nabavte gorce in gas. Ni prometa, ni ljudi,... tm pa tm kako žvavca in to je to. Cesta je kr hudič za kolesarje.

To je to. Enostavno ne razumem te evforije po cesti, živi dolgčas pa še nevarno.

Težko razumem tako razmišljanje in relativiziranje takik dejanj!

Tako meni, kot verjetno nikomur drugemu na paše voziti kolesa med takimi idioti po naših cestah, ampak če hočem priti iz centra do lepih, strmih in praktično praznih cest (v mojem primeru do Črnega Vrha), moram to pač trpeti vsakič, vsaj 16 km.

Sicer pa, če bi vaju ogrožali vsakič ko bi po vseh pravilih prečkala križišče, bi potem hodila samo še naravnost in nikoli veš prečkala ceste?

S takimi komentarji hote, ali nehote, podpirata in celo spodbujata tako ravnanje voznikov, ki vendarle ne ogrožajo samo kolesarjev, ampak tudi tiste, ki sicer na kolo nikoli ne sedejo, pa so v prometu udeleženi kot pešci, vozniki motorjev, avtov, ...!
 
Nazadnje urejeno:

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Mene zj.... ko mi kljub zaklenjenim vilcam kolo mal "zapleše"...pač mam vilce da majo minimum premikanja tud na locku...za what if scenarije.....pol pa v klance so etak uni "valovčki" in te lahko čist sezuje
smile-1.gif

sj za klanec ne rabiš zaklepat vilic...sploh če so neravnine!

Pa sej lock je ravno zato narejen da v klanec zakleneš da ne pumpaš v prazno
smile-1.gif
Mislu sm v klance GOR... Sem malo dvoumno napisal...


Iz Toškega na Katarino maš nebroj kratkih kuclov kjer vsaj jaz skoc lock ON... OFF... ON... OFF delam...

En dan odpelji turo brez dotikanja lock out gumba
wink-1.gif

Sam ga uporabljam samo na asfaltiranih vzponih. Valda ti kolo zapleše, lepo pusti odklenjeno in ti bo tudi v klanec feder lepo pobral neravnino.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
točno to. jaz vilici zaklenem samo na asfaltu in lepem makadamu. vse ostalo imam pa obe (sprednjo in zadnjo) odklenjeno.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
smile-1.gif
ok probam v kratkem...

Je že kdo pohackal moj gpx da vidmo če je ynosova F3 za v kanto?
smile-1.gif