Kolo - sezona 2017

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Dej ne bluzi, kolesarja se da prehitet normalno in da se ga pa prehitet kot idi.ot. Vsi tile na posnetkih so izbrali drugo možnosti. Če v avtu ne sedi idi.ot ni enega razloga da bi kolesar zaradi avtomobilov skakal po bankinah.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
@Kamele0N

F3 res nima kart, ima pa GPS in v ruti ki jo narediš ter preneseš v F3 so vsi podatki kje so križišča in kam je potrebno zaviti, pa še obvestilo o tem ti prikaže nekaj 10 metrov prej!

Skratka, stvar deluje in to presenetljivo dobro! Do pred nekaj meseci smo sicer za tak način (TBT) vodenja uporabljali spletne strani, ki so te rute izvozile v TCX formatu in ji nato s programom, ki ga je naredil McBadger (forum: https://forums.garmin.com/forumdisplay.php?492-fenix-3), pretvorili v FIT obliko in prenesli na F3. Pred kratkim pa je to funkcionalnost vgradil tudi Garmin na straneh connect.garmin.com in gre kar direktno od tam.

Pri F5x pridobiš predvsem to, da take rute lahko delaš direktno na uri, pa še med vožnjo lahko gledaš na karto in vidiš imena krajev, rek, izohipse, ... , ampak za samo TBT navigacijo je pa F3 čisto dovolj, saj med vožnjo itak ne gledaš na karte, ampak le velike puščice in razdalje (na ekranu) in še to le po tem, ko ti F3 zapiska in/ali zavibrira.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Dej ne bluzi, kolesarja se da prehitet normalno in da se ga pa prehitet kot idi.ot. Vsi tile na posnetkih so izbrali drugo možnosti. Če v avtu ne sedi idi.ot ni enega razloga da bi kolesar zaradi avtomobilov skakal po bankinah.
Tu je avto skoraj točno na sredini ceste, če tu kolesarja nimata dovolj prostora, potem je rešitev le avtocesta:
slika 1
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
@Primus... Tnx nisem vedel da ma lahko ruta podatke brez karte!

Sem lih v precepu če si nabavim 5x
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Se še kdo ubada z bolečino v spodnjem delu hrbtenice ob dokaj aktivnem kolesarjenju?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Mal si razvi hrbet... Kak plank po 5min vsak dan...

Kolo je taprave velikosti?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Dej ne bluzi, kolesarja se da prehitet normalno in da se ga pa prehitet kot idi.ot. Vsi tile na posnetkih so izbrali drugo možnosti. Če v avtu ne sedi idi.ot ni enega razloga da bi kolesar zaradi avtomobilov skakal po bankinah.
Tu je avto skoraj točno na sredini ceste, če tu kolesarja nimata dovolj prostora, potem je rešitev le avtocesta:
slika 1

Mislim,
bonk.gif


Očitno nisi še nikoli sedel na kolesu, ko je proti tebi, na oddaljenosti 30 cm, peljal terenec in je bila relativna hitrost okrog 120km/h (njegovih cca 80 in mojih cca 40).

Načelno je prostora res dovolj, vendar pa pri teh hitrostih zrak tako močno udari v kolesarja, da te prav lepo premakne proti bankini, včasih pa žal tudi preko nje.

Očitno si ti toliko kolesar, kot sem jaz astronavt in zato raje ne modruj preveč o stvareh, ki jih nisi izkusil.

Predvidevam, da si eden od teh voznikov, ki počnejo to, kar je na fotkah!
V vsakem primeru pa je taka vožnja kazniva! Daj preberi si ZVCP, da boš odkril, kako naj voznik prehiteva kolesarja in predvsem na kakšni oddaljenosti.

Pred kratkim sem nekje opazil da poteka akcija, ki naj bi ozavestila voznike naj bodo pri prehitevanju kolesarjev od njih oddaljeni vsaj 1,5 metra. Žal pa sem prepričan, da bo take voznike kot so na fotkah "ozavestil" le kak kolesar, ki jih bom prepoznal, ko bodo kje parkirali in jih ...)

BTW, ali zagovarjaš kršenje predpisov le ko gre za kolesarje, ali zagovarjaš tudi vožnjo v rdečo, preveliko hitrost, prehitevanje v škarje, ..., itd.?
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
ksz

Se še kdo ubada z bolečino v spodnjem delu hrbtenice ob dokaj aktivnem kolesarjenju?

A kolesariš s težjim nahrbtnikom ali pa pogosto z nahrbtnikom?


Mene pa muči vrat + mišice med lopaticami, ko da je vse v krču od pozicije nagnjene naprej...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Očitno nisi še nikoli sedel na kolesu, ko je proti tebi, na oddaljenosti 30 cm, peljal terenec in je bila relativna hitrost okrog 120km/h (njegovih cca 80 in mojih cca 40).
Torej si ti znižal svojo hitrost iz 40 km/h na 10, da je bila ta relativna hitrost nižja?
Res je, nisem profi kolesar. Kdaj pa kdaj se peljem. Če bi v taki situaciji kot si jo ti prikazal na sliki, ki sem jo jaz ponovil, trznil, se na kolo več ne bi spravil. Spominjaš me na tiste, ki na avtocesti z osebnim vozilom dohitijo kolono tovornjakov s 140, potem pa se prestraši in leze mimo s 110 na uro.
Ja, pa kar poduči nas, kje v zakonu piše, da naj bo bočna razdalja do kolesarja pri prehitevanju 1,5 metra.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Mal si razvi hrbet... Kak plank po 5min vsak dan...

Kolo je taprave velikosti?

Ja, nastavljeno je tudi prav. Saj ravno za kakšne vaje me zanima, da si malo utrdim ta del hrbtenice.
zmaga.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
ksz

Se še kdo ubada z bolečino v spodnjem delu hrbtenice ob dokaj aktivnem kolesarjenju?

A kolesariš s težjim nahrbtnikom ali pa pogosto z nahrbtnikom?

Z nahrbtnikom vedno, ampak imam v njem zgolj telefon in denarnico, tako da neke teže ravno ni.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Očitno nisi še nikoli sedel na kolesu, ko je proti tebi, na oddaljenosti 30 cm, peljal terenec in je bila relativna hitrost okrog 120km/h (njegovih cca 80 in mojih cca 40).
Torej si ti znižal svojo hitrost iz 40 km/h na 10, da je bila ta relativna hitrost nižja?
Res je, nisem profi kolesar. Kdaj pa kdaj se peljem. Če bi v taki situaciji kot si jo ti prikazal na sliki, ki sem jo jaz ponovil, trznil, se na kolo več ne bi spravil. Spominjaš me na tiste, ki na avtocesti z osebnim vozilom dohitijo kolono tovornjakov s 140, potem pa se prestraši in leze mimo s 110 na uro.
Ja, pa kar poduči nas, kje v zakonu piše, da naj bo bočna razdalja do kolesarja pri prehitevanju 1,5 metra.

Do sedaj si bil aktiven v bolj "preprostih" temah in pametno bi bilo, da bi ostal tam, ker temu tukaj očitno nisi dorasel. Kot prvo, očitno ne znaš brati, če pa že prebereš, pa očitno nisi sposoben razumeti napisanega!

Nikjer in nikoli nisem napisal, da v ZVCPju piše to o 1,5 metra!!!

1. V ZVCPju piše, da se kolesarja prehiteva kot avtomobil: pogled v ogledalo, smerokaz, vožnja preko sredinske črte in tako naprej.
2. Omenil pa sem akcijo 1,5 metra bočne oddaljenosti pri prehitevanju kolesarjev (žal pa se ne spomnim točno kdaj in kje sem to videl!), vendar pa nisem nikjer trdil, niti impliciral, da to piše v ZVCP. Obe stvari sem ločil celo z odstavkom.

Ugotovitve: slabo bereš, slabo razumeš prebrano, s fiziko si bolj na oni, kaj šele na vi in še manj na ti, slovnica šepa, ...

BTW, veš koliko ljudi se je huje poškodovalo ali celo ubilo v kopalnici in po tvojem bi se morali kopalnice zato izogibati?

Ti kar živi tako, če želiš, predvsem pa upam, da se boš kmalu prestrašil tudi med vožnjo avtomobila, da se vanj ne boš več spravil in (najverjetneje) počel tega, kar v svojem pisanju zagovarjaš! Najverjetneje pravim zato, ker o tvojem ravnanju na cesti sklepam po tvoji izjavah tukaj.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Da ni mogoče od pretrdih zicev v G7?
grin1.gif

Haha, dobra. Ne, dejansko se mi ta bolečina začne pojavljati kakor htiro se malo bolj konkretno vsedem na kolo v začetku sezone, recimo pozimi na sobnem kolesu teh problemov nimam, ker je drža bolj pokončna... vsaj predvidevam da zaradi tega.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Primus pravi:

Sem poskusil tudi drugje okoli Ljubljane, pa žal nič ne pomaga, ker se to dogaja povsod. BTW, po kakšni logiki pa lahko sklepaš, da so taki vozniki le na tej trasi in predvsem, da obstaja predel (okrog Ljubljana) kjer so vozniki popolnoma drugačni od vseh ostalih?

Po mojih izkušnjah je najbolj nevarna cesta Ižanka,to te folk prehiteva 100 km/h + na 10 centimetrov,prehitevajo v škarijce...dejansko sem enkrat razmišljal,če bom sploh živ prišel do Iga
crazy1.gif
...
Priporočam smer proti Grusuplju,Trebeljevo,Litija,itd...nisem imel nikoli problemov (čeprav ni pravila,se povsod lahko najde norec,ki te zbije...)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Torej ti dokaži, da razumeš zakonodajo in napisano in kamero na kolesu uporabljal v okviru zakonsko dovoljenega in upoštevaj to tudi pri javni objavi fotografij. In ne bluzi z nekimi pokroviteljskimi nasveti in izmišljenimi razdaljami. Če bi to veljalo, potem enoslednih vozil ni možno prehitevati drugje kot na magistralkah. Tja pa kolesar, ki ima kaj v glavi, sploh ne zaide.
Pa zapomni si, cesta ni igrišče.
smirk-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
Delaj na hrbtu (mislim da ga ojačaš)...namesto fitnessa raj kak boot camp itd da si voden kako pravilno delat itd
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Torej ti dokaži, da razumeš zakonodajo in napisano in kamero na kolesu uporabljal v okviru zakonsko dovoljenega in upoštevaj to tudi pri javni objavi fotografij. In ne bluzi z nekimi pokroviteljskimi nasveti in izmišljenimi razdaljami. Če bi to veljalo, potem enoslednih vozil ni možno prehitevati drugje kot na magistralkah. Tja pa kolesar, ki ima kaj v glavi, sploh ne zaide.
Pa zapomni si, cesta ni igrišče.
smirk-1.gif

Še dobro, da imaš ti dovolj v glavi!
priden.gif


Glede nasveta "Pa zapomni si, cesta ni igrišče.": Res je, tudi jaz to vedno omenim sinu in vnukinji.

Primus OUT
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Glede bolečin v hrbtu: izrabi vsako ravnino, da se vzravnaš na kolesu.

Glede prehitevanj v škarje: Tudi mene take trapaste poteze močno podražijo. Zanimivo je pa to, da imam tako na kolesu kot v avtomobilu slabe izkušnje s takimi vozili, kot jih imaš na sliki.