Peugeot 308SW avtomatski

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
da še nekaj napišem o avtomatiki - ni robot, je, kot je bilo večkrat napisano, aisin. robot je v določenih primerih prisoten zgolj še pri Citroenih ... in prodajalka mi je rekla, da če pač stranka želi menjat olje, ne vidi razloga, da ji pač ne bi zamenjali, seveda ne v smislu garancije, ampak rednega servisa.

Prodajalka ti lahko ob nakupu vozila obljublja marsikaj, samo da kupiš
grin1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tejc007 pravi:
Je že kdo preizkusil tole ponudbo ročni vs avtomatski? Kako je s temi njihovimi avtomatskimi menjalniki in na splošno s to karavansko različico glede vožnje in vsega kar spada zraven.

V prejšnji službi sem imel na voljo nek tak Peugeotov karavan, z njim sem prevozil nekih 2000-3000km. Motor je bil se mi zdi 2.0l. Avtomatika mi je bila kar všeč, zelo podobna ameriškim aut. menjalnikom, menjanje mehko brez cukanja, narejen za udobje in po potrebi dovolj odziven za prehitevanje.

Tole o ne menjavi olja v aut. menjalniku pa ne morem verjet, da še vedno obstajajo ljudje, ki trdijo takšne blesarije in to celo na uradnih servisih. Ja fak no! Saj ni čudno, da se potem folk boji avtomatskih menjalnikov, ker vse crkne.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:Saj ni čudno, da se potem folk boji avtomatskih menjalnikov, ker vse crkne.

Recimo jaz sem eden izmed takih. Takoj bi spet imel avtomatika, ali od PSA ali od VW...., samo kaj ko pri nas ne nekih zanesljivih serviserjev.

Zadnjič mi je vodja neke servisne delavnice razlagal, da:
- bi v ZDA izpadel glup, če bi pri njih kupil vozilo z ročnim menjalnikom, saj se avtomatski načeloma ne kvarijo (pa tudi če se, so stroški popravila do 500 USD)
- pri nas si glup, če kupiš vozilo z avtomatskim menjalnikom, saj so stroški pri pokvarjenemu menjalniku lahko takoj 3k EUR do 5k EUR

V celoti mu verjamem saj vidim, da je v praksi res temu tako
crazy1.gif


Zato furam ročni menjalnik in imam načeloma mirno dušo ter ponoči spim
zmaga.gif
 

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Ali ima ta aisin avtomatski menjalnik tudi mercedes? B200 sem vozil in je tekel zelo gladko, 7 prestav. Koliko prestav ima ta v peugeotu? Se opravicujem ce je primerjava z merco neprimerna. Je bilo pa recimo pri parkiranju kar nekajkrat tako da malo cukne, medtem ko slisim da tule pri peugeoju tece vse bolj gladko pri parkiranju recimo. Ima kdo kake informacije glede tega. Sicer pa cakam testno voznjo, pa potem lahko se sam kaj povem.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
najbrz bom rekel prvo pametno v tej temi! MB ima svoje avtomatike in so top. najbolj zanesljivi. pri top znamkah obstajajo se avtomatiki koncerna ZF in GM. japonski aisin pa vgrajujejo vse od fiata naprej in so neka srednja zalost. potem pridejo po zanesljivosti dvoskopcni in robotizirani.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Pred desetletjem imel japonskega avtomatika.
Ker je bil avto star, uvozen, prevozenih 200kkm po stevcu in najbrz se kaj podlage sem zelel menjati olje v menjalniku. Mejl na pooblascen servis.
Ni problema. Cena taka, tako olje, in cca 6 litrov. Potrdim.
Pripeljem na servis in "svetim" v blizini. Iz menjalnika iztece dobra dva litra olja. Wtf kje je ostale stiri litre olja. Pa ne da sem kupil avto z 1/3 olja v menjalniku. V menjalnik nalije 3 litre olja. Pridem domov, preverim, vidim da je skoraj liter olja prevec. S tezavo ga preko sibke spravim ven ker se mi ni dalo zajebavat in hoditi nazaj k salabajzerjem. Takrat sem tudi spoznal nekaj ljudi ki so imeli tezave z avtomatskimi menjalniiki. Malokdo je prisel ceneje kot z jurja evri popravila skozi. Vsaj pri tistih redkih maherjih ki v slo obvladajo menjalnike (in posledicno racunajo lepe tarife, ker pooblasceni so pa se precej drazji).
Naj hrabiamol napiše izkusnjo s popravilom menjalnika na nemskem vozu. (ne berem ga vec tukaj pogosto, razen ce je pod drugim nickom). In ja, takrat sem moral imeti avtomatika (imelll sem ga cca 4 leta), sedaj se pa spet trpim s klasiko. Je pa res da je bil tisti avto vreden manj kot karsnokoli popravilo menjalnika. Ce bi odpovedal menjalnik, bi sel samo se na odpad. Ni odpovedal, na koncu sem ga prodal za eno plačo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:

smo se pa narobe razumeli - me ne skrbi LCD zaslon, bolj me skrbi vse tisto, kar je za LCD zaslonom. se pravi neko računalo. na katerega je pač vezano preveč stvari in če crkne ta računalnik, ne vem, kako je z avtom. se strinjam, mogoče nekomu to izpade paranoja, meni zgolj pameten razmislek. konec koncev, tudi če je treba zamenjat samo LCD, se grem stavit, da ne bo poceni. če bi crknil cel računalnik, pa še več.

Tako računalo ima praktično vsak avto, LCD gor ali dol ...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tejc007 pravi:
Je bilo pa recimo pri parkiranju kar nekajkrat tako da malo cukne, medtem ko slisim da tule pri peugeoju tece vse bolj gladko pri parkiranju recimo. Ima kdo kake informacije glede tega.

O kakšnem cukanju pri parkiranju govoriš, ne razumem. Lahko malo bolje razložiš?

A govoriš o cukanju pri pretikanju iz D v R in obratno? To je normalno, se pa to včasih čuti bolj, včasih pa sploh ne. Je pa vse to tudi malo odvisno od menjalnika do menjalnika in od avta do avta.

Je pa mene pri Peugeotu motilo, da je je nekoliko cuknil pri speljevanju. Pri mojih avtomobilih sem navajen, ko spustim zavoro se avto že sam premika zaradi navora in potem s pritiskom na gas samo še pospešuje. Pri Peugeotu pa je avto obstal na miru in se premaknil šele, ko sem pritisnil gas in to kar malo na trdo, kot bi rahlo zavore blokirale in potem takoj spustile. sicer je vse skupaj malenkost čutiti pa vendar je mene vajenemu čisto mehkega speljevanja to malo motilo. Ne vem pa zakaj je to tako pri Peugeotu. Gre morda za kakšno avtomatsko zavoro?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.337
3.432
113
mogoče kakšen hill holder nagaja.

Saj pri VW z ročnim menjalnikom je isto če ne pohodiš gasa
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
sixpower, novi 2008 z avt. menjalnikom počne točno to...sam se počasi premika naprej, ko spustiš zavoro, tudi v klanec se začne premikat, a šele po nekaj sekundah, dokler drži "avtomatska ročna" pa pač stoji na mestu. Potem pa počasi leze naprej.

Torej če koga kaj zanima o konkretnem avtomatskem menjalniku, v pežoju, novem, 6 stopenjskem, naj kr pove, lahko iz prve roke potrdim
smile-1.gif


PS, mi smo zaenkrat vsi navdušeni, top shit tehnologija je to, ni šanse da kupim še kdaj avto brez avtomatika.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Mogoče so meni rekli brez davka
evil.gif
grin1.gif

Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
in prodajalka mi je rekla, da če pač stranka želi menjat olje, ne vidi razloga, da ji pač ne bi zamenjali, seveda ne v smislu garancije, ampak rednega servisa.
Kot ti je syler napisal: takšne stvari se pogovarja s sprejemnikom oz. mehanikom in kot izgleda na njegove izkušnje, rabiš še pisno potrditev
wink-1.gif
.
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Točno to, če bi menjalnik znotraj garancije in recimo enkrat po opravljeni menjavi olja odpovedal, bodo zagotovo trdili, da je to posledica nepooblaščene menjave olja.
bonk.gif
Kot omenjeno, sam jim tudi v sanjah ne bi omenjal, da je bilo olje zamenjano
wink-1.gif
, baje.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
sealed for life pri avtomatikih je seveda nateg, ki ga v Eu kupci iz nekega butastega razloga mirno požrejo.

Razen če proizvajalci mislijo da bo lastnik vozilo po 200k km prevoženih odpeljal v razgradnjo.



https://www.alter.si/tabla/show...e=0&fpart=1
prvi post in protislovje Eu uradnih servisov
Kamele0N je dal nekaj linkov na debato o menjavi olja po svetu pri dotičnih menjalnikih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Ne po dvesto ampak naslednji dan/km po preteku garancije. To je cilj proizvajalcem in politikom, samo tako se lahko dvigne poraba in BDP posledicno.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Treba je pogledati servisna navodila. Pri večini modernih menjalnikov je oljno polnjenje trajno. Kar pa ne pomeni, da niso predvideli tudi možnosti menjave.
Recimo Toyota hibridi, menjava olja ni predvidena pri normalni uporabi. Če pa gre za vozila, ki delujejo v težkih razmerah, pa servisna navodila omenjajo tudi menjavo olja v menjalniku na vsakih 160.000 km.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Kot omenjeno, sam jim tudi v sanjah ne bi omenjal, da je bilo olje zamenjano
wink-1.gif
, baje.

Torej si tudi ti tak, da od drugih priackujes, da so iskreni in povedo vse v detaijle, sam pa bi zadeve, ki lahko vplivajo na drugacno razlago, kar raje zamolcal?
grims-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Recimo Toyota hibridi, menjava olja ni predvidena pri normalni uporabi. Če pa gre za vozila, ki delujejo v težkih razmerah, pa servisna navodila omenjajo tudi menjavo olja v menjalniku na vsakih 160.000 km.

O kakšnih težkih razmerah je govora? Je morda v samih navodilih posebej definirano, kaj spada pod težke razmere?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Torej si tudi ti tak, da od drugih priackujes, da so iskreni in povedo vse v detaijle, sam pa bi zadeve, ki lahko vplivajo na drugacno razlago, kar raje zamolcal?
grims-1.gif
Ne, nisem takšen.
Ko pa proizvajalec namerno predpisuje neustrezno vzdrževanje in s tem dejansko uničuje neko komponento zato, da mi bo lahko po poteku garancije prodal komplet novo, se zadeva ustavi. Poleg tega pa tudi ne omogoča, da ustrezno vzdržujem komponento pri njemu na LASTNE stroške (preberi si sago Slyerja, ko je hotel plačati za zamenjavo olja na pooblaščencu, pa mu tega niso hoteli/znali narediti). In še za posladek: pokanje v avtomatiku je normalno
hysterical-1.gif
.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
sej isto je pr beli tehniki, zabavni elektroniki, strojih, babi pa še čem. tut ne vem zakaj bi eno gajbo fural 20 let, amaš tut tv črnobel pa reglo v žepu?
grims-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
sej isto je pr beli tehniki, zabavni elektroniki, strojih, babi pa še čem. tut ne vem zakaj bi eno gajbo fural 20 let, amaš tut tv črnobel pa reglo v žepu?
grims-1.gif
Ja, točno tako. Kdor ne zamenja avta, babe, pa stanovanja na 3 leta, nima kaj po tem svetu lazit.
nahrung002.gif