Nakup "AMERIŠKEGA" hladinika (nasveti in mnenja)

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Stari hladinik počasi spušča dušo. Želja je sedaj po t.i. "ameriškim" hladilnikom.
Za SAMSUNGA sem slišal, da je nekako stopnico višje od ostalih
sprasujem se.gif

Nekako sem gledal tegale:
SAMSUNG

Nekako do 1200-1300 bi se lahko stegnil......
uf-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.855
3.372
113
40
Lj
Koliko let smo torej za Američani, kdaj je pri njih ta hladilnik postal popularen?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Super tema,upam da tudi jaz dobim idejo, ceprov moram rečt da mi je izbran model kar simpatičen,pa skoraj 50% cenejsi od podobnega Siemensa ki sem ga imel v mislih.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz osebno bi raje kupil 2 navadna in na enem spremenil odpiranje vrat, pa verjetno še manj pokurita od enega takega samsunga. Kar sem jih jaz gledal so bili vsi nepraktični, energetski razred pa tam nekje Z do Ž. Pa še dimenzije čist nekje iz riti potegnjene, da nikamor ne paše.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ze ze. Sam ce bos dobro prebral nejgov POST, bos videl da "imajo zeljo". Podobn k pri avtomobilih. Folku je vseen ce pije 20 litrov. To hoce met. To so custveni nakupi.
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Praši Sevljeta...ti bo daleč največ znal povedat kaj se splača v tvojem budgetu.
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz osebno bi raje kupil 2 navadna in na enem spremenil odpiranje vrat, pa verjetno še manj pokurita od enega takega samsunga. Kar sem jih jaz gledal so bili vsi nepraktični, energetski razred pa tam nekje Z do Ž. Pa še dimenzije čist nekje iz riti potegnjene, da nikamor ne paše.

Tale je Energijski razred: A+ (A-20%)
rolleyes-1.gif
Letna poraba cca 422 kW/h...

Sedaj imamo zamrzovalno skrinjo, ki porabi cca 250kW/h plus hladilnik....300 kW/h. Skrinjo je napol prazna
redface-1.gif


Za LIEBHERR pa.....
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Praši Sevljeta...ti bo daleč največ znal povedat kaj se splača v tvojem budgetu.

poznam ja, čakam, da se kaj oglasi v tej temi, saj kolikor sem razbral kar nekaj članom pomagal in ponudil precej konkurenčne cene...pa sploh svetovati zna....
nahrung002.gif
 
za te šolde bo kriza...samsungi znajo biti okej, menda pa znajo smrdet znotraj (tko sm prebral), pa dokaj potratni so. Maš sicer 10 let garancije na invertni kompresor (digital inverter). poraba se da nekoliko zmanjšar če nimaš ledomata oz če ledene kocke delaš v predalu in če nimaš glih hlajene tekoče vode

liebherr je okej, sam morš gledat tuja tržišča (nemčija, avstrija), so pa cenovno verjento nad tvojim budgeotom. Oz splača se ti poiskat vse modele, ki se ti zdijo zanimi, vpršat v merkurju kolk stanejo in potem vidiš kaj in kako. cene pa zveš v roku parih dni
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni se zdi tak USA style hladilnik en ogromen FAIL.

To je nek slab ponaredek ameriškega stila, tam majo pač dva hladilnika enega zraven drugega, če je malo lepša bajta ima 1,5m širine od tal do vrha omaric hladilnik in ne to foro z dvojnimi vrati na 80cm širine. Meni se zdi izredno nepraktičen, priporočam če že, da pogledaš "francoski" style.

Sklanjat se nekam notri na ene ozke poličke...
confused-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni so podobni velikim avtomobilskim kravam od avtov, velik, napihnjen, notri pa placa povsem enako kot v enem cliotu. Jebeš to.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tesnilo je izjemno nerodno, izolirani so obupno debelo in meni so bili takrat ko so starši kupovali takoj mega fail. Oče je potem še sanjal tisti french style, pa je bil tudi potem razočaran ob pregledu ponudbe v živo.

Pač je želel led oz. ohlajeno pitno vodo.
 
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Tesnilo je izjemno nerodno, izolirani so obupno debelo in meni so bili takrat ko so starši kupovali takoj mega fail. Oče je potem še sanjal tisti french style, pa je bil tudi potem razočaran ob pregledu ponudbe v živo.

Pač je želel led oz. ohlajeno pitno vodo.

ohlajeno pitno vodo dobiš pr samsungu širine 60 cm, globine nekaj čez 70..gledano par dni nazaj. Drgač pa če iščeš hlčadno vodo + led kupiš klasičnega sam da je šrina nad 60. Ponavadi okrog 70 itd....
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik UniqUser pravi:
Stari hladinik počasi spušča dušo. Želja je sedaj po t.i. "ameriškim" hladilnikom.
Za SAMSUNGA sem slišal, da je nekako stopnico višje od ostalih
sprasujem se.gif

Nekako sem gledal tegale:
SAMSUNG

Nekako do 1200-1300 bi se lahko stegnil......
uf-1.gif
Samsung pa res ni pojem za hladilnike, ... Kolikor vem je za hladilnike kupil Poljsko Amico???
confused-1.gif