Garmin Fenix 3, Suunto Ambit 3, Polar V800

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Spopad najvecjih. Katerega vzeti? Zakaj? Polar slab gps, najboljse algoritme za belezenje dnevnih aktivnosti, Suunto je made in finland, ostalo povprecen med tema dvema, Garmin odlicen gps, najlepsi, se drazji od ostalih dveh, dvojka je vcasih zmrzovala in je bil potreben reset.

Malce nerodno je, ker je sicer po spletu dosti testov (ja tudi rainmakerja spremljam) ampak nihce ne izpostavlja nekih slabosti. Forerunner 920 me ne zanima.

Polar


Suunto


Garmin
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Spopad najvecjih. Katerega vzeti? Zakaj? Polar slab gps, najboljse algoritme za belezenje dnevnih aktivnosti, Suunto je made in finland, ostalo povprecen med tema dvema, Garmin odlicen gps, najlepsi, se drazji od ostalih dveh, dvojka je vcasih zmrzovala in je bil potreben reset.

Malce nerodno je, ker je sicer po spletu dosti testov (ja tudi rainmakerja spremljam) ampak nihce ne izpostavlja nekih slabosti. Forerunner 920 me ne zanima.

Trenutno imam Ambita in Fenixa 3, Polarja ne poznam.

Ambit se mi je prvič zameril že ko sem ga kupil in so obljubljali, da bo podpora zanj še leta, pa so jo ukinili že čez par mesecev. Druga zamera je bila lani, ko je bil Movescount nedostopen kar nekaj tednov. Tretja zamera je prišla z Ambitom 3, ko so vanj vgradili samo še podporo za BT zunanje senzorje. Ves čas pa me je motila štrleča GPS antena, ker zaradi nje uporaba Ambita kot vsakodnevne ure ni bila prav udobna.

Ko so se pred par meseci pojavile fotke Fenixa 3 sem se odločil, da jo vzamem, za vsako ceno. In sem jo (prvi v SLO) in mi ni žal! Ura je nenormalno lepa https://apps.garmin.com/en-GB/devices/fenix3/apps , ...

aja, pa baterija zdrži res dolgo - samo ura (+višinomer, +barometer, + kompas, + termometer) skoraj 6 tednov, z nonstop vklopljenim BT in povezavo s telefonom, en teden in z GPSom (sekundni odčitek) vsaj 20 ur.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
No, sedaj malo mešaš hruške pa jabolka... Če že primerjaš primerjaj Ambit3 in Fenix3, ne pa s prvotnim ambitom, ki je praktično čisto druga ura kot A2 in A3.

In glede moovescounta ne vem kje je bilo par tednov, pa jo uporabljam dnevno. Bil pa je večji izpad, se mi pa zdi da ni trajal dlje kot en teden.

Je pa res, da je fenix3 lepa, sploh tale kovinska, vendar če zraven vržeš tadrago safirno Ambit3 take razlike spet ni več... Glede antene imam pa raje natančnost, kot pa lepoto hehe, konec koncev gre za športno uro. Aja, pa sam jo večkrat nosim po teden ali več skup, pa nimam nobenih problemov (a2).

Barvni zaslon pa je meni prej minus kot plus pri uri v športne namene...
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pisal sem Ambit vendar pa sem vmes imel tudi A2, ki pa v primerjavi z A1 ni bil prav noben napredek, par funkcij več in oblikovno se vedno zgrešen. Pa sem Suunto fan že dolga leta se vedno imam Core, A1 in D4. Tako da morda mešam 2 vrsti jabolk nikamor pa ne hrušk in jabolk !

Tudi glede cene si udaril mimo cene safirnih in nesafirnih A3 in F3 so popolnoma primerljive, res pa je da je tvoj polovični A2 cenejši

Glede natančnosti sem pa zapisal da sta moj A1in F3 enako natančna in A3 bi nič boljši
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Kako je z odzivnostjo F3? Na netu se najdejo primeri, ko je zmrzoval in je folk ostal brez podatkov za celoten triatlon. Drug očitek je bilo zatikanje pri shranjevanju podatkov. Da menda traja in da je takrat ura neodzivna.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Imam jo Dober mesec in v vsem času niti enega problema, celo nasprotno, sinhronizacija gre preko BT in preko WiFi ali USB vedno in brez problema. Zaradi zapisov na netu jo redno arhiviram in za test sem izvedel Hard reset in jo obnovil tako , da sem nanjo skopiral celo strukturo imenikov kot sem jo snel dol iz ure in vse je bilo kot prej.
Ker veliko potujem mi je pomembno da na uri sami lahko izvedem 99% nastavitev in imam dostop do njenih datotek celo preko USB OTG, kar je pri Ambitu se vedno utopija. Že dve leti napovedujejo APK za Androida pa je še vedno ni, tista za iNaprave pa tudi ni bogve kaj.

Skratka, F3 je vsaj korak ,če ne dva pred Ambitom. Res ima nekaj porodnih težavic a mene ne motijo, so prednosti pred Ambitom veliko večje
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Zdajle ste se pa kar malce razpisali, pa glih suunto a3 sem imel ze namen vzeti, ker nisem nasel zadeve, ki bi odtehtala malce drazji garmin. Pa se slednjega delajo v tajvanu, a3 pa na finskem.

Fenixa 3 vem, da se da polniti na prenosni bateriji tudi med treningom, kako je z Ambitom3?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Zdajle ste se pa kar malce razpisali, pa glih suunto a3 sem imel ze namen vzeti, ker nisem nasel zadeve, ki bi odtehtala malce drazji garmin. Pa se slednjega delajo v tajvanu, a3 pa na finskem.

Fenixa 3 vem, da se da polniti na prenosni bateriji tudi med treningom, kako je z Ambitom3?

Res je, Ambiti so narejeni na Finskem (tako pravijo in tako tudi piše na njih), Fenix 3 (vsaj moj) pa je narejen na Taiwanu. F3 v SLO dobiš za 450 EUR, dvomim, da je A3 (z F3 je primerljiv peek) cenejši. Tudi A3 lahko polniš med treningom, teoretično, ker s tisto klipsno na roki pač ni mogoče športati, s podstavkom od F3 pa brez problema, kot si že verjetno pri Rainmakerju videl.

Glede finske kvalitete Ambita: pašček je poseben in na napravo paše samo originalen (najmanj 30 EUR), ki pa je zelo slabe kvalitete (razpokal v dobrem letu), tisti mali obroček, ki drži "višek" pasu (3 EUR) , ko je le ta zapet, pa ne zdrži niti 6 mesecev. In isto velja tudi za Suunto Core, ki pa v 8ih letih ni staknil niti ene praske, Ambit pa v 2 letih kar precej. Medtem ko na F3 lahko namestiš kakršenkoli univerzalen pašček. Želim le povedati, da pri izbiri ne računaj na to, da je Finska kvaliteta boljša of Tajvanske, vsaj pri Ambitih definitivno ni.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Aha, torej ni vec suunta iz casov modela vector, kar malce otezil si mi zadevo. Bom vsekakor gledal za garminom. Polar pa najbrz odpade na celi crti?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
No sam imam totalno nasprotne izkušnje kot Primus. Sem imel pred Suuntojem večinima Garmine, ki so bili vsi po vrsti več na servisu kot na roki... Da ne omenjam izgubljanja signala in čakanja po 10min, da je našlo prvi fix... Suunto je konkretno v uporabi leto pa pol in do sedaj ni bilo niti enega problema...

Je pa res, da so vsaj pri tejle tanovi F3 baje to odpravili, bo pa kaj več povedal Primus.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
No glede Garminov (vsaj 210) je tko:

- fino je sproti brisat loge potem ko si jih že naložil na connect, da se vse skupaj preveč ne baše

- pa urco si vedno vklopim par 100 m preden se pripeljem na izhodišče, tako ima vedno pravo pozicijo že najdeno
zmaga.gif
 

Dulle

Pripravnik
12. dec 2013
35
1
6
Kaj pa Polar V800 v primerjavi z A3 in F3? Dobre, slabe lastnosti? Izkušnje s Polar Flow? Kje je najbolj ugoden nakup omenjenih ur?
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Kje pa se dobi pri nas F3 safirno verzijo? Na spletu je še nisem nikjer zasledil.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
No glede Garminov (vsaj 210) je tko:

- fino je sproti brisat loge potem ko si jih že naložil na connect, da se vse skupaj preveč ne baše

- pa urco si vedno vklopim par 100 m preden se pripeljem na izhodišče, tako ima vedno pravo pozicijo že najdeno
zmaga.gif


Lahko napišeš, kako sproti brišeš loge?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
No glede Garminov (vsaj 210) je tko:

- fino je sproti brisat loge potem ko si jih že naložil na connect, da se vse skupaj preveč ne baše

- pa urco si vedno vklopim par 100 m preden se pripeljem na izhodišče, tako ima vedno pravo pozicijo že najdeno
zmaga.gif


Lahko napišeš, kako sproti brišeš loge?

- levi spodnji gumb držiš 3 sec -> menu -> history

- hkrati stisneš oba desna gumba in te vpraša DELETE ACTIVITY? stisnes OK in jo zbriše; če jih je več te vpraša DELETE ALL? OK
tongue-1.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
No glede Garminov (vsaj 210) je tko:

- fino je sproti brisat loge potem ko si jih že naložil na connect, da se vse skupaj preveč ne baše

- pa urco si vedno vklopim par 100 m preden se pripeljem na izhodišče, tako ima vedno pravo pozicijo že najdeno
zmaga.gif


Lahko napišeš, kako sproti brišeš loge?

- levi spodnji gumb držiš 3 sec -> menu -> history

- hkrati stisneš oba desna gumba in te vpraša DELETE ACTIVITY? stisnes OK in jo zbriše; če jih je več te vpraša DELETE ALL? OK
tongue-1.gif



Najlepša hvala, uredil.
nahrung002.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
debata zakljucena, imel sem priloznost dobiti fenixa 2 za res dobro ceno, novega cca 280eur. ampak na koncu vzel kar polar m400. za razliko pa tamalemu novo kolo lahko kupim.
grin1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
ksz:

Morda kdo ve, kje lahko v živo pogledam vse tri modele Garmin Fenix 3? Razmišljam, da bi kupil, pa bi rad prej v živo vse tri opcije videl.