Firefox - zaznamki

kajvos

Pripravnik
10. sep 2009
146
1
18
Moram ponovno naložit Firefox, ( začel si je nekaj izmišljevati ) bojim se, da mi bodo izginili zaznamki. Kako jih prenesti na novo - oziroma se dajo kje shraniti ?
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Ponovno nalaganje je skrajni ukrep, tule imaš nekaj idej, kako zadevo rešiti manj boleče: klik

Če ne bo šlo pa si poglej navodila za backup zaznamkov

Lahko pa tudi uporabiš Firefox Sync, ki bo poskrbel za hranjenje zaznamkov na strežniku in jih boš lahko uporabljal na več napravah (če jih imaš)
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Skopiraj vsebino mape, ki jo najdeš v "c:uporabniki/imeuporabnika/appdata/roaming/mozilla/firefox/profiles/7clfg8z8.default"
in jo prilepi v novi ff.
Tako se ti prenese popolnoma vse v novi ff vključno z gesli in certifikati.
Mapa "7clfg8z8.default" ima lahko drugo ime.
Če izbrišeš oziroma izrežeš in nekam shraniš vse kar je v mapi "profiles" in nato zaženeš ff boš imel popolnoma svežo namestitev.

Appdata je skrita mapa za dierkten dostop vpiši v iskalno vrstico
%appdata%/mozilla/firefox/profiles/
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Pa kaj te vsi komplicirate s tem Firefoxom. Tako kot je že rečeno, za FF obstaja zelo dober program MozBackup
cheer.gif
. Če pa želiš samo zaznamke , pa jih enostavno shraniš na ključek. Greš lepo pod zaznamke izbereš prikaži vse zaznamke. Potem imaš zgoraj opcijo uvozi in arhiviraj.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
da ne odpiram nove teme....


kako se znebit "bing" spletnega iskalnika in domače strani v FF...meni sploh ne rata
frown-1.gif

lahko vse naštimam, spremnim in deluje...ampak samo do prvega restarta računalnika, otem je pa spet vse nazaj...
bonk.gif

v IE sem se ga znebil, v FF pa ne morem...popizdu bom
confused-1.gif


imam WIN 8.1...
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
tam ko imaš vrstico za vpisovanje naslovov imaš še en okenček kjer so privzeti brskalniki zdaj trenutno praviš da imaš 'bing' klikni na njegovo ikono kjer se ti pokaže spustni meni kjer so vpisani iskalniki spodaj v meinu imaš 'upravljanje iskalnikov' klikneš nanj se ti odpre dodateno okno kjer imaš vpisane brskalnike zdej pa klikni na ikona googla da jo označiš zraven imaš pa komande premakni gor premakni dol ti jo premakni gor tako da je ikona na vrhu. Ta 'bing' pa pol zbriš in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Hvala, ampak to ni to kar iščem
frown-1.gif
...mogoče sem se nerodno izrazil....

meni vsakič ko restartam oziroma ugasnem in ponovnoo prižgem računalnik, v FF vsili Bing (iskalnik) kot domačo stran...

če računalnia ne ugasnem, nastavitve osanejo take kot sem jih jaz nastavil....
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
hvala za odgovor....
wink-1.gif


gremo še enkrat od začetka...

nastavim domačo stran www.google.com....IN TO JE OK...
smile-1.gif


takoj, ko računalnik ugasnem ali samo restartam, se mi ta nastavitev podre....usili mi drugo domačo stran in to je iskalnik Bing....podre mi tudi nsavitev kaj želim da se zgodi ob ponovnem zagonu FF....vedno nastavim zadnje odprte strani, on mi vsili domačo stran in to je iskalnik Bing....

mogoče je tole pomemben podatek....nastavitve iz prejšnjega računalnika sem prenesel z MozBackup...po nasvetu iz te teme...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Odstrani Bing in vse druge brskalnike iz zaznamkov, odstrani ga tudi iz --programov--odstranjevanje in spreminjanje programov-- to je važno in tega nisi storil zato se ti vsiljuje.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
med zaznamki in med iskalniki sem ga že prej odstranil....

ne razume pa tole " odstrani ga tudi iz --programov--odstranjevanje in spreminjanje programov-- "? med katerimi programi? med programi v računalniku (start-programi...) ga ni....v FF ga pa tudi nikjer ne najdem....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Meni pa FF neprestao dodatno zaganja Flashplayerplugin. Zdaj jih imam npr. odprtih 7, če računalnik ostane čez noč prižgan in je odprt FF, je tudi prek 20x zagnan. Potem moram ugasnit računalnik ali ročno zapirat Flash.

Na novo sem naložil FF vse je isto.

Hvala za pomoč
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
res je...
cheer.gif


"skrit " je bil pod programov Search protect izdajalca CONDUIT....zato ga nisem našel....

zdaj se mi ne vsiljuje več...
cheer.gif



hvala vsem za pomoč...me je pa pošteno namatral...
bonk.gif