Thunderbird - Gmail in geslo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Zadnje čase mi google na nekaj dni teži, da moram vtipkati geslo za mail v Thunderbird odjemalcu. in pol odtipkam geslo, potrdim na telefonu in dela...

Pa kliknem, da naj si zapomni določilo, da je Thudnerbird moj odjemalec, pa kar vedno znova isto sprašuje in isto klikam.

Ko grem na google account, je thunderbird med zaupanimi aplikacijami....

kako bi to še lahko rešil?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Na Gugiju je težava z dvojnim preverjanjem. Na mojem abaku W7 sem nastavil in dela.
Na ženinem prenosniku , tudi W7 pa nekaj časa dela, in se ponovi težava. Nisem hotel stalno popravljat, zato sem nastavil za Outgoing server Arnes.si, ker ta mail še uporablja.
Tako odpošilja pošto prek Arnesa, sprejema pa prek Gmaila. :rolleyes:
Na tablicah in telefonih, dela normalno.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Žena ima dva email računa. V Thunderbirdu je nastavljeno pošiljanje prek Arnesa. Nima to veze z gmailom. To opravi Thunderbird. Sprejema pa prek gmaila. Na tablici in telefonu je vse z gmailom. Arnes emaile tudi lahko bere pod All emails.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Žena ima dva email računa. V Thunderbirdu je nastavljeno pošiljanje prek Arnesa. Nima to veze z gmailom. To opravi Thunderbird. Sprejema pa prek gmaila. Na tablici in telefonu je vse z gmailom. Arnes emaile tudi lahko bere pod All emails.
Thunderbird je odjemalec, Arnes pa v tem primeru SMTP strežnik, preko katerega pošiljaš maile iz domene gmail.com.