Je morda na Alterju kakšen poznavalec impresionizm

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Ne bereš mojih odgovorov? Zakaj potem odgovarjaš nanje?
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Najprej bi me zanimalo, kaj pomeni tale oznaka na zadnji strani slike:
še vedno nisi napisal kaj bi te še zanimalo. no ko jaz rečem "najprej" potem še sladi "naprej"... sem pač sodil po sebi... se globoko opravičujem. potem ne prodaš slike?

Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Če rabiš drva, je kubik bukovne 65€, zakaj bi dajal 35€ za štiri spokane lajšte?
bukova drva niso art...
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Lej - slika ni vredna nič. Okvir je spokan in po tvojih besedah nikakav.
Torej, zakaj bi kdorkoli dajal za reprodukcijo slike praktično brez okvira kaj več, kot za pir ali kofe?
confused-1.gif

To je isto, kot bi Kloshar za rolex, ki sem mu ga ponujal, če pride na piknik (ki je medtem žal odpadel
frown-1.gif
) več, kot sem jaz dal zanj, torej 5$.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ampak res! V nasih koncih je bukovna po 55€ kubik.
kje so tvoji konci? dejansko bi res potreboval nekaj drv. samo se bojim da so tvoji konci daleč in da je prevoz potem preveč.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Ne skala, ne prodajam slike. Res sem napisal, da me najprej zanima tista oznaka. Kar pa ne pomeni, da jo mislim prodati. Se opravičujem, ker me je zanimala kakšna informacija o več kot 40 let stari zadevi, ki je ležala zapuščena. Na netu nisem našel nič, zato sem vprašal tu. Glede na tvoje odgovore, onslova, ali kaj je že tisti bebec, ter po novem abrahamovih (najprej je deloval resno in prijazno) mi je že zelo žal. Sarkastično (pa mu ne zamerim glede na vaše bedarije) se vam je pa pridružil še notranjc. Najbolje, da se vse skupaj zbriše neandertalci.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Ok, rekel si, da nisem resen in prijazen. Povsem resno sem ti povedal, kaj in kako s sliko.
Jaz imam doma kopijo slike iz 19.! stoletja, pa mi je zaprisezen cenilec rekel, da slika ni vredna več, kot stane farba na njej. Edino vreden je bil načičkan, izrezljan okvir. In tako mnenje sem podal tudi sam glede tvoje slike, sam nekako mi ti ni uspelo dotajčat, kakšna je realna vrednost. Še vedno imaš možnost, da sliko neseš k strokovnjaku.
In nas potem, prosim, obvestiš o strokovnem mnenju. Če se bo za 10% razlikovala od moje ocene, sem pripravljen sliko odkupit po ekspertni oceni.
smile-1.gif
.
Veš pa, po tej temi, precej več o svoji sliki, kot se ti je sanjalo prej.
Tko da hvala za sodelovanje in lep pozdrav!

@Notranjc: kolk je pol prevoz?
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Draga drva mate, glede na to, da ste sred hoste..še pri nas nižincih so cnej--zdej pa nazaj na sliko oz. reprodukcijo, ker Galči živčnega dobiva.
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Za prevoz nimam pojma. Se jih pa menda čez mejo, Prezid (Gorski Kotar) dobi se ceneje. Lahko povprasam malo, če te resno zanima.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Draga drva mate, glede na to, da ste sred hoste..še pri nas nižincih so cnej--zdej pa nazaj na sliko oz. reprodukcijo, ker Galči živčnega dobiva.
smile-1.gif

Kako ne bom dobil živčnega, če sem želel vedeti kaj pomeni oznaka na zadnji strani neoriginalne slike (sem sam povedal, da ni original), potem pa pride skala ven z idejo o prodaji te kopije, o poplačilu neobstoječih kreditov, o ceni bukovih drv, o ceni prevoza drv po Sloveniji. Na koncu pa notranjc doda še hrvaška drva zraven.
10.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.982
5.406
113
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ampak res! V nasih koncih je bukovna po 55€ kubik.
Prekleti dumpingarji!
jezen.gif


Kolk je prevoz na Gorenjsko?
smile-1.gif

Pa ne sam to...pri njih je kubik= 1m3

Pri vas pa gorenjski kubik= 0,75m3
bonk.gif
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Gal,oprosti ce te je moj odgovor uzalil.

Verjamem,da si zaradi kredita slabe volje in res ni lepo,da ti nisem pomagal.

Koliko kredita ti je pa se ostalo za odplacat?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Kako ne bom dobil živčnega, če sem želel vedeti kaj pomeni oznaka na zadnji strani neoriginalne slike

Piše Edizioni Beatrice. Ne vidi se še "D'Este". Edizioni Beatrice D'Este naj bi bil založnik v Milanu. Ne vem, če obstajajo še (spletne strani ne najdem), so pa "harali" v 50ih - predvidevam, ker se na netu da kupiti njihove izdelke (slike in knjige o umetnosti) iz tega obdobja.

Dama s piktogramčka pa je:
http://en.wikipedia.org/wiki/Beatrice_d'Este

ps: o umetnosti nimam pojma, zgornje podatke sem našel s pomočjo photoshopa in interneta
wink-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Me žalosti, da si užaljen, šimpanz.
grin1.gif


Zate pa vemo, da nekaj pa vendarle obvladaš in to je 'cuzanje banan', mogoče bi ostal pri tem, da ne boš spet užaljen.
priden.gif


@goba - nisem umetnostni zgodovinar, doma imam pa mona liso, boljšo od originala, saj se vidijo tudi mozolji.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Ha,ti pa znas cloveka zabiti.


Kaj pa kaj drugega,razen pubertetniskega namigovanja na f.uk,pa ne spravis skupaj?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Šimpanzu, ki je tako zabit, da še ni pogruntal, da se da mobilni telefon tudi izklopiti ali ga celo ne imeti, kaj drugega niti ne kaže pisati.