Strpni Slovenci

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
http://www.rtvslo.si/slovenija/slovenski-nepremicninarji-diskriminirajo-srbe-in-makedonce/313790

Citat:
V Sloveniji so tretjini „nedomačinov“ najemodajalci odrekli stanovanje, najslabše pa so jo odnesli ljudje, ki izhajajo iz nekdanje Jugoslavije, kar kaže na razširjenost diskriminacije v vsakdanjem življenju, je za MMC opozoril zagovornik načela enakosti Boštjan Vernik Šetinc, ki je sodeloval pri projektu »Actright«.

Z metodo primerjalnega situacijskega testiranja so ugotovili diskriminacijo pri poskusu najema stanovanja v 13 od 40 poskusov, kar je 32,5 odstotka. V akciji so preverjali le ravnanje nepremičninskih agencij, menijo pa, da bi bil rezultat na trgu zasebnih ponudnikov še mnogo slabši.
Citat:
V tretjini primerov so agencije »tujcem« že vnaprej neresnično pojasnile, da je stanovanje "že oddano", ali pa so jih obravnavali bistveno slabše – tako da niso posredovale podrobnosti o stanovanju, nekateri ponudniki so bili do teh prosilcev zelo neprijazni in nevljudni, v nekaj primerih so omenili, da bo najemnina dražja – in sicer zaradi prijave prebivališča, so pokazali rezultati testa.
Še en dokaz, da je večina Slovencev shizofrenikov: ljubijo Jugoslavijo, Gučo, Sarajevo, Beograd, pojejo hvalospeve balkanskemu gostoljubju - dokler '-iæ' ne pride k nam.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Mogoče zaradi množičnih izkušenj neplačevanja najemnine, še manj skupnih stroškov, narejene škode na objektih in seveda nikakor ga iz nepremičnine vun spravit, ker se praviloma obešajo in vun vlečejo na nestrpnost, ko pa to sliši sodnik se praviloma userje u hlače in postopki se vlečejo v nedogled.
Po kakšnih 9ih letih, ko lastniku vendarle uspe izselitev, lahko namesto najemnine in povračila škode išče nadomestno stanovanje in če ga najemnik ne sprejme, je spet na začetku....
ne stotine, ampak tisoče primerov je .....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Sej to jst hocem skos v politiki dokazat.....faking jugonostalgiki
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Vsak ima pravico svoje stanovanje oddati komurkoli, če


Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:

Še en dokaz, da je večina Slovencev shizofrenikov: ljubijo Jugoslavijo, Gučo, Sarajevo, Beograd, pojejo hvalospeve balkanskemu gostoljubju - dokler '-iæ' ne pride k nam.

Mah to so itak počefurjene zgube, ki so manj vredni od najslabšega cigana, žal jih je pa med slovenceljni vsak dan več.

Drgač ima pa vsak pravico oddati ali neoddati stanovanje komur želi. Pa mislim, da tukaj ne gre za apriori proti ljudem, ki imajo korenine z Juga. Ena zgodbica iz prve roke. Pred leti smo iskali najemnika za garsonjero in za najem se je zanimalo nekaj parov. Eden od parov je bil nekje iz bivše juge, ne vem iz kje in na ogledu sta se obnašala precej primitivno brez vsakršnega osnovnega bontona v glavnem odurna osebka. Takim jaz ne bi oddal stanovanja in tako se je odločil tudi lastnik. Pomojem je zgodba povsod kar podobna.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:

Z metodo primerjalnega situacijskega testiranja so ugotovili diskriminacijo pri poskusu najema stanovanja v 13 od 40 poskusov, kar je 32,5 odstotka.
Ne en primer, 13.

Sicer pa tudi mene to ne moti - samo prosim, brez izgovorov alla 'jaz nimam nič proti pedrom, črncem, čefurjem' - bodi dec in priznaj. Tudi jaz stanovanja ne bi dal v najem homofobu, rasistu, ksenofobu itd.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
In v cem je problem, zato je rabil nekdo delat enketo in raziskave kar vemo ze tako ali drugace. In Slovenec ima pravico kot najemodajalec dajat stanovanje v najem komurkoli pac zeli in ce hoces ti oddati siptarju stanovanje ga pac oddaj.

Nevem zakaj skoz jebancije okol tega kdo je ksenofob, raisist, kdo obtozuje da nekdo ki krade je vrjetno na ic itd, pa sej smo v sloveniji in slovenija je nasa in zakaj bi mi nek klinac vsiljeval svojo logiko? Tujec ma da se prilagaja druzbi in je tiho ko mis, kar pa nasi cefurji niso, torej naj se gladko j-bejo v 3 p materine. In ja tudi vegradovci, prisel je sem delat, sedaj ni dela in naj ****** od koder je prisel. Kaj je tukaj nerazumljivega, a zdej ce dela 2 leti v gradbenistvu, mora pa tle zivet v senkanem stanovanju in jest se moram ucit njegovega jezika in zato ker nima slovenske druzbe ga mora na javni upravi razumet zaposlen in se ukvarjat z njegovim nazadnjastvom?

In ja ce Slovenec ni strpen, potem nevem kdo je da mu tkole spilajo bosno na domacem terenu ze 3. ali 4. generacijo zelo slabe asimilacije in cigansko seljacko kulturo svojih starsev ki jim je butasta Slovenija nudila mir pred svojo drago in milo bosno, srbijo in hrvasko ko jih je njihov temperament in kultura mlatila po glavah.
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Zato, ker smo v 21. stoletju in je precej žalostno, da se ljudi sodi po 'iæ-ih', kam kdo vtikajo svoj penis, kakšne barve kožo ima itd.

In posledice takšnega mišljenja so precej širše: če misliš, da narodnost/priimek/rasa/spolna usmerjenost določajo osebnost človeka, potem si plain and simple i.diot. In i.diotom primerna je tudi naša politika.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Hahahahaha, takoj ko sem videl novico na rtvslo sem prišel sem gledat če je strpni trol kravakonj odprl temo. Pričakovano! LOL!

Ciganom in južnjakom je pač bolj riskantno oddajat. Oče je nekaj časa oddajal stanovanja in toliko sranja ki ga je imel z njimi - od uničenih stanovanj, neplačanih položnic, groženj in drugega, ni imel nikoli s slovenci. Ciganu pa itak nikoli ne bi oddal ničesar. Hvala lepa, life is too short.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
To ti lahko zahtevas v ameriki, slovenijo pa ni gradila mesana kultura, ampak slovenski narod kateri je daljso zgodovino delal za drzavo in zdej mu bo vsak klinac pametoval kaj bi moral in kaj nebi moral delat razmisljat itd na svojih tleh!?

Itak so nas ze pohabl povsod, ne smemo met vojaske ponosne parade katere ima cel svet in podobne stvari, potem se pa sprasujemo kje je samozavest in predvsem ponos Slovencev.

Mi smo kot vedno bolj papezki od papeza. Folk se zrtvuje za cigane in cefurje kot da smo nemcija ki je rihtala s plinskimi pecmi zide in se moramo sedaj nevem komu odkupit. Nasa drzava je cefurjem nudila resitev oziroma zatocisce, katerih pomladek danes je primitiven in nazadnjaski da bolj nemore bit in mi moramo to ciganijo trpet zdej ze kolk, vec kot 20 let?

Poglej da povem enostavneje, POSERJEM SE JEST NA EVROPO!!!! Vsi vemo da bo evropa propadla prej ko slej, vse kar bo pa evropa meni pustila bodo pa cigani in vsa podobna ciganija ki jo po njenih navodilih nasi hanzki veselo branijo in si bo potem Evropa ukvarjala z mojim sranjem v drzavi? Bo klinac ja

Poglej nemcijo z istim razmisljanjem turkom ze prepovedujejo vstop, poglej butaste francoze ki so vabili alahe, zdej jim pa prepovedujejo burke itd. Ne gre to na tak nacin kot ga zelite neki kvazi pravicnezi.

In ko bo bela rasa crknila oziroma bomo vsi mulati al crni al kaj klinac ze zelite nekateri, potem bomo srecni in bo svet lepsi???
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kaj ti nabijaš spet? Eno narobno boš izustil ali napisal pa te v Ameriko sploh spustil ne bojo...............svašta
bonk.gif


Kar mi rabimo enkrat za vselej je RED ZA VSE. Mal težka bo ampak je treba bit optimist.

Nazaj na temo:

ČLOVEK normalen, oddam.
ČLOVEK nenormalen, ne oddam.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz bom oddal stanovanje tistemu, ki se meni zdi, da bo primeren. Jebe se meni za neka idiotska mnenja nevladnih inštitutov za gubljenje rude i istraživanje vremena (ja, mi imamo še hujše kot v Alanu Fordu).
Lahko se tudi v tem primeru zajebem, ampak to je potem moja zmota, ne pa da mi tukaj neki besposličarji ugotvaljajo, kako sem rasističen ali nisem. Pravica do lastnine je moja, ne njihova.
10.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
V normalni državi, pri normalnih ljudeh.

V Sloveniji pa te natakar napizdi, ker si se namalal v njegov lokal ravno med čikpavzo, obrtnik ti reče, da se mu ne da hodit do tebe, ker si mu s poti, stanovanje imaš raje prazno, kot da bi imel v njem Bosanca itd itd.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Koneckoncev Švica ni uspešna zaradi človekovih pravic, za kar se jim precej fučka, ampak zaradi nečesa drugega, to je strikten red v deželi, tudi pri takih zadevah, kot je oddajanje stanovanj.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Koneckoncev Švica ni uspešna zaradi človekovih pravic, za kar se jim precej fučka, ampak zaradi nečesa drugega, to je strikten red v deželi, tudi pri takih zadevah, kot je oddajanje stanovanj.

Hvala qurcu
467716-post_slo.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Švicarji so bili sijajen zgled človekovih pravic in spoštovanja posameznikove verske svobode do vzpona desničarske 'ljudske stranke' v začetku 21. stoletja
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ja seveda, ko so se pa negativne tuje navadne razvade razpasle do te mere, da je pametnim švicarjem dopizdili in so izvolili rešitev.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Švicarji so bili sijajen zgled človekovih pravic in spoštovanja posameznikove verske svobode do vzpona desničarske 'ljudske stranke' v začetku 21. stoletja
cheer.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kdaj so ženske že dobile volilno pravico v Švici?
17758-icon_confused.gif


Red pa človekove pravice, to pač ne gre skupaj 100%.

Sicer pa, če bi bil ti lastnik stanovanja za oddajo (pa seveda to nisi), ti ne bi nič spraševal bodočega najemnika, kaj je, kako bo plačeval itd?