Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Glede dela Slovenske ceste s koordinatami od Gosposvetske/Dalmatinove do Šubičeve :

N 46° 3'15.54", E 14°30'16.25" do N 46° 3'3.05", E 14°30'10.05" -- popolna zapora za OSEBNI promet v obeh smereh.

Še slikovni prikaz :
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Trenutno kar vneseš v Map creator se potem pojavi na Navteq map report.
Torej, ko Nokia doda neko cesto v svoj zemljevid jo nato vidiš na Navteq mapi kot rdečo liso, ( Če na nokia mapi vidiš cesto, ki je na Navteq še ni in če na Navteq karti/map report na to mesto nastaviš miško vidiš z rdečim označeno kje bo vrisana cesta ).

Do sedaj sem opazil, da se zadeva vedno prvo pojavi na Nokia karti šele nato na Navteq karti neglede na to ali si dal popravek preko map creator ali pa preko map report.

Vseeno je ali boš dal popravek preko map creator ali preko map report v vsakem primeru bo zadeva dodana v obeh kartah.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zadnje čase je Map creator nekam počasen, hiše so slabo vidne, najbolj me pa moti, da ne vidiš trenutne omejitve določene ceste, medtem ko je na map report vidna.
Kakšne manjše popravke delam preko map creator, za kaj bolj zahtevnega pa raje uporabim map report, ker je bolj pregleden.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Očitno se ne da več, bom pa javil na Map Creator, če se da omogočit, da se vidi trenutna omejitev, ki je na določenem odseku, ker drugače streljaš na prazno oziroma vnašaš omejitev, ki je morda že pravilno vnešena.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Super
aplauz.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Iskal na Here kontaktne podatke a jih ni, sem pa našel na Navteq map report kontaktne podatke in sem jim opisal problem, da se novi uporabniki ne morejo več registrirat na njihovo stran in so avtomatsko preusmerjeni na Here in če lahko kako preverijo zakaj ni vidna trenutna omejitev na določenem odseku ceste.

Javim, ko dobim odgovor
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vsi lahko samo čičamo in čakamo, ampak upam, da se ne bomo načakali tako kot zadnje čase, ko pišeš kaj na Garmin, pa traja po 1 mesec ali več, preden se kdo spomni odpisat, očitno so jih začeli vsi uporabniki stiskat, ker ga zadnje čase res " serjejo " s temi FW in kar nekaj po svoje spreminjajo, kot naprimer prikaz custom poi na seriji 3xxx.

Tudi Traff Nav UK je nekaj spremenil politiko in te kar na suho obrne na Garmin v tvoji državi, po dosedanjih izkušnjah pa vemo, da ko se obrneš s kakim vprašanjem na Garmin SLO je kot strel v prazno, če že dobiš kak odgovor je to tak, da ne veš ali se delajo norca ali samo nimajo pojma o ničemer.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Uspelo mi je izbrskat naslov za Here, da lahko pošlješ vprašanje.
Ko jih kaj vprašaš je kot bi metal žogico v zid.
bonk.gif


Vprašal zakaj se ne da več registrirat na Navteq map report ampak se avtomatsko preusmeri na njih in zakaj ni vidna trenutna hitrost na določeni cesti in to je odgovor:

Citat:
Thank you for inquiring about HERE Maps.
The name Navteq has been replaced by Here Maps.
Please use the following link for further information regarding your request.
the link is : http://here.com/mapcreator/

Klikneš na link in si na Map creator strani.
uf-1.gif


p.s.
Upam, da bo dal Navteq bolj pameten odgovor.
smirk-1.gif
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Hvala za vse @popotnik.
smile-1.gif

Bom pa po starem sistemu šel naprej, sicer bolj okrnjeno pa kaj čmo, tako pač je.
13.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj lahko da nekdo koordinate od kod do kod je rumeni pas na Celovški in Dunajski?

Za Celovško sem našel podatek, da je rumeni pas od Litostrojske do Gosposvetske ceste ali od 46.073688,14.485814 do 46.056377,14.501501 Klik
Je to pravilno?

p.s.
Lahko nekdo še približno na tak način označi za Dunajsko?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@popotnik - bi jih že jaz dal, a ko sem se vozil jih še ni bilo.
Zdaj se bom verjetno nekaj časa tega območja izogibal, ker se pričakuje kar veliko zmede med vozniki (je že).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Upam, da bo kdo, ki se redno vozi po tej trasi videl to temo in javil, če sem v prejšnjem postu vredu označil.
Za Dunajsko sem našel, da bi se naj začelo pri Plečnikovem stadionu.
Je pa sedaj en problem, namreč cesta je označena kot en pas, torej, če se karkoli spremeni, bo to veljalo za oba pasova, ki sta v resnici tam za določeno smer in ne samo za enega kjer je rumeni pas.

To bo potrebno nekako preštudirat kako izvest preden naredimo kak kiks.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja samo poglej sedaj problem:



Imamo cesto A-B in B-A, če bi hoteli oznečit rumeni pas pa bi rabili 2 pasova pri A-B in 2 pasova pri B-A.
Torej, če sedaj označimo B-A kot rumeni pas smo s tem oba pasova v eno smer oziroma celo cesto oznečili kot rumeni pas in to ravno ni dobro
wink-1.gif