Vhodna vrata v hišo

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
He he , malo so pobrkali, podboj ni debeline 7mm ampak 70 mm oziroma 7 cm.

Drugače pa ok.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Meni so bila od PVC vrat v Bauhausu najbolj všeč tista, ki so bila na naslovni strani novega kataloga, pa še najcenejša so bil, samo 210€!
PVC vrata
Saj ravno za te sem se zagrel...samo ne vem koga naj pokličem za montažo
confused-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Pa sigurno je kakšen monter od drugih firm , ki bi to naredil na črno.

Povprašaj v trgovini ponavadi imajo kakšne vizitke tam.

Drugače pa za domače mojstre v prilogi navodila za montažo.
cool-1.gif
 

Priponke

  • 1594643-Montageanleitung_EU.PDF
    543,4 KB · Ogledi: 524
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
TAka vrata so bolj za v drvarnico, kot na vhodu. Vsaj jaz sem jih montiral tja..pa moram rečt da še tam, če bi vedel, da so tak pofelj, jih ne bi dal.

Si pa ne upam pomisliti to zadevo kot vhodna vrata

SDC14917.JPG


Na vsak način, vrata takega ranga zmontiraš sam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Pirnar je dolgo časa ponujal (verjetno še zdaj) povišano izolativnost vrat za ceno navadnih....vrata imajo debeline 6 cm, torej je noter že kar nekaj izolacije.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Najbolj to, da boš jim moral vsaj 2x na leto nastavljati, ker bodo enkrat ribale, drugič pa bo fuga taka, da imaš bresplačno ventilacijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Nič ni od njih. V tem je problem
smile-1.gif
. Toplotna izolacija? Kaj je že to?

Čist tako...za 200 EUR ne moreš pričakovati nič in tudi dejansko ni nič. Žal.

Kolikor sem geldal po baubauih...se začnejo konkretna vrata tam pri 700 EUR.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Nič ni od njih. V tem je problem
smile-1.gif
. Toplotna izolacija? Kaj je že to?

Čist tako...za 200 EUR ne moreš pričakovati nič in tudi dejansko ni nič. Žal.

Kolikor sem geldal po baubauih...se začnejo konkretna vrata tam pri 700 EUR.
Brez zamere...ampak a to govoriš iz izkušenj ali na pamet??
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
To bo ja. Zadeva bo prerjavela , ključavnica se bo pokvarla panti bodo popokali.

Prvo si idi stvar pogledat v štacuno potem pa modruj, ker ta ki so sedaj v trgovini so primerljiva z domačimi plastičarji ,ki hočejo za njih imeti 800€ in več.

Sem pred 1 tednom montiral ene in so ok.

Tisto kar je pa Vincent pripopal pa so Romunske Teraplast ali pa Jewe Madžarska , ki so res šrot.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
To bo ja. Zadeva bo prerjavela , ključavnica se bo pokvarla panti bodo popokali.

Prvo si idi stvar pogledat v štacuno potem pa modruj, ker ta ki so sedaj v trgovini so primerljiva z domačimi plastičarji ,ki hočejo za njih imeti 800€ in več.

Sem pred 1 tednom montiral ene in so ok.

Tisto kar je pa Vincent pripopal pa so Romunske Teraplast ali pa Jewe Madžarska , ki so res šrot.

Ta vrata z bolhe mi delujejo boljša kot iz merkurja kjer stanejo 360eur, pravzaprav je zelo malo razlike med temi in vrati za 860eur (dražja imajo še eno ključavnico zraven to je pa to). Vse ostalo je isto.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
To bo ja. Zadeva bo prerjavela , ključavnica se bo pokvarla panti bodo popokali.

Prvo si idi stvar pogledat v štacuno potem pa modruj, ker ta ki so sedaj v trgovini so primerljiva z domačimi plastičarji ,ki hočejo za njih imeti 800€ in več.

Sem pred 1 tednom montiral ene in so ok.

Tisto kar je pa Vincent pripopal pa so Romunske Teraplast ali pa Jewe Madžarska , ki so res šrot.

Ta vrata z bolhe mi delujejo boljša kot iz merkurja kjer stanejo 360eur, pravzaprav je zelo malo razlike med temi in vrati za 860eur (dražja imajo še eno ključavnico zraven to je pa to). Vse ostalo je isto.

Hočem ti povedat , da protivlomna vrata niso narejena za zunaj , ampak za na hodnik bloka. ( zato tudi ne prenesejo UV sevanja in ponavadi nimajo izolativnosti) pločevina prevaja temperaturo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Nič ni od njih. V tem je problem
smile-1.gif
. Kaka protivlomna zaščita. Tu če si grob odtrgaš vrata ven

nis resen. In v kateri hiši oz. pritličnem stanovanju si ti že videl, da so vlomili čez vrata? Če daš lesena iz bloka bojo šli čez okno, ker je lažje....

Svinjsko draga vrata v hišah so za moje pojme navadno preseravanje
grin1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Meni je važna samo kolikor toliko dobra izolacija!!! J.ebe se meni za proti vlomna, kakor ste že mnogi rekli, se v hiše vlamlja na druge načine. V glavnem, dobim jih ta teden, montirana bodo v kratkem, pa bom takrat lahko povedal, kako se bodo obnesla. Itak pa alterjevci kupujejo samo vrata nad vsaj 1500e, avte nad 20000€ itd.
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ah kje jaz imam vrata za 200eur. Včasih imam občutek da sam živim v bloku
grin1.gif
Lepo se odpirajo in zapirajo, zaklepajo... skratka bp. Če bi pa že kdo hotel vlomiti v stanovanje bi šel verjetno lažje čez balkon. Za hišo bi si pa verjetno kakšna boljša kupil ja....
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ja so mi takrat ponujali točno takšno akcijo, samo če se prav spomnim pod 2400 eur nisem prišel nikjer.

Sem pa šel gledat še dvoja alu vrata in moram reči, da je bila cena zelo podobna kot pri Pirnarju sama izvedba pa bistveno slabša. Tako, da če ne bi dobil tiste kombinacije kot sem jo opisal zgoraj bi sigurno vzel pri Pirnarju.

@car - Ne biti sarkastičen, če ti ljudje povedo, kakšne imajo izkušnje s takšnimi vrati. Tudi sam mislim, da boš z vhodnimi vrati za 300 eur težko zadovoljen. Mogoče so še primerna za vrata v stanovanje v bloku, za zunanja vrata v hišo pa mislim da ne.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Hudo resen sem. Ob takih vratih ni nikakšrne potrebe vlamljati drugje, ker bi bilo povsod teže in glasneje
wink-1.gif
(pa da ne bo spet kregarije..govorim za vrata, ki jih imam montirana..kupljena v Obiju za 230 EUR).