( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
file imam vse, kot našteto, edino gmapbmap me malo muči. Dolg je 51.019.776 in datiran 30.4.2010.
Imaš ti drugega?
 

gladi

Zelenc'
6. mar 2012
12
0
1
Ja jaz bi bil 99% prepričan da je mene garmin vodil po travniku zaradi simulacije ki sem jo najprej naredil(proti Mariboru in Austriji)

Kajti do križišča kje se zavije za MB sem bil na travniku ,naprej pa normalno na cesti.Ko sem se vračal je bilo vse ok do tega križišča,tam pa spet na travo,a žđe dosti bližje cesti.Torej tu je neka kalibracija kriva ki jo napravi simulacija,v RL je verjetno kaj drugače,bom pa še parkrat prevozil to turo in bom videl kaj je na stvari.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
popotnik,
je možno, da so po modificiranju ostali še kakšni fajli od 3790 in sedaj motijo pri natančnosti?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Možno je ampak vsi imate isto narejeno in nekateri imajo težave z natančnostjo drugi pa ne.
Sem pisal na Garmin in so rekli,da ponovna posodobitev to odpravi ampak vemo da ne,saj drugič flašate še z popravkom za računam.
Sem jim pisal,da ta njihov nasvet nič ne pomaga in čakam na drugi odgovor.
Takoj ko ga dobim,javim.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik aton pravi:
popotnik,
je možno, da so po modificiranju ostali še kakšni fajli od 3790 in sedaj motijo pri natančnosti?

Če bi naredil, kar ti povem, bi že zdavnaj odpravil problem.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
@ NAVI_boy
Očitno mi ne verjameš. Vse sem naredil, kot si napisal in v glavnem vse deluje. Vsake toliko časa se mu pa zmeša.
zamenjal timezone, basemap, ki si mi jo posredoval in ko včeraj štartam iz Velenja proti LJ se mu je v Velenju čisto zmešalo. Namesto po glavni cesti me je vodil skozi mesto po obrobnih cestah. Pa ga nisem kar vklopil in se peljal, ampak sem ga imel prej prižganega z najdenimi sateliti vsaj 5 min. Velenje poznam in vem kje peljati, v kakšnem Parizu npr. bi bilo pa to ogromen problem.
V kratkem ne planiram kakšnega daljšega potovanja, pa bom počakal še na en FW,preden predelam nazaj na 3790.
Glede na to, da le jaz tečnarim, razmišljam, če je mogoče z Nuvijem kaj narobe in ne softwarem.
Hvala za potrpežljivost pa bom za nekaj časa nehal težit
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
NAVI je omenjal default skin (menim, da ozadje-temo) in original ikono avtomobila. Poskusi še to, mogoče bo pomagalo.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Saj sem tudi to naredil. V Velenju se mu je zmešalo, proti vrhniki, kjer pa se mu ponavadi, pa je vodil lepo.

Verjetno je kriv sončni vihar
smile-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik aton pravi:
@ NAVI_boy
Očitno mi ne verjameš. Vse sem naredil, kot si napisal in v glavnem vse deluje. Vsake toliko časa se mu pa zmeša.
zamenjal timezone, basemap, ki si mi jo posredoval in ko včeraj štartam iz Velenja proti LJ se mu je v Velenju čisto zmešalo. Namesto po glavni cesti me je vodil skozi mesto po obrobnih cestah. Pa ga nisem kar vklopil in se peljal, ampak sem ga imel prej prižganega z najdenimi sateliti vsaj 5 min. Velenje poznam in vem kje peljati, v kakšnem Parizu npr. bi bilo pa to ogromen problem.
V kratkem ne planiram kakšnega daljšega potovanja, pa bom počakal še na en FW,preden predelam nazaj na 3790.
Glede na to, da le jaz tečnarim, razmišljam, če je mogoče z Nuvijem kaj narobe in ne softwarem.
Hvala za potrpežljivost pa bom za nekaj časa nehal težit

Problem je, ker daš premalo povratnih informacij, ko ti povemo rešitev. Relacije, ki jih ti omenjaš, da imaš probleme, jaz vsakodnevno prevozim vsaj 3x in ni težav. Si našel moj seznam vseh pravih fajlov za CN 2012.40 NTU za 3490 ? Ti vse štima ? Imaš popolnoma iste fajle ? Potem sem ti rekel, da naredi printscreen naprave in mape .system, da vidimo, kaj imaš noter. Tudi popotnik ne more vedeti, če ti je kaj ostalo od 3790, ker nima naprave, ne ene in ne druge in lahko samo ugiba, kaj imaš ti naloženo.
Takšne probleme, ki jih opisuješ, imaš očitno samo ti, torej se nekatere datoteke tepejo med sabo. Ali pa se nisi držal vseh korakov modifikacije in si kaj naredil samo polovično.
Nima smisla razmišljat o nadgradnji nazaj na 3790 ali o novem FW, dokler se ne izčrpajo vse možnosti. Dvomim, da bi bila napaka v HW.
Če dela meni in ostalim, bo delalo tudi tebi. Pika !
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36


1- poglej, če imaš v mapi JCV izključno samo fajl iz seznama.

2- kaj je BOOTEX na napravi ? Jaz tega nimam, tudi ko imam prikazovanje skritih map

3- Katere fajle imaš v SID ? Noter morajo biti izključno samo tisti iz zgornjega seznama.

4- mapo G2S z vso vsebino izbriši, ker ne dela pri 3490. Tega ne rabiš.

5- kaj vse imaš v mapi SqLite ? Med mojo vsebino in tvojo lahko pride do odstopanja, bistvo so pomembni fajli

6- mapa .system je tudi sumljivo prazna

7- in takole morajo izgledati tvoji podatki ( cifre sem izbrisal ), tvoji so čisto mimo. Ali nisi ustrezno dokončal postopka nadgradnje ali pa na začetku pri prvem zagonu nisi nastavil na regijo SLOVENIJA.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
BOOTEX.log naredi windows chkdsk.
In tukaj leži 70% težav z nuviji,ker chkdsk premeče datoteke in naredi samo sranje.
Če najdete na nuviju BOOTEX.log je edina možnost da odpravite nastale težave,da nuvija formatirate.(pazite da formatirate na FAT32)
Seveda pred tem naredite Backup,če ga še nimate.
Po formatiranju pa date nazaj datoteke iz backup-a.

p.s.
Če nimate težav z nuvijem potem ni potrebe po formatiranju.
Če chkdsk samo pregleda nuvija in nič ne popravlja potem je vse OK,če pa kaj popravlja potem pa ponavadi to povzroči različne težave.Najbolj pogosta je ta,da vam izbriše kake datoteke iz mape ali pa jih premakne v kako drugo mapo.
Zato NIKOLI ne poganjajte chkdsk ali defrag orodja na nuviju in ne delajte prej omenjenih opravil,ko imate nuvija priklopljenega na Pc.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če tako narediš moraš potem obvezno na njega dat mapo Garmin in v njej garmindevice.xml in mapo .System (prazno)
Pa obvezno nuvi_drive,volumeicon in autorun (na zgornji sliki vidiš kje se nahajajo)
Potem pa lahko modificiraš.
Vendar pred tem postopkom obvezno naredi Backup nuvija,če ga še nimaš,če ti potem webupdater ne bo česa prenesel,da lahko daš nazaj iz backup-a.
 

gladi

Zelenc'
6. mar 2012
12
0
1
Nekaj sem uštimal.Nisem sicer formatiral,sem pa na novo modificiral.Sedaj dela na turi ki prej ni v redu.Upam da tako ostane.
Bom videl na kakšni dalši vožnji kako bo šlo.