( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Ali komu deluje videoplayer? Jaz sem poizkušal cel kup formatov, ( avi,mp4...) z različnimi resolucijami, pa mi ne uspe.
cannot play this video, mi vedno napiše
frown-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Dela.

Citat:
Supported video formats are:
.avi, .mp4 (H.264 video codec only!), AAC audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.asf (WMV1, WMV2, WMV3 video codec), MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.wmv (WMV video codec), wma audio codec, resolution up to 720*480.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Saj sem to videl in konvertiral par filmov v te navedene formate. Pa ni nič. zato me zanima, če ta player komu deluje in če, kakšen format uporablja.
Hvala in lp
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Meni dela. Uporabiš Xilisoft Video Converter Ultimate in na seznamu izbereš, da boš konvertal za PSP format.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Pozdravljeni,
Modificiral sem 3790 v 34xx in že od začetka opazil, da natančnost ni enaka kot je bila pred modificiranjem. Saj tega nisem velikokrat kontroliral, ampak natančnost proti LJ iz CE in po LJ se je gibala od 5 do 7m.
Sedaj pa sem opazil, da me je večkrat začel vodit po vzporednih cestah in sem ugotovil, da je sedaj natančnost praviloma tam okoli 25 m. Redko je 12 m, je bila pa že tudi 75m.
Hard reset sem vmes naredil že večkrat.
Je še kdo to opazil ali mogoče kdo ve, kako to popravit
Hvala in lp
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Pred kratkim sem tudi sam opravil modifikacijo 3790 v 34xx in pri preizkušanju le tega na balkonu v bloku opazil, da mi sprejema šest do devet satelitov in natančnost 19 - 25m. Pred predelavo mi je na isti lokaciji sprejemal 3 - 5 satelitov in natančnost 7 - 11m (na odprti lokaciji pa 9-10 satelitov in natančnost 3m in manj). Malo me je presenetilo to opažanje in kod da je boljši pri sprejemu satelitov a tako slabši pri natančnosti.
Je pa res, da ga še nisem preizkusil na vožnji in še nisem naredil hard reseta.

Ob tej priložnisti se zahvaljujem popotniku za pomoč pri nalaganju logota na predelanega 3790 ( preko ZS ).
 
Nazadnje urejeno:

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Popotniku smo vsi dolžni zahvalo, ki smo predelovali 3790.
@Popotnik
imaš kakšno informacijo o manjši natančnosti po predelavi?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom preveril zakaj prihaja do tega.
A to se dogaja z tazadnjim FW 4.40 ali z predhodnim FW 3.60 tudi?

Družba,za to predelavo je v večjem delu zaslužen Navi_boy,on je delal v praksi in ugotavljal kaj se dogaja z FW in kaj je potrebno še popravit.
Tako da bom v imenu vseh ki ste že predelali in tisti,ki še boste rekel : Navi_boy HVALA ti za vse
wink-1.gif
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Naviboy, tudi tebi hvala za vse
nahrung002.gif


Z obema FW je natančnost bistveno slabša kot prej.

Zadnje čase me na vsak način vodi po vzoprednih cestah, tako da je že moteče in sem celo razmišljal, da bi se vrnil nazaj na 3790.
Kjlub super menujem je pravo vodenje na prvem mestu. Ne znam si pa predstavljati, kako deluje vodenje po mestih z natančnostjo okoli 25m. Bom probal pa javim
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Nastavitve za izogibanje imam prednastavljene, jih nisem spreminjal.
Bom poizkusil izklopit traffic trends, ampak to vodenje po vzporednih cestah je zanesljivo povezano z nenatančnostjo pozicije
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Aton, prva napaka je, kar si sam omenil. Da si večkratno naredil hard reset. Serije 37xx in 34xx ne rabijo nobenega hard reseta po namestitvi novega FW, uradnega ali predelanega. Če naprava rabi ponovni zagon, te to tako obvesti.
Kot sem že v eni temi povedal, nove garmine, ki imajo xxxTRENDS funkcije, ni priporočljivo večkrat resetirat, ker se izgubijo vse nastavitve in spet rabi nekaj časa, da si vse zapomni.
Pod nastavitve naredi, kar misliš in potem pusti in uporabljaj napravo na terenu. Tudi meni je od začetka nekaj časa, kak dan ali dva, metalo na drugo cesto, potem se je umirilo in dela super. Je še težava v trzanju vozila-ikone, ampak to je problem v FW in ne v napravi ali nastavitvah.
Kar se natančnosti tiče...no, jaz še nisem nič zgrešil, res pa še nisem preverjal, koliko satelitov najde in kakšna je natančnost. To je predvsem odvisno, kje si in kje to preverjaš, tako da tega ravno ne moremo realno testirat.
V rubriki o 3490 sem pa dal popis vseh fajlov, ki pridejo z novo evropo za serijo 3490. Preveri tam če imaš vse prave cifre fajlov, če si pa dal dol preko lifetime, ti je pa tako dalo vse prav za serijo 3490.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Po opravljeni modifikaciji 3790 v 34xx sem opazil, da je sprejem satelitov na isti lokaciji zelo nihajoč in s tem natančnost zelo spremenljiva. Kar sem komentiral že nekaj postov prej.
Napravil sem nekaj slik, ki jih prilagam.















Sem kar veliko slik prilepil, da se vidi, kako se zelo hitro menja sprejem satelitov.
To je bilo posneto na isti lokaciji.
Škoda, da nimam takih posnetkov pred predelavo. Na isti lokaciji (balkonu) je prej 3790 sprejemal 3 - 5 satelitov in imel natančnost okoli 7m, pa tudi tako velikega nihanja pri sprejemu satelitov ni bilo.
Zanima me kdaj bodo to slabost popravili z naslednjimi FW (imam zadnjega 4.80).

Kot je videti se tudi koordinate skokovito menjajo.
 
Nazadnje urejeno:

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Sem obupal nad nenatančnostjo, skakanjem avta na stranske ceste in nevodenja po mestih, zaradi nenatančnosti GPSa.
Danes sem primerjal vzopredno originalni 3790 in moj predelani v 3490.
Original je kazal natančnost tudi 3 m, moj pa na istem mesti 27 m, original 8 m, moj 178 m, pa še veliko je teh cvetk.
Res je, da me natančnost v bistvu sploh ne zanima, kadar pa je to povezano z vodenjem, me pa zelo moti.
Kljub bistveno boljšim in prijaznejšim menijem, bom šel nazaj na 3790.
Sedaj bom pa v strahu, ali bom uspel po Popotnikovih navodilih povrniti Nuvija v prvotno stanje
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Sedaj pa še ta udarec: popotnikov link za vrnitev nazaj na 3790 ne dela več
smile-1.gif

popotnik, pomoč prosim
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za povrnitev:

Postopek je isti kot takrat ko ste predelovali v 34xx

Obvezno je potrebno spremenit mape text,voice in keyboards v text1,voice1,keyboards1

Preneseš si za v 37xx

Po flashanju boš brez logo slike.

Sedaj si prenesi to za Logo in razširi na SD kartico.

Sd kartico daj v nuvija in ga ponovno zaženi

Ko konča boš imel Logo od 37xx

potem še samo zaženi webupdater,da ti posodobi FW in da ti prenese vse
potrebne datoteke,za pravilno delovanje 37xx

sedaj lahko odstraniš mape keyboards1,voice1 in text1 iz nuvija.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik aton pravi:
Sem obupal nad nenatančnostjo, skakanjem avta na stranske ceste in nevodenja po mestih, zaradi nenatančnosti GPSa.
Danes sem primerjal vzopredno originalni 3790 in moj predelani v 3490.
Original je kazal natančnost tudi 3 m, moj pa na istem mesti 27 m, original 8 m, moj 178 m, pa še veliko je teh cvetk.
Res je, da me natančnost v bistvu sploh ne zanima, kadar pa je to povezano z vodenjem, me pa zelo moti.
Kljub bistveno boljšim in prijaznejšim menijem, bom šel nazaj na 3790.
Sedaj bom pa v strahu, ali bom uspel po Popotnikovih navodilih povrniti Nuvija v prvotno stanje
Te pa vredi da meni moj nuvi3790 ni pustil, da si ga posodobim iz 3790 v 34xx, pa sem že mel vse pripravljeno, dobro da sem še malo počakal
pozdrav.gif