( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ne vem, kje imate probleme, pri meni takšnih ni. Natančnost vedno 10m ali manj. Preveč ste obremenjeni s tem. Med vodenjem to ne igra nobene vloge, vsaj pri meni ne. Kot sem že rekel, je edina težava samo še to občasno poskakovanje ikone, kar je pa problem v FW, ker se dogaja vedno na enem in istem mestu.
 

gladi

Zelenc'
6. mar 2012
12
0
1
Hojla Forumaši.Sem novi tle gor.
Ja uspešno sem nadgradil garmina in to brez nekih večjih težav.Moral bi še naštimat logo a še nisem.
Sem ga pa danes preiskusil v živo.Ja res ima kar velika odstopanja,vozil sem večina po travniku zraven ceste.Če se ne motim sem tudi
ugotovil zakaj.Zato ker sem prej delal simulacije in točno do križišča kjer sem jaz v realnosti zavil v levo,sem v simulaciji zmiraj šel desno_Od tega križišča pa naprej me je garmin vodil lepo do točke ki sem mu jo zadal.Vse skupaj pa ne gre tako tekoče kod pa prejšnja verzija ,avtomobilček se zaganja(skače)pa tudi hitrost je tako tako,pri hitrem pospeševanju zaostane kar prejšnji ni.

Najbol me jezi ker mi ni uspelo da bi mi kazal 3D zgradbe in teren,pa tudi PhotoReal mi ne kaže.
Imam naloženo karto CN Europe NT 2012.40 na kartici pa še Adrio 3.30 NT.
JCV imam številko D3084040A Ta je bila zraven CN eu.Ne vem pa zakaj ne dela.Če ima gdo pravo ki bi delala bi prosil na ZS pa še 3D mapo če vam ni teško:)

Ja drugače pa res hvala za navodila za modificiranje ,je res čisto neki drugega.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za nekaj težav je krivo,ker nimaš logo.
Dokler tega ne boš poštimal ti ne bo delovalo tako kot mora.
Ko boš uredil logo pa še daj v mapo garmin tiste xml datoteke,ki jih imaš v mapi za omogočit funkcije.
Nuvija nato ponovno zaženi in se ti bodo omogočile vse funkcije.
Če pa imaš kakšno SD kartico pri roki pa lahko logo flašaš na bolj enostaven način.

Za logo in omogočit dodatne funkcije preko SD kartice:

Prenesi si rar za logo in funkcije

Datoteko razpakiraj direktno na SD kartico (sedaj imaš na SD mapo Garmin in mapo 34)

Sd kartico vstavi v nuvija in ga zaženi

Ko se postopek konča,boš imel logo in nuvi se ti bo normalno vklopil

Sedaj lahko izbrišeš mapo Garmin in mapo 34 iz SD kartice.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem danes poslal mail direktno na razvijalski Team in jim opisal težavo z nenatančnostjo satelitov in poskakujoč avtomobil.
Priložil sem jim tudi video na katerem se vidi kako avto poskakuje.
Ko dobim odgovor vam javim.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pa si jim napisal, da se to dogaja ob neuradni modifikaciji firmwera?
grin1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik gladi pravi:
Hojla Forumaši.Sem novi tle gor.
Ja uspešno sem nadgradil garmina in to brez nekih večjih težav.Moral bi še naštimat logo a še nisem.
Sem ga pa danes preiskusil v živo.Ja res ima kar velika odstopanja,vozil sem večina po travniku zraven ceste.Če se ne motim sem tudi
ugotovil zakaj.Zato ker sem prej delal simulacije in točno do križišča kjer sem jaz v realnosti zavil v levo,sem v simulaciji zmiraj šel desno_Od tega križišča pa naprej me je garmin vodil lepo do točke ki sem mu jo zadal.Vse skupaj pa ne gre tako tekoče kod pa prejšnja verzija ,avtomobilček se zaganja(skače)pa tudi hitrost je tako tako,pri hitrem pospeševanju zaostane kar prejšnji ni.

Najbol me jezi ker mi ni uspelo da bi mi kazal 3D zgradbe in teren,pa tudi PhotoReal mi ne kaže.
Imam naloženo karto CN Europe NT 2012.40 na kartici pa še Adrio 3.30 NT.
JCV imam številko D3084040A Ta je bila zraven CN eu.Ne vem pa zakaj ne dela.Če ima gdo pravo ki bi delala bi prosil na ZS pa še 3D mapo če vam ni teško:)

Ja drugače pa res hvala za navodila za modificiranje ,je res čisto neki drugega.

V rubriki o 3490 ali o CN 2012.40 poišči moj seznam, katere fajle moraš imeti za EU 2012.40.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
@Navi_boy

takole me je včeraj vodil proti Celju. Vozil sem se pa po avtocesti in po izvozu CE zahod. V bistvu me natančnost sploh ne zanima, samo kaj ko je povezana z vodenjem
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36


Po tejle sliki sklepam, da ti koordinate ne delajo težav. Problem je samo v tem, da ikona ni na cesti, tebe, kot premikajujoči objekt, pa zazna prav. Če hočeš videti tvojo natančnost, si lahk to funkcijo omogočiš, da ti prikazuje na zemljevidu. Poglej v rubriko o 3490, kjer sem napisal, kako to narediš.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Nisem. Kaj pa je to skin? Menjal sem temo na Garmin in vozilo. Nekaj mora biti narobe z natančnostjo ker me pač pozicionira na cesto, ki mu je najbližja.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tebe, kot vozilo, pozicionira prav. Samo prikaz ikone ni na cesti. Skin je tole, ko ti prikazuje števce. Oziroma to najdeš pod "armaturna plošča".
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Po tejle sliki sklepam, da ti koordinate ne delajo težav.

To je bilo tik preden je preračunaval novo pot, ker vedno malo zamuja. Saj vidiš, kako me je postavil na njivo in ko je našel tisti kolovoz, na novo preračunal pot
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ikono je postavil na njivo, po koordinathj je pa predvideval, da se približuješ izhodu iz avtoceste.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Nimaš prav, koordinate so položaj ikone, slika je bila pa še tisti predogled izvoza, ki se pojavi malo pred izvozom. Saj vidiš, da je še vidna tista prvotna pot, ki jo je izračunal na začetku poti. Potem se mu pa takole sfuzla. Tu ni nobem problem, ker nimam druge možnosti. V kakem večjem mestu z avtodomom je pa stvar kritična.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Še to. Original prijateljev 3790, ki sem jo imel poleg z isto nastavljeno pot, je istočasno kazala popolnoma pravilno
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Da vidiš natančnost pozicije naredi tako:
Če hočeš videti natančnost, obstaja ena dobra varijanta. Pojdi v Diagnostic page - Developer GPS Tools in omogoči Draw EPE. Ko boš gledal zemljevid, boš videl okoli vozila krog. Večji je krog okoli vozila, manjša je natančnost...manjši je krog okoli vozila, večja je natančnost...

Kopiral NAVI_boy-ev post.
S tem dobiš krogec okoli avtomobila. Poglej moj post s slikami na predhodni strani te teme in poglej kako izgleda. Večji je krog manj natančen je nuvi.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
To sem tudi naredil in je velikost kroga sorazmerna z natančnostjo. Pa kot rečeno, me niti ne zanima natančnost ampak da me ne vodi po nekih čudnih vzporednih cestah in med vožno spreminja pot, ker meni, da sem na neki vzporedni cesti.
Sem se kar precej zezal, da sem naredil modifikacijo in mi bo povrnitev zadnja možnost

Bi pa prosil za mnenje še popotnika.
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Meni se je to dogajalo ko sem imel stari GMAPTZ.IMG iz Ljubljane me je prestavilo za 5 km izven moje lokacije. Tako mi je pokazalo trenutno lokacijo. Po zamenjavi pa mi je pokazalo pravo lakacijo. Nise pa proba na nastavljeni poti.
Na moji 34XX je natančnost 8m.
lp
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Zamenjaj timezone za v.9, naloži zadnji basemap, poišči moj spisek vseh pravilnih fajlov, ki jih moraš imeti za CN 2012 NTU, vklopljen imej samo en zemljevid, uporabi standardno armaturno ploščo in standardno ikono vozila....Ko boš vse to naredil, naredi vožnjo, ne simulacijo, po poti, kjer imaš probleme. Če še boš zmeraj izven ceste, naredi screen naprave, screen mape .system.