Trenja - Kadilci

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Cigarete bodo prišle nazaj v lokale, pa če nekadilcem to paše ali pa ne. Je preveč kadilcev na svetu in na visokih položajih.

V Italiji niso. V Angliji in Irski tudi ne. In pri nam tudi ne bodo. Ne preveč sanjta neumnosti, kadilski lobi je precej švohnejši kot nekateri sanjajo tukaj.
grims-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ampak tole upiranje zasvojencev gre pa tud men že počas na krtačo.
Zanimivo, kako kadilci enačijo ostalo zastrupljanje, kao ; nezdrave hamburgerje, termo elektrarne, izpušne pline od avtomobilov, pijančevanje itd...z kajenjem.
Kot jaz razumem to stvar, elektriko rabimo vsi in bi težko prebili brez nje. Dvomim da je elektrika razvada.
Izpušni plini, npr tovornjakov so po mojem tud nujni, saj pripeljejo mleko, kruh itd...torej to tud ni razvada.
In na drugi strani, če nekdo malica nezdravi hamburger, bo pač samo njega bolel želodec, ne mene zaradi tega...In
če se nekdo vsakodnevno z šnopcom naliva, bo pač on ob jetra zarad tega in ne jaz itd...te različne stvari se neda enačit...eno je živjensko potrebno drugo pa ne..
In uživanje nezdrave hrane, alkohola itd... škoduje le posamezniku, ki to žre...če nekdo kadi zarven mene pa moram nehode kadit še jaz. To je isto kot bi se nek narkoman fiksal pa še meni v žilo šprical fiks.

Tile pušači se obnašajo kot da jim je nekdo prepovedal kafe in ostale pijače pit...ja kdo jim to brani? Kdo jih podi kafe pit ven na mraz? In kje piše, da morajo kelnarce pijačo pozimi streč zunaj? Preprosto zunaj v mrazu nebi stregli. Saj večina oštarij pozimi ne streže zunaj.
Pa tisto čvekanje unga kosmatega poslanca, ki naklada, da se zdaj zaradi plinskih grelcev sprošča več toplogrednih plinov (sama ekologija s čikom v ustih ga je) in da bi se kajenje v lokalih rešilo z ORENK prezračevanjem....ta tip se očitno ne zaveda, kako prezračevanje sploh deluje. Če hoče nekdo pozimi prostor dobro prezračit mora bit nekje montiran močan ventilator. To pa pomeni, da bo ta ventilator vlekel zrak iz prostora in ga potiskal ven. In če gre ta zakajeni zrak, ki je hkrati tudi ogret zrak ven, mora od zunaj spet prihajat noter in ta zrak je treba potem spet segret. To stane.Za ogrevanje pa je spet potrebna energija in zarad tega bo, po njegovi teoriji, spet več toplogrednih in drugih plinov...

In kako se Peče smili sam sebi, ko trdi, da so kadilci tudi ljudje itd...Ja hudiča saj ni Peče že po defoltu prižgan in ne kadi se iz njega. Kadi se iz cigarete in cigareto prižgeš al pa ne.

Je pa hecno kako so v tisti reportaži iz terena kadilci zunaj vsi v eno kadili. Prav trudili so se da nebi bil kater od njih par sekund brez čika v zobeh in da nebi slučajno milimeter čika zgorel v "prazno".

Kaj je razvada, je stvar zornega kota.
Mislim, da bi lahko kar ukinili televizijske sprejemnike. Kakšna korist pa je od njih? Samo energijo trošijo in nič drugega. Vse informacije se dajo prebrati tudi v časopisu.... (ob kavici in čiku)
evil.gif


Ko pa gre za ločitev na kadilske in nekadilske lokale, se obnašaš, kot bi te kdo primoral hoditi v kadilske lokale. Izvoli, ostani v nekadilskem lokalu in ostalim pusti, da gredo v kadilskega, če tako želijo. Obnašaš se, kot da bi kadilcem zavidal.

Glede prezračevanja: ne govori o stvareh o katerih se ti niti ne sanja. Porabo ventilatorja lahko s porabo grelnika lahko primerja samo nekdo, ki nima najmanjšega pojma o prezračevanju. Glede ogrevanja svežega (hladnega) zraka, pa verjetno še nisi slišal za toplotne rekuperatorje.

Kar se mene tiče (glede na to, da sem kadilec in ne pijem alkohola), sem takoj za to, da se prepove točenje alkohola v lokalih. Komu pa pitje alkohola koristi? Ali ni to samo nepotrebna razvada (po tvojem)? Predvsem pa bi rad videl, da bi se izvajal zakon o prepovedi točenja in uživanja alkohola na športnih prireditvah. Bilo bi zanimivo biti v Planici, brez da bi se moral izogibati hordam pijancev in broditi po izbruhkih in scanju.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
zakon bi moral bit tak, da ko se vidi osebo s čikom v gobcu, takoj milostni strel v glavo. Pa ne bi bilo teh debat.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ops, pozabil na cerkveni lobi. Tudi to so tudi nekadilci, vsaj cigaret.
evil.gif



Cigarete bodo prišle nazaj. Slovenija BO našla kompromis, da bo volj sit in koza cela.
zmaga.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kakšna pravica? Pravica močnejšega. In je res brezveze se pregovarjati.

Cigarete bodo prišle nazaj v lokale, pa če nekadilcem to paše ali pa ne. Je preveč kadilcev na svetu in na visokih položajih. Ko je pa človek enkrat zasvojen pa težko ven stopi. Dajmo času čas in bomo videli kdo ima prav.
hysterical-1.gif
res , da je petek in malo bolj sproščeno ozračje, ampak take izjave??

kar sanjaj
wink-1.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Sam kadilci ste pa res čudni. Če je gostilna polna, najdte eizgovor zakaj je. V Ljubljani ker so študenti, bla, bla, bla V sredo smo šli v službi ven in smo okoli 24 prišli v mačka. In ja, lokal je bilen polen ampak študentov je bilo minimalno. Sam starejši folk, ki že ima službe. Tko da ne mi govort, da so lokali v Ljubljani polni zarad študentov. Pod Skalco so pa res bli notr sami študenti, ampak ob 3 itak nimaš kej druzga za pričakovat.
smile-1.gif


Sicer pa v tejli debati karkoli pisat itak nima smisla, ker kadilci ne vidjo deli kot do konca čika, ki ga majo v ustih.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
ksz

Iztok Čop je imel včeraj še najbolj pametne argumente... Dejstvo je, da smo bili nekadilci do tega zakona vedno v slabšem položaju. Kamorkoli si šel se je kadilo, tudi tista razdelitev kadilci-nekadilci je bila bolj larifari kot ne, poleg tega si se v mešani družbi vedno prilagajal kadilcem...redko kdaj se je zgodilo, da je kadilec rekel "pejt gremo danes v nekadilski prostor, bom kavo brez čika spil (kava + čik je pa za kadilca itak eden naj obredov...baje)"...

...zdej, ko smo pa nekadilci prišli na svoj račun, je pa vse narobe. Reveži kadilci in zaposleni so prehlajeni, ker morajo na mrazu sedeti...kdo te sili sedet na mrazu? Greš v lokal, spiješ drink, greš vmes na čik za 10 min (če je že tko težko zdržat pol ure na pijači brez čika)...in kje piše, da mora kelnar sredi zime hodit ven strežt pijačo? Naj kadilec pride v lokal, naroči in si sam odnese ven, če ne more bit noter. In zaposleni...a ni kao na delovnem mestu prepovedano kaditi in a ni tako, da kadilci ne kadijo po firmah, ampak grejo na cigaret ven...? Zakaj bi bilo v lokalih za kelnarje kaj drugače? Lej, mene nič ne moti, če si se ti odločil kaditi...ampak meni pasivno kajenje pač ne paše. Imam enako pravico do odločitve kot kadilec, in dejmo si priznat, kadilec si bil do zakona vedno v priviligiranem položaju.

U glavnem, sita sem jamranja kadilcev in gostincev. Pač je prišel čas, ko se mora tudi druga stran malo prilagoditi...in če bi kadilci malo popustili, tut lastniki lokalov ne bi imel takih ogromnih izgub o katerih tako hitijo govoriti...vse izgleda ravno tako, kot da je glaven biznis kajenje v lokalih in da smo nekadilci brezvezni gosti in se nas ne splača privabit.

Peče naj si pa v rit vtakne tiste svoje spremembe...tobačni evro, hahaha, pa zastonj nikotinski obliži...v kapitalizmu smo g. Peče, nič ni zastonj. Tistemu, ki ni škoda dat skoraj 3 EUR vsak dan za škatlo čikov, bojo itak kadili...ne pomaga noben evro več...mularija bo pač kradla, da bo lahko kul, če se jim bo zahotelo cigaretov pa njihova žepnina ne bo tako visoka...Da ne omenjam svobodno izbiro, ali bo lokal za kadilce ali nekadilce...halo, bedak je tisti gostinec, ki bo rekel "moj je pa samo za nekadilce" in si tako pljunil v lastno skledo...

Krneki no. Edino kar je treba narest, je da se zakon malo bolj dodela in da inšpektor lahko izreče ukrep, brez da bo kršitelj našel 1001 luknjo, s katero bo izpodbijal ukrep v nedogled...tako kot so te "privat" variante.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.951
3.056
113
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:

Sicer pa v tejli debati karkoli pisat itak nima smisla, ker kadilci ne vidjo deli kot do konca čika, ki ga majo v ustih.

aplauz.gif
itak tam se njihova pamet ustavi
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.318
1.075
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ampak tole upiranje zasvojencev gre pa tud men že počas na krtačo.
Zanimivo, kako kadilci enačijo ostalo zastrupljanje, kao ; nezdrave hamburgerje, termo elektrarne, izpušne pline od avtomobilov, pijančevanje itd...z kajenjem.
Kot jaz razumem to stvar, elektriko rabimo vsi in bi težko prebili brez nje. Dvomim da je elektrika razvada.
Izpušni plini, npr tovornjakov so po mojem tud nujni, saj pripeljejo mleko, kruh itd...torej to tud ni razvada.
In na drugi strani, če nekdo malica nezdravi hamburger, bo pač samo njega bolel želodec, ne mene zaradi tega...In
če se nekdo vsakodnevno z šnopcom naliva, bo pač on ob jetra zarad tega in ne jaz itd...te različne stvari se neda enačit...eno je živjensko potrebno drugo pa ne..
In uživanje nezdrave hrane, alkohola itd... škoduje le posamezniku, ki to žre...če nekdo kadi zarven mene pa moram nehode kadit še jaz. To je isto kot bi se nek narkoman fiksal pa še meni v žilo šprical fiks.

Tile pušači se obnašajo kot da jim je nekdo prepovedal kafe in ostale pijače pit...ja kdo jim to brani? Kdo jih podi kafe pit ven na mraz? In kje piše, da morajo kelnarce pijačo pozimi streč zunaj? Preprosto zunaj v mrazu nebi stregli. Saj večina oštarij pozimi ne streže zunaj.
Pa tisto čvekanje unga kosmatega poslanca, ki naklada, da se zdaj zaradi plinskih grelcev sprošča več toplogrednih plinov (sama ekologija s čikom v ustih ga je) in da bi se kajenje v lokalih rešilo z ORENK prezračevanjem....ta tip se očitno ne zaveda, kako prezračevanje sploh deluje. Če hoče nekdo pozimi prostor dobro prezračit mora bit nekje montiran močan ventilator. To pa pomeni, da bo ta ventilator vlekel zrak iz prostora in ga potiskal ven. In če gre ta zakajeni zrak, ki je hkrati tudi ogret zrak ven, mora od zunaj spet prihajat noter in ta zrak je treba potem spet segret. To stane.Za ogrevanje pa je spet potrebna energija in zarad tega bo, po njegovi teoriji, spet več toplogrednih in drugih plinov...

In kako se Peče smili sam sebi, ko trdi, da so kadilci tudi ljudje itd...Ja hudiča saj ni Peče že po defoltu prižgan in ne kadi se iz njega. Kadi se iz cigarete in cigareto prižgeš al pa ne.

Je pa hecno kako so v tisti reportaži iz terena kadilci zunaj vsi v eno kadili. Prav trudili so se da nebi bil kater od njih par sekund brez čika v zobeh in da nebi slučajno milimeter čika zgorel v "prazno".

to je to..... evo ti 5*
cheer.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Miro Serpentinšek je začel kadit že v inkubatorju (zdele poslušam), star -2 meseca. Pri 0 letih je pa že nehal.
hysterical-1.gif


Sori za OFF