Zdrava prehrana?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Vem 100x predebatirano, ampak men se 6x na dan neda jest, zanima me pa ali jabcek zjutraj do kosila res slabo pojest zaradi kislin itd, pac do kosila me ze dobro zacne bolet zelodec in potem pojem jabcek, ampak se mi zdi da me zelodec se kr naprej spona, skratka zanima me ali je to da te zelodec boli od lakote lahko problem, da se zaradi tega lahko vsakic kaksna zadeva sprosca in da bi si zjebal zdravje zarad tega?

Sadje naj bi imelo glukozo al kaj ze za en cukr?

Pac nocem sendvicev jest pa ceprav me full mikajo.

Potem pa se vprasanje cukra, pac misice naj bi cuker vseeno potrebovale, jest sem pa pac cuker totalno eliminiral v vseh oblikah in me razne cokoladice itd sedaj odvrnejo, skratka ves cuker ki ga zauzijem je v 1 litru cedevite na dan, v sluzbi pijem vodo itd.
Skratka naj nekdo razlozi, ceprav vem da bo sel vsak v svoj prepricanje pa vseeno.

Vseeno vrjetno tudi ni zdravo vso mascobo iz sebe dat dol, razn ce nisi profesionalec ne? V bistvu bi jo tezko dol spravil ker ce vidim da je dunajc v igri ga bom sigurno pojedel in se ne mislim mucit. Piva pa sploh omenjal nebom.

Oziroma kolk pameti je v tem da bi clovek opustil ogljikove hdrate in tako cakal da telo zacne mascobe okol trebuha kurit?
 
Nazadnje urejeno:

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Nisem nek strokovnjak, tud z dietami se ne ukvarjam preveč, razen kolkor slišim in vidim okol....tisto z opuščanjem ogljikovih hidratov: poznam par ljudi, ki so lepo shujšal s tem. Ampak vsi so se tudi zredili, ker slej ali prej jih spet vsaj malo začnejo jest - in kilce so šle nazaj, čeprav so (menda) pazili, da jih ni preveč.

Jabčki....jz jih na tešče ne morem (isto težave s kislino), popoldne ali zvečer pa tudi ne - občutek, kot da bi kamen požrla. Za tam nekje okol 10, 11 so mi pa super - edino sadje, ki ga brez problema požvečim za kompom (ni lupljenja, ne poceja se...)

Tko da, poskusi pred jabolkom kaj malega pojest....kake prepečence al pa krekerje, če pa nisi omejen na suhe snacke (beri, nekje v službi), pa minimalno količino kosmičev al pa kej podobnega....pol pa jabček čez.

Sadje ima cukr, ja...sam sej s tem ni nič narobe, če nimaš nekih drugih težav in če ne pretiravaš.
No, lahko tud korenčke in kej podobnega glodaš, če ti gre dol:).

Sej zastavil si OK, če si banal čokoladice in sendviče....zdej pa še dunajce in pivo, pa migat....
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ne sej jest sem drugace suh mam od 85-90kg sam imam pac mal vampa in sem sedaj mel scene z babo da mi je pozrlo zivce in sem opazil da sem shujsal na 83kg in na pasu se pozna 1 luknja manj in se mi zdi da bi lahko kej glede tega naredil.

Cokoladice in cuker sem pa popolnoma eliminiral zato ker je ne zdrav in ne zato da bi bil debel zarad tega. Me pa skrbi da se nebi zarad popolne eliminacije cukra zjebal zdravje, ker prehranjujem se ne tko k bi se mogu.

Dunajc pa pivo ne bo slo stran, je pa res piva veliko, ampak jest se navadim tudi samo na to da zjutraj jabcek pade, potem kosilo in zvecer 3-4 ure pred spanjem kaksen kruh pa salama, in to je vsak dan isto, pac nevem kaj naj zvecer zrdravega pojem ker ce sadje je tako kot pravis kamen v zelodcu, pa tudi spet nemorem prevec shujsat ker moram imet vsaj cca 85kg na mojo visino. Pac lahk bi delal na misicni masi sam to je spet potem konktra zivljenje v fitnesu in preparatih.

 
Nazadnje urejeno:

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Reč babi, naj te še mal živcira, pa bo še kakšna luknja manj
smile-1.gif
...hec.

Če ti pa sam raznolikost v prehrani manjka, pol je to drugo.
Dugač pa - menjaj kosila (menda ni vsak dan dunajc), zvečer maš lahko sir, al pa kakšne namaze, al pa ribe al pa....velik je možnosti.

Zarad cukra se ne sekiraj, ga verjetno usput čist zadost dobiš s hrano, ki po okusu ni sladka. Bi rekla, da nekaj ga tudi v pivu najdeš....
wink-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
heh babe ni vec, zdej se pa moram pazit da se nazaj ne zredim.

Pravim sam to da se lahko navadim na neraznolikost, da nisem tko k vecina k mora skoz nekaj drugega probavat pa priboljske pa tist pa tretje.

Vcasih sem pred tvjem olive pa sir jedel, to je zame kot cokoladica za nekoga tretjega, ampak tam je pa tudi problem ker prevec soli zauzijes ce jes to vsak dan.
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Za cuker pojej tu pa kako banano ali pa še boljše rozine.

Jaz ponavadi za zajtrk jem:
Čisto navadni musli, zraven pa dodam oreščke, rozine, banano, jabolko...

Edit: Še vedno pa velja. Vsega po malem in bo najboljše.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
A ti misliš, da če babe ni več, da te ne more živcirat? No, dost je odvisn od tebe.

V glavnem, a je tvoj problem bolj, kdo bi ti hladilnik z raznolikimi stvarmi filal, ker se ti ne da samemu po štacuni brkljat:)?

Brez zamere
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik rainbow pravi:
A ti misliš, da če babe ni več, da te ne more živcirat? No, dost je odvisn od tebe.

V glavnem, a je tvoj problem bolj, kdo bi ti hladilnik z raznolikimi stvarmi filal, ker se ti ne da samemu po štacuni brkljat:)?

Brez zamere
smile-1.gif

Itak da me zivcira, tudi na splosno sicer nevem kako se zivciram ampak me skoz srce spona,spika itd, neznam izklopit glave.

Ja pa tudi hladilnik se mi ne da filat z raznolikimi stvarmi, oziroma mi sploh ni do tega, kot pravim kosilo je razlicno, malca, vecerja je pa vseeno.

Kaksno suho salamo bo treba zamenjat z kaksno puranovo oziroma piscancjo, sam prejkoslej ti tudi to dopi*di ,ampak mal se je pa treba potrudt ne?
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Pojdi v trgovino, in nakupi mal tune, kakšne mueslije, margarino ter marmelado, pa še kakšno stvar, ki ti je dobra in se ne pokvari takoj (npr. trikotni sirčki - čeprav, če te za zdravje tok skrbi, pravijo, da so sami Eji not )

Pol pa to kombiniraj s salamo, pa je stvar rešena.

Pa živčke na pašo....aja, sej gredo na pivo
wink-1.gif