Zapora ceste Moste-Vodice

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.480
373
83
Super jim gre. Iz 2 tednov
zapora podaljšana do 15. 12. (letošnjega leta zaenkrat)

še 4 dni je lepega vremena nato pa... vsaj nekaj dežja ali celo nekaj snega v zadnji dekadi meseca
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.219
1.841
113
Zapora je sigurno podsljšana zaradi izjemno slabega vremena. Hkrati bojo (za isti denar) naredili dvakrat več...

Jaz jih razumem.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Pol samo upamo lahko, da v prihodnjem mesecu ne bo nic dezja, ker drugace letos cesta ne bo odprta
wink-1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.484
887
113
A je mogoče kdo kaj tam čez hodil, da bi lahko rekel, če je novi termin realen? Ker tu pri križišču (pri Kralju) je bolj mrtvilo (glede na to, da je nekaj zakoličeno, bodo očitno tudi nekoliko širili križišče?).

A v Podgorju jim bo uspel do roka zrihtat tistih par 100m ceste?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.480
373
83
Nekaj se šušlja, da ni € in zato vse stoji. Nisem pa že kakih 10 dni bil v Žejah. Kaj je dejansko na stvari pojma nimam. Predviden obseg del razvleči iz 2 tednov na dva meseca jim je očitno nekako uspelo. ALI?... Dež je bil prvi tededen nekajkrat. Pa še takrat sem videl, da so asfalt stran vozili.

V Podgorju kar lepo napredujejo. 2 bagra in nekaj ostale opreme poleg kamionov je vedno v akciji. Prometa večinoma ni veliko in se hitro pride skozi.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.484
887
113
V Podgorju so bili kar pridni - celo en mesec prej so fertik. (če odmislim črte) :D
Upam, da tudi Moste - Vodice ni več daleč od odprtja.

Bo pa v kratkem na kamniški obvoznici še en rondo več.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ampak v Podgorju bi pa lahko malo bol naravnost polozl asfalt, skoraj, da ni jaska je pa tako neravno polozeno, da bom se morsko bolezen fasal. Obcutek na novo polozenem asfaltu je namrec ravno tak, kot bi bilo ze vse prekopano. Naj mi en znalc to mal razlozi, ker cez Zeje, ki sicer se ni odprta je pesmca proti Podgorju?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.936
4.446
113
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
V Podgorju so bili kar pridni - celo en mesec prej so fertik. (če odmislim črte) :D
Upam, da tudi Moste - Vodice ni več daleč od odprtja.

Bo pa v kratkem na kamniški obvoznici še en rondo več.

Ajoj, saj v tistem križišču bi križišče res prišlo prav, ampak po drugi strani sem jih pa že tolk sit,
da sem se na relaciji LJ - Kamnik začel nazaj vozit čez center Mengša... ne morem več
rolleyes-1.gif


Piz... k bi folk vsaj smernike uporabljal, ko gre ven iz krožišče...

p.s. torej cesta do Vodic je odprta?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.484
887
113
Včeraj so celo umaknili ograje, ampak so jih danes spet nazaj postavili (verjetno zaključna dela). Je pa že kar precej prometa iz smeri Vodic.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.599
290
83
www.kacnje.eu
He, he - tudi sam se raje vozim skozi Mengeš, kot mučim s tistimi krožišči. Saj enopasovno krožišče bi bilo verjetno povsem v redu, tukaj pa divjaki poskušajo izkoriščati tistih nekaj metrov za prehitevanje, zato (grdo) zaprejo tistega, ki so ga prehiteli, ta se praviloma naslednjič še bolj bolj, pa je še bolj dolgo na zunanjem krogu, smerokazov se ne uporablja ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.860
6.644
113
Skozi center je kul, če ni pred tabo šleparja, ki tudi tako radi vozijo skozi center, potem pa sledi jajcanje.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zadnjič sem se vozil na sever nemčije in je bila na bavarskem zjutraj zapora enega pasu avtoceste. Ravno zapirati so jo začeli, vozili tja Mujote in opremo, promet preusmerjen na drugo polovico avtoceste. Priblizno 4km odsek. Ko sem se zvečer vračal domov, je bil tisti pas avtoceste že odprt, z novim asfaltom.

Toliko o tem kdo je ovca. Nategujejo vas kolikor ste dolgi in široki, kolikor imate odprt anus.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.936
4.446
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem šel nekajkrat po teh rondojih, pa tudi sam tuhtam da bi jo raje naravnost ucvrl... Hura za projektante in prebivalce

mah, če bi naredil rondoje tako kot se zagre, ločeni izvozi ipd... bi zadev tekla res bolj tekoče...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.767
14.534
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
V Podgorju so bili kar pridni - celo en mesec prej so fertik. (če odmislim črte) :D
Upam, da tudi Moste - Vodice ni več daleč od odprtja.

Bo pa v kratkem na kamniški obvoznici še en rondo več.

Ajoj, saj v tistem križišču bi križišče res prišlo prav, ampak po drugi strani sem jih pa že tolk sit,
da sem se na relaciji LJ - Kamnik začel nazaj vozit čez center Mengša... ne morem več
rolleyes-1.gif


Piz... k bi folk vsaj smernike uporabljal, ko gre ven iz krožišče...

p.s. torej cesta do Vodic je odprta?

Slovenski vozniki pa rondoji so res zgodba zase ja, meni je prav vsako prečkanje rondoja podvig svoje sorte, saj praktično nihče ne menjava pasov, kot naj bi jih glede na željen izhod, smerniki so pa tako ali tako zgodba zase.
Ampak bodočega rondoja v Kamniku sem pa vseeno vesel, bo zelo izboljšal pretočnost v določene smeri pa zraven še malce umiril promet ker si ga tam drugače lahko kar dobro pritisnil
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.605
6.032
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sem šel nekajkrat po teh rondojih, pa tudi sam tuhtam da bi jo raje naravnost ucvrl... Hura za projektante in prebivalce

mah, če bi naredil rondoje tako kot se zagre, ločeni izvozi ipd... bi zadev tekla res bolj tekoče...
Če čebula ne bi imela če, bi bila bula in ne čebula
evil.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.339
1.196
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik krava pravi:
He, he - tudi sam se raje vozim skozi Mengeš, kot mučim s tistimi krožišči. Saj enopasovno krožišče bi bilo verjetno povsem v redu, tukaj pa divjaki poskušajo izkoriščati tistih nekaj metrov za prehitevanje, zato (grdo) zaprejo tistega, ki so ga prehiteli, ta se praviloma naslednjič še bolj bolj, pa je še bolj dolgo na zunanjem krogu, smerokazov se ne uporablja ...
Torej si ti eden od tistih, ki križari po zunanjem pasu? Take seveda prehitim, kaj naj se cijazim za njimi? Grem na notranji pas po pravilih in grem naprej. Drugače pa je tale tvoj post čisto nerazumljiv...
crazy1.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.484
887
113
Rondo pri Qlandiji je bil na začetku tud katastrofa, dokler niso postavili količkov. Pri OMV-ju se ga tudi nekateri še niso navadili (ograja že žnj-krat zbita, pojahani robniki in špur je bilo tudi že toliko, da sem jih že pred časom nehal štet).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.599
290
83
www.kacnje.eu
Priznam - kdaj tudi sam vozim po zunanjem, ker:
1. Če grem jaz na drugi izvoz, vidim pa, da se bo eden vključil iz naslednjega uvoza, to na tako majhnem krožišču pomeni, da jaz ne bom uspel zapeljati ven pred njim, ker ga bom zaprl. Če pa bom zaviral na notranjem krogu, kjer so praviloma hitrejši vozniki, bo še večja zmeda. Voziti se krog naokrog je res skrajna sila.
2. Pogosto uporabljajo direktno pot Alter vozniki, ki me na vsak način hočejo prehiteti. Njim se je pametno umakniti.
evil.gif
oziroma ostati na zunanjem pasu, da opravijo svoje poslanstvo.

Da se razumemo - pri približno 50 kkm na leto in precej izkušnjami nisem niti najmanj neroden voznik. Povsem jasna so mi tudi pravila. Kot umirjen voznik pa dam največ na varnost in če mi vozniški šesti čut reče, da naj pazim, bo zagotovo bolje, da ga poslušam (in sem na zunanjem pasu). Ne ravnam pa tako vedno, da se razumemo. Če promet poteka normalno, potem ni problema. Grem čez četrt ure, če se bo kdo srečal z menoj
cool-1.gif

Rešitev bi bila po mojem mnenju:
- enopasovna krožišča, če je krog premajhen za dvopasovna
- izvozni pas, če greš takoj na prvem izvozu ven
- boljša vozniška kultura (ne samo znanje, pač pa tudi več uvidevnosti).

Sedaj grem pa poskusit
rolleyes-1.gif