začelo se bo forsiranje najema

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.119
113
Jaz bi se z veseljem vozil z avtobusom. Iz našega kraja vozi avtobus samo parkrat dnevno, pa smo predmestje Maribora, da pridem do službe pa moram prestopit. Ugani kako se vozim v službo? Enako Žena. Do službe ima 2,5 km. Dejansko pljunek. Ampak avtobusa v to smer ni, vožnja je skozi gozd, in to velikokrat pred 6.00 zjutraj. Ugani kako se vozi v službo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.201
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Jaz bi se z veseljem vozil z avtobusom. Iz našega kraja voz avtobusi parkrat dnevno, pa smo predmestje Maribora, da pridem do službe pa moram prestopit. Ugani kako se vozim v službo? Enako Žena. Do službe ima 2,5 km. Dejansko pljunek. Ampak avtobusa v to smer ni, vožnja je skozi gozd, in to velikokrat pred 6.00 zjutraj. Ugani kako se vozi v službo?
OK, to so pač razmere, ki se jim morata prilagodit. OK, kaj pa naj...
Jaz pač hodim z LPP, ker imam na izbiro par prog in se ne sekiram. Mesečna, pa fertik...
Če pa ne gre, pa pač ne gre...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Pri nas resnih zveri ni, napada človeka na drugega človeka pa v gozdu tudi zlepa ne zabeležimo v naših krajih. Po tej plati si krepko bolj ogrožen v naseljih.
Malo na off: zadnjič se je en čudil, da pustim kolo pod hribom v gozdu, ko sem šel na jutranji vzpon. "Ti ga bodo ja ukradli". 100 % sem, da je tam bolj varno kot v domači garaži ali kjer koli v mestu ob katerikoli uri. Tatovi ne hodijo okrog.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.119
113
Resno sprašujem.
Pač žensko je strah. Kaj ti naj rečem. Opravičeno ali ne, mi je vseeno. Ob tej uri je večino leta tudi še tema. Do lani na tej cesti ni bilo niti kolesarske ceste. Zdaj je polovično narejena, pol pa še vedno ne (ker je meja občine na sredini). Skratka, niti jaz je ne pustim da v temi vozi skozi gozd po tej cesti. Ne bit pametni preveč, če niste...
 
  • Haha
Reactions: ales85

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
Ne ocenjevat in komentirat na papirju..... kakšna je realna pot ve samo uporabnik.... Koliko je pa cenovno vredno, da ti nek jutranji sname ženo na kolesu? Pomoje je veliko cenejši avto...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Nekdo si je to "zastavil" in pobral bo denarja ko toče...
A res misliš, da bo zaživelo?
Slovenci hočejo(mo) lastništvo vsega, ne samo avta...
Če bi bilo 10€ na mesec, bi še nekako bilo OK, ampak 100€ na dan je pa bedarija, ki je noben ne bo vzel... Še rent-a-car je cenejši...

10€ na mesec sigurno ne bo, če pa rečemo 20-30€ na dan za najem nekega normalnega avta, potem bi mogoče zadeva bila uporabna, da bi potem dejasnko imel avto samo ko bi ga rabil. Če zdaj preračunamo celotne stroške lastnega avta smo verjetno zelo blizu številke 15€ na dan ali pa mogoče tudi čez...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
10€ na mesec sigurno ne bo, če pa rečemo 20-30€ na dan za najem nekega normalnega avta, potem bi mogoče zadeva bila uporabna, da bi potem dejasnko imel avto samo ko bi ga rabil. Če zdaj preračunamo celotne stroške lastnega avta smo verjetno zelo blizu številke 15€ na dan ali pa mogoče tudi čez...
Še vedno v mestu, ja. Sicer se ti zopet pojavi vprašanje, kako boš sploh na časovno smiselen način prišel (fizično) do tega avtomobila. Odvisno v kakšnih rovtah si, seveda.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Ja v mestu. Za nas izven mesta ali pa bohnedej za koga v rovtah bo to mission impossible. Čeprav sem se enkrat celo uspel zmenit za nadomestni avto, da so mi ga dostavili na dom in potem doma tudi prevzeli, zastonj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Ko bodo vozila nekoč povsem samovozna, te bodo lepo prišla iskat na dom ...
Nekoč v ne tako bližnji prihodnosti kot sem jaz pred časom mislil ...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
Samovozna vozila bodo pa delovala samo na cestah kjer imajo vse pogoje: širina, črte.... Pa že spet odpademo tisti, ki so pol ure oddaljeni od Ljubljane....
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ko bodo vozila nekoč povsem samovozna, te bodo lepo prišla iskat na dom ...
Nekoč v ne tako bližnji prihodnosti kot sem jaz pred časom mislil ...
Nekoč ja. Ali kot pravi Musk 2017. 2019. 2020. 2021. Zdaj pa vse tiho? :valjamse:
Jaz sicer navijam za samovozeča vozila, ampak eno je realnost, drugo pa marketing.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.244
4.741
113
Bo treba počakati še nekaj desetletij. Zato je potreben tako napredek tehnike, kot politična odločitev, da je človek neprimeren za upravljanje vozil s pogonom in takrat bodo v nekem trenutku obstala samo samovozna vozila kot možnost prevoza kjerkoli razen na nekih "dirkališčih". K sreči sem dovolj star, da tega ne bom dočakal. Glede na to, kako se svet razvija, v kaki smeri se danes politične odločitve sprejema, pa ne dvomim, da bo do tega prišlo.