Vlaga v avtu

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Slednje je pa res butasto.
smile-1.gif

Še pri Priusu, ki ima ene 5 računalnikov noter po celem avtu, izgubiš samo nastavitve na avto radiu, uro in pa avtomatsko zapiranje šipe pri vozniku. Prvo in drugo se je rešilo z nastavljanjem, tretje pa s tem, da si ročno zaprl šipo do konca, potem pa že računalnik skalibrira do katere točke lahko zapira in avtomatika je spet nared s samo kratkim pritiskom na gumb za odpiranje/zapiranje šipe.
Tako da ne razumem, kaj se nekateri prioizvajalci gredo. Odklop akumulatorja je namreč nekaj obveznega, ko želiš delat malo resna kleparska dela ali pa recimo dodat kak kos avto elektrike a ala avtoradio, alarmna naprava, bluetooth, ... Da bi moral zaradi tega furat avto s šlep službo na servis, je pa res neumno. Poleg tega, da je neumno avto šlepat na servis zgolj zaradi crknjenega akuja, ki ga povečini lahko sam zamenjaš ali pa kak AMZS mojster.

Ogo
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:

Pa je kaj narobe če daš akomulator ven (ga odklopiš) in nazaj daš notri.

Lp

Ni....zgubiš podatke iz BC-ja, ter resetira se ti števec dnevnih kilometrov.



Patriot...hm ja..možno...na vsak način je treba v tistem delu poiskat to luknjo in jo odmašit (bi pa znala biti po logiki ravno nekje na sredini..da se steka voda k luknji z obeh strani avta...oz. zaliješ z vodo pa vidiš kam se steka oz. kje obstoji)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.469
9.199
113
pri citroenih se je to tudi dogajalo...zagon avtomobila samo na serivish... očitno ima PSA al pa je imel neke blokade...xsara...
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
A mogoče kdo ve, kje ma avensis let. 02 luknjo za odtok vode? Pri meni je sicer kabina popolnoma suha, ampak po močnejših deževjih se mi v ostrih ovinkih voda pretaka nekje pred armaturo, torej ne odteka pravilno. Ima pa tisto plastiko pred prvo šipo pritrjeno s približno 15 plastičnimi neti, ki se jasno polomijo, ko jih vn vlečeš (3 sem vn potegnil, od tega 2 polomil
frown-1.gif
) zato bi rajš s spodnje strani dostopal do odtočne luknje, če mi zna kdo povedat kako do nje?