Golf 7 - voda in vlaga v avtu

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
381
0
16
Kransterdam
Danes sem peljal 3,5 leta starega golfa 7 karavana na servis, ker se je pod voznikovim sedežem začela nabirat voda in vlaga.
Avto je bil kupljen nov, servisi vsi narejeni na uradnem servisu. Sem pričakoval, da bo popravilo krila garancija, ker imam jamstvo 4 plus. Pa mi pravi frajer, da to pa ne gre pod garancijo, da bodo sigurno neki stroški nastali. In kot poznam njihove cene, bo to takoj 200€ po tamalem.:mad:

Ali sem mogoče preveč pričakoval, da 3,5 let star avto ne sme imeti vode v avtu, da je to verjetno kakšna tovarniška napaka ali ne vem kaj? Avto nima šibedaha, nobena šipa ni bila menjana...

Vaše mnenje? Hvala
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Si preveril odtok kondenza klima naprave, da ni zadelan od nesnage? Če je to vzrok ne bo sodilo pod garancijo, vendar bo servis povedal da je vzrok nekaj čisto drugega. :fredi:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.330
3.427
113
Klima je na sovoznikovi strani tak da po moje to ni.
Lahko da se je nabrala svinjarija na odtokih pod vetrobranskim steklom.
Bom pa rekel takole, če je bil avto na rednih servisih je treba to preverit tekom pregleda.

In ker se to po navadi samo od kljuka smo kjer smo.

Sedaj pa naj popravijo svojo površnost.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drugače to pri tako novem avtu nebi smelo pustiti nekih posledic (rja). Pač gre obloga ven in se presuši, pa odpravi vzrok - praviloma očisti kanale za odvod vode.

Smo imeli enako na renoju pa so začeli o dveh dnevih na servisu,... pa sem rekel hvala lepa, vi samo opravite svoje delo na rednem servisu in očistite odvode, sušili bomo sami.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Tole skoraj ne bi smel biti vzrok, glede na to, da gre za avto letnika 2014.
Kolikor vem, so to napako potem odpravili.
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Sicer malo offtopic;
Ja na žalost vse firme nategujejo z "kvazi" garancijo in ko hočeš kakšno stvar uveljaviti se izgovarjajo, da pač te napake ne zajema.
Tako da na reklami je lepo za slišat v resnici je pa to nategovanje na suho.
Avtorju teme želim čim manj stroškov z odpravo napake.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
A ni ta napaka VAG klasika? Trpijo tudi starejši letniki/modeli...

Pac ali listje zabaše odtok pri zračnem filtru (pod plastiko pri brisalcih) ali pa spusti tesnilo ohišja kabinskega filtra...
 

drejzzzy

Pripravnik
4. jun 2008
42
0
6
Mene je dobesedno opralo med vožnjo.
 

Priponke

  • IMAG0584 (Kopiraj).jpg
    IMAG0584 (Kopiraj).jpg
    513,4 KB · Ogledi: 744

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ja samo zračni jašek do njega ma pa tesnilo tam pod brisalci....ki spusti
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Imamo doma 2013 letnik in se kej takega ni pojavilo. nekje sem enkrat zasledil, da naj bi slabo tesnila zadnja bočna vrata. Tudi to se ni pojavilo. Drugače pa bogokletno, da se kej takega zgodi pri VAGU. VAG je brez napak in okvar.
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
381
0
16
Kransterdam
Moj razplet cele zgodbe: ker mi ni dalo miru in ker so imeli čisto nefer in arogantni odnos pri pooblaščencu, sem pisal v Ljubljano, pohvale in pritožbe Volkswagen.
Omenil sem, da je avto redno servisiran, napisal dejansko št. km, letnik vozila in glede na to, da je bila garancija 4leta, da sem pričakoval, da bodo ponudili vsaj ugodnost pri nadomestnem avtomobili, če ne že pi popravilu.

Ni minilo dve ure od poslanega maila, so me klicali iz pooblaščenega servisa, da so odkrili napako, da bo celotno popravilo opravljeno pod garancijo in da ne bo nastalo dodatnih stroškov. Voda je v avto prihajala pri voznikovih vratih. Potem so preventivno odprli še zadnja leva in desna vrata, menjali zvočnik, ker naj bi bila tam neka že na pol prepareta pena in je bila menjava narejena prevenitvno. Pa še očistili so avto in nalili olje v mašino:)

Skratka, nategujejo na veliko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
So pooblascencu malo usesa navili.
Zadnjic na pooblascenem cakam sprejemnika na "salterju" pa je imel nek email.sprintan in vrzem oko na njega. V njem so “grozili“ iz lj ce dolocenih stvari ne bo uredil
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Predvidevam, da se denarja ne bi branil noben servis. Torej, če bi oni za garancijsko popravilo od pooblaščenca prejeli solidno plačilo, bi verjetno zelo radi delali te stvari. Ne poznam poslovnega modela zadaj, ampak sumim, da temu ni tako. Servis vozila ni naredil, zakaj točno bi moral poceni odpravljati problem vode v vozilu, če zunaj "stojijo" stranke v vrsti, ki bodo rade volje plačale 200 € za redni servis in bo ostalo 100+ € čistega. Res pa je, da jim pooblaščenec oziroma proizvajalec vozila na nek način "priskrbi" te stranke.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Garancijska popravila so normirana, priznajo menda 75% norme oz. v tem smislu... Torej nekaj kar je popolnoma jasno kje je napaka in se zadeva hitro uredi ni problem, cel dan se z avtom ukvarjat ker "nekaj ropota" pa ni ravno bogatija...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
No pri nas je bilo kontra na VAG servisu. po 2 letih je pooblaščenec sam ugotovil, da je na golfu napačen zadnji odbijač. Tista plastika od spodaj je imel izrez za enojni auspuh, 1.4 tsi ima pa dvoni auspuh. nobeden pri hiši ni tega pogruntal. samo pooblaščenec pri 2. servisu. če bi bili grdi bi reklei, da je bil avto butnjen in smo sami nekaj rihtali. Pooblaščenec je klical na uvoznika v zvezi tega, moj tastari je pa stal zraven. kaj so mu jih iz pooblaščenca napeli. da kaj se grejo, slab servis, komaj po 2. letih to pogruntajo, slaba rekalama, itd. Strari ni mogel verjet, kaj jih je tam delavec preposlušal. Na koncu so odbijač brez problema zamenjali. Še danes ne vemo, zakaj je bil na avtu napačen odbijač, verjetno je bil butnjen pri transportu. Potem pa ali tovoarna ali slo uvoznik so kr en odbijač gor nataknili, kar je bilo pri roki, samo da avto čim prej prodajo. Vglavnem VAG kot neko ime v našem prostoru. drugod niti ni mogoče tako močno ime, si kej takega nebi smel privoščiti.